در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

کاهش سود استخراج ارزهای اثبات کار با کوچ ماینرهای اتریوم به سمت این ارزها

0 843

سود استخراج ارزهای رمزنگاری مبتنی بر اثبات کار پس از ادغام اتریوم منفی شده، زیرا ماینرهای این شبکه نرخ هش خود را به  استخراج این ارزها اختصاص داده اند.
الگوریتم اثبات کار یا PoW چیست و چگونه کار می کند؟

کاهش سود استخراج ارزهای محبوب اثبات کار

به روزرسانی Merge چند روز پیش انجام شد و شبکه اتریوم را از اثبات کار به اثبات سهام منتقل کرد. از آنجایی که شبکه های اثبات سهام برای تایید و تولید بلاک ها به ماینرها متکی نیستند، ماینرهای اتریوم دیگر نمی توانند به استخراج ادامه دهند و درآمد کسب کنند.
الگوریتم اثبات سهام یا PoS چیست؟

برخی از این ماینرها ریگ های استخراج خود را به منظور خروج از بازار، فروخته اند، در حالی که برخی دیگر به سمت دیگر شبکه های اثبات کار رفته اند.
چطور یک ریگ استخراج بسازیم؟ آنچه لازم است قبل از شروع بدانید

با این حال، یک مشکل در کوچ ماینرها به ارزهای دیگر وجود دارد و آن این است که تمام شبکه های اثبات کار (به غیر از بیت کوین) که از کارت های گرافیک برای استخراج استفاده می کنند، دارای نرخ هش بسیار پایینی نسب به اتریوم قبل از ادغام بودند.

در شبکه های ارز رمزنگاری مفهومی به نام سختی استخراج وجود دارد که در آن شبکه نرخی را تعیین می کند که ماینرها می توانند بلاک های جدید را با توجه به نرخ هش کل تولید کنند. معمولا وقتی نرخ هش بالا می رود، سختی شبکه افزایش می یابد تا همه چیز متعادل شود و زمان تولید بلاک تقریبا ثابت بماند.

ماینرهایی که قبلا با استفاده از کارت گرافیک اتریوم استخراج می کرده اند، به طور ناگهانی به سمت ارزهای دارای نرخ هش پایین تر رفتند و این منجر به جهش در سختی استخراج شبکه آنها شد.

منفی شدن سود استخراج برخی ارزهای اثبات کار

در زیر برخی از داده های وب سایت “WhatToMine“، محاسبه گر سود استخراج ارز رمزنگاری، آورده شده که نشان می دهد سود ارزهای مبتنی بر اثبات کار در حال حاضر چگونه است.

سود استخراج
سود استخراج برخی ارزهای اثبات کار بعد از ادغام اتریوم

طبق داده های فوق، اتریوم کلاسیک در حال حاضر محبوب ترین گزینه استخراج در بازار است، اما استخراج آن سودی معادل منفی 0.78 دلار در ساعت را برای ماینرها به همراه دارد. این رقم میانگین هزینه برق 0.1 دلار در هر کیلووات ساعت را در نظر می گیرد و از هش سه کارت گرافیک AMD RX 480 برای محاسبه استفاده می کند.
راهنمای استخراج اتریوم کلاسیک با استفاده از کارت های گرافیک

حتی با GeForce RTX 3090 Ti، قوی ترین کارت گرافیک موجود در بازار، سود استخراج اتریوم کلاسیک در حدود منفی 0.50 دلار است.

برخی از کارشناسان قبل از ادغام پیش بینی کرده بودند که هیچ ارز رمزنگاری وجود ندارد که نرخ هش و ارزش بازار آن به اندازه کافی بزرگ باشد تا بتواند ماینرهای اتریوم را جذب کنند. اکثر ماینرهای این شبکه را GPU تشکیل می دهد.

این امکان وجود دارد که یک ارز اثبات کار در آینده رشد کند و به اندازه ای بزرگ شود که بتواند مانند اتریوم مقادیر بزرگ نرخ هش را میزبانی کند. اما در حال حاضر به نظر می رسد که استخراج مبتنی بر کارت گرافیک بی حاصل و راکد شده است.

منبع bitcoinist

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.