در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

بیت کوین و دارایی های ریسکی همچنان تحت تاثیر شرایط اقتصاد کلان قرار دارند

0 788

قیمت بیت کوین در روز چهارشنبه به بالای سطح 19000 دلار بازگشت و تا حدود سطح 19400 دلار افزایش یافت. قیمت این ارز بزرگ بازار در روز سه شنبه با 6 درصد کاهش به حدود سطح 18558 دلار رسید.
 بیت کوین چیست؟ آموزش کامل بیت کوین

بیت کوین
نمودار روزانه قیمت بیت کوین

با این حال، تحلیلگران هنوز اعتقادی به یک روند صعودی طولانی تر ندارند. الکساندر لورس، مدیر تحقیقات بلاک چین در شرکت کوانتوم اکونومیکس در یک پیام تلگرامی به کوین دسک نوشت:

به طور کلی، این محیط کلان با تمام دارایی های ریسکی، از جمله بیت کوین، مخالف است که از افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو و سیاست های انرژی ESG  (معیارهای زیست محیطی، اجتماعی و حاکمیتی) به همراه رشد پس از کووید 19 و جنگ اوکراین و روسیه ناشی می شود.

محیط کلان به مجموعه شرایطی اطلاق می شود که در کل اقتصاد وجود دارد و شامل تولید ناخالص داخلی، تورم، اشتغال، هزینه ها، نرخ بهره و سیاست های پولی و مالی می شود.

در ضمن، بازارهای سهام در روز چهارشنبه با افزایش قیمت بسته شدند، چون علاقه سرمایه گذاران به دارایی های پرریسک (حداقل به طور موقت) دوباره افزایش یافت. نزدک و شاخص S&P 500 هر کدام حدود 2 درصد رشد کردند. بیت کوین در بیشتر سال 2022 از سهام فناوری پیروی کرده است.

کریگ ارلام، تحلیلگر ارشد بازار در Oanda، درباره پیش بینی ادامه افزایش قیمت دو به شک بود. وی در ایمیلی نوشت:

اکنون سوال این است که آیا مانند گذشته شاهد کاهش دیگری خواهیم بود، اگر بیت کوین به پایین ترین حد خود در حدود 17500 دلار بشکند تا در سطوح آخر سال 2020 معامله شود؟

اصرار فدرال رزرو بر ادامه افزایش نرخ بهره

چندین مقام فدرال رزرو، از جمله لائل برینارد (معاون رئیس فدرال رزرو) روز چهارشنبه اعلام کردند که این نهاد به افزایش نرخ بهره ادامه خواهد داد تا زمانی که نشانه های واضحی مبنی بر کاهش نرخ تورم برای چندین ماه وجود داشته باشد. 

همچنین، لائل برینارد گفت که بازار ارزهای رمزنگاری ریسک های مشابهی با امور مالی سنتی دارد و برای شرایطی که قوانین موجود آنها را پوشش نمی دهد، باید قوانین جدیدی وضع کرد.

از طرفی، نشست کمیته بازار آزاد فدرال رزرو (FOMC) برای افزایش نرخ بهره قرار است در 21 سپتامبر برگزار شود. بسیاری از کارشناسان افزایش 0.75 درصدی نرخ بهره را در این نشست پیش بینی می کنند. قیمت بیت کوین و سایر دارایی های ریسکی پس از نشست های قبلی این کمیته با کاهش مواجه شده اند.

جروم پاول در ماه جولای گفت که تصمیمات آتی این کمیته به داده های نرخ تورم بستگی دارد، بنابراین همه نگاه ها به گزارش شاخص قیمت مصرف کننده آمریکا است که هفته آینده منتشر خواهد شد.

منبع coindesk

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.