در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

هشدار تحلیلگران گلدمن ساکس در مورد احتمال سقوط قیمت بیت کوین تا سطح 12000 دلار

0 846

قیمت بیت کوین به زیر سطح 19000 دلار سقوط کرد، این در حالی است که سرمایه گذاران منتظر جلسه FOMC (که روزهای  سه شنبه و چهارشنبه برگزار می شود) و تصمیم این کمیته برای نرخ بهره هستند.
بیت کوین چیست؟ آموزش کامل بیت کوین

قیمت بیت کوین
نمودار ساعتی قیمت بیت کوین

داده های مشتقات بیت کوین حاکی از نزولی شدن احساسات و سقوط شدید قیمت این ارز هستند. از طرف دیگر، تحلیلگران گلدمن ساکس با اشاره به شرایط اقتصاد کلان، در مورد سقوط بیت کوین تا سطح 12000 دلار هشدار دادند.

بیت کوین در مرحله رسیدن به کف است؟

تیمی از اقتصاددانان گلدمن ساکس به رهبری یان هاتزیوس پیش بینی خود را برای افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی آمریکا تغییر دادند. آنها قبلا پیش بینی کرده بودند که این بانک در ماه سپتامبر و نوامبر نرخ بهره را به ترتیب 0.5 و0.25 درصد افزایش می دهد. اما اکنون انتظار دارند که نرخ بهره در این دو ماه به ترتیب 0.75 و 0.5 درصد افزایش یابد.

افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو نقش زیادی در تعیین روند قیمت بیت کوین در سال 2022 داشته است. افزایش نرخ بهره از نزدیک صفر به محدوده فعلی 2.25 تا 2.5 درصد باعث شده تا سرمایه گذاران از دارایی های پرریسک تر، مانند بازارهای سهام و ارز رمزنگاری، خارج شوند و به دنبال دارایی های امن تر مانند پول نقد بروند.

بیت کوین از ابتدای سال 2022 تاکنون حدود 60 درصد کاهش قیمت داشته و در حال حاضر در زیر سطح 20000 دلار قرار دارد. برخی از تحلیلگران، از جمله یک معامله گر با نام مستعار “Doctor Profit”، معتقدند که قیمت این ارز در سطوح فعلی وارد مرحله کف خود شده است. با این حال، این معامله گر هشدار داد:

لطفا تصمیمات بعدی فدرال رزرو در مورد نرخ بهره را در نظر بگیرید. افزایش 0.75 درصدی تاثیر خود را گذاشته، اما افزایش 1 درصدی کاهش بیشتر قیمت را در پی خواهد داشت.

بیت کوین
مقایسه قیمت بیت کوین 2016 -2012 و 2022 – 2020

همبستگی بیت کوین با بازار سهام آمریکا

از سوی دیگر، همبستگی مثبت بیت کوین با بازار سهام ایالات متحده آمریکا (به ویژه نزدک کامپوزیت) احتمال اصلاح شدیدتری را برای این ارز به همراه خواهد داشت.

شارون بل، استراتژیست گلدمن ساکس، خاطرنشان کرد که افزایش های اخیر در بازار سهام می تواند تله های گاوی (صعودی) باشند و هشدار شرکتش مبنی بر احتمال کاهش 26 درصدی بازار سهام در صورت ادامه افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو را تکرار کرد.
تله گاوی در بازار ارز رمزنگاری چیست و چگونه می توان آن را شناسایی کرد

براساس داده های CME که در گزارش هفتگی کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) مورد تاکید قرار گرفت، این هشدارها همزمان با افزایش اخیر موقعیت های فروش استقراضی (شورت) بیت کوین توسط نهادهای سرمایه گذاری بوده است.
موقعیت خرید (long) یا فروش (short) چیست؟ چگونه می توان از آنها استفاده کرد؟

قرارداد آتی
قراردادهای لانگ و شورت در CME

نیک، تحلیلگر Ecoinometrics، گفت که این قطعا نشانه ای از این است که برخی افراد روی سقوط دارایی های ریسکی در پاییز امسال حساب باز کرده اند.

قراردادهای اختیار معامله نیز کاهش قیمت را تایید می کنند

داده های قراردادهای اختیار معامله که در پایان سال 2022 منقضی می شوند، نشان می دهند که اکثر معامله گران انتظار دارند قیمت به منطقه 10000 تا 12000 دلار کاهش یابد.

اختیار معامله
قراردادهای باز اختیار معامله

به طور کلی، نسبت قراردادهای باز خرید به فروش در 18 سپتامبر 1.90 بود و قراردادهای اختیار خرید با قیمت اعمال 45000 دلار، حداکثر وزن را داشتند. اما قیمت اعمال بین 10000 تا 20000 دلار  حداقل 4 قرارداد فروش در برابر 3 قرارداد خرید را نشان می دهد. این می تواند ارزیابی واقعی تر و موقتی از احساسات بازار باشد.

قیمت اعمال : قیمت قراردادی است که در زمان سررسید قرارداد، خرید یا فروش دارایی مورد نظر با آن قیمت انجام می شود.

تکنیکال بیت کوین

از نظر تکنیکال، قیمت بیت کوین ممکن است حدود 30 درصد کاهش یابد و به سطح 13500 دلار برسد، چون الگوی فنجان و دسته معکوس در نمودار روزانه آن در حال کامل شدن است.

تحلیل تکنیکال
نمودار روزانه بیت کوین

برعکس، صعود قطعی به بالای میانگین متحرک نمایی 50 روزه (موج قرمز) در نزدیک 21250 دلار این الگوی نزولی را بی اعتبار خواهد کرد و بیت کوین را در مسیر صعود به سمت سطح مقاومت روانی 25000 دلار قرار خواهد داد.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.