در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

حمله 51 درصدی به شبکه بیت کوین چقدر هزینه دارد و آیا امکان پذیر است؟

0 1,071

بیت کوین، بزرگ ترین بلاک چین از نظر ارزش بازار و نرخ هش، اغلب به عنوان امن ترین سیستم غیرمتمرکز شناخته می شود. با این وجود، آیا ممکن است که این شبکه بزرگ مورد حمله 51 درصدی قرار بگیرد؟ یک کارشناس از استخر   Braiins Pool توضیحاتی در مورد سناریوی فرضی حمله 51 درصد و هزینه آن در توییتر به اشتراک گذاشته که در ادامه به آنها می پردازیم.
حمله 51 درصدی چیست و چرا تهدید خطرناکی برای ارزهای رمزنگاری است؟

حمله 51 درصدی یکی از خطرناک ترین حملات سایبری علیه ارزهای رمزنگاری به حساب می آید. این حمله زمانی اتفاق می افتد که یک شخص یا سازمان 51 درصد نرخ هش شبکه را در اختیار دارد. این شخص یا سازمان می تواند یک استخر استخراج یا شخص با نفوذ در فضای ارز رمزنگاری باشد.
نرخ هش یا قدرت هش بیت کوین چیست؟

752000 دلار در ساعت برای حمله 51 درصدی

یک کارشناس و مدیر بازاریابی استخر “Braiins Pool” که با حساب “@BTCGandalf” در توییتر فعالیت می کند، محاسبات خود را در مورد هزینه حمله 51 درصدی به بیت کوین به اشتراک گذاشته است.

حمله 51 درصدی

به گفته این کارشناس، هزینه حمله 51 درصدی در هر ساعت 725000 دلار است. در حالی که از لحاظ نظری این حمله امکان پذیر است، در عمل برای یک نهاد یا شخص تقریبا غیرممکن است که به طور همزمان 51 درصد نرخ هش شبکه را کنترل کند.

هزینه این حمله براساس برآوردهای هزینه نرخ هش SHA256، ارائه شده توسط پلتفرم NiceHash، محاسبه شده است. با این حال، اگر این حمله به صورت واقعی انجام شود، معیارهای نرخ هش افزایش می یابد و حتی هزینه آن گران تر می شود.

علاوه بر سخت افزارهای گران قیمت، یک حمله فرضی 51 درصدی به شبکه بیت کوین نیز به مقدار زیادی برق نیاز دارد.

80 درصد از کل نرخ هش بیت کوین در کنترل 5 استخر

در سال 2014 یکی از قدیمی ترین استخرهای استخراج بیت کوین به نام “GHash.io” بیش از 42 درصد از نرخ هش شبکه را کنترل می کرد و نزدیک به حمله 51 درصدی بود.
 استخر استخراج چیست؟

چنین تسلطی در سال 2022 تقریبا غیرممکن به نظر می رسد. با این حال، برخی از تحلیلگران در مورد افزایش تمرکز استخراج بیت کوین ابراز نگرانی کرده اند.
استخراج بیت کوین چیست؟ بهترین دستگاه های استخراج بیت کوین کدامند؟

طبق داده های ارائه شده توسط وب سایت BTC.com، استخرهای Foundry USA، F2Pool، Antpool، Binance Pool  و ViaBTC بیش از 80 درصد از نرخ هش بیت کوین را کنترل می کنند.

منبع u.today

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.