در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

آیا فصل آلت کوین ها شروع شده است؟

0 409

بیت کوین ممکن است بازار ارز رمزنگاری را از رکود چند ماهه خود خارج کرده باشد، اما برنده بزرگ بازار در حال حاضر آلت کوین ها هستند، چون بسیاری از ارزهای رمزنگاری در چند هفته گذشته عملکرد بهتری نسبت به اولین ارز بزرگ بازار داشته اند.
آلت کوین ها چه هستند؟آنچه باید درباره آنها بدانید

آیا فصل آلت کوین ها شروع شده؟ چگونه می توان از روند صعودی بازار بهره برد؟ در این مطلب قصد داریم درباره فصل آلت کوین ها و نشانه های آن بحث کنیم.
فصل آلت کوین چیست و چرا رخ می دهد؟

عملکرد بهتر آلت کوین ها در سه ماهه چهارم 2023

آلت کوین‌ها در سه ماهه آخر سال 2023 افزایش چشمگیری داشته اند و برخی از آنها روند صعودی خود را قبل از این دوره آغاز کردند. در حالی که بیت کوین از اواسط سپتامبر تاکنون بیش از 40 درصد افزایش قیمت داشته و به بالای سطح 35000 دلار رسیده است، قیمت سولانا سه برابر شده و اینجکتیو(INJ) و چین‌لینک (LINK) بیش از 150 درصد افزایش یافته اند. آوه (AAVE)، آوالانچ (AVAXپالیگان (MATIC) و کاردانو (ADA) نیز در 60 روزه گذشته بهتر از بیت کوین عمل کرده اند.
آوالانچ (Avalanche) چیست و چه ویژگی‌های منحصر به فردی دارد؟

آلت کوین ها

مهم‌تر از همه، در حالی که بیت کوین در سطح 34000 دلار حمایت پیدا کرده و در ماه نوامبر در یک منطقه محدود بالا و پایین می رود، بسیاری از آلت کوین ها به روند افزایش خود ادامه می دهند یا شروع به رقابت با بزرگ ترین ارز بازار می کنند. یونی سواپ (UNIفایل کوین (FILE) و کازموس (ATOM) در روزهای اخیر پویا و فعال بوده اند.
یونی سواپ چیست و چگونه می توان از این صرافی استفاده کرد؟

چه چیزی باعث افزایش آلت کوین ها می شود؟

آلت کوین ها دوران خوبی را سپری می کنند، اما در واقع بیت کوین همچنان نیروی محرکه اصلی بوده و دلیل رشد فعلی بازار است. روند صعودی اولین ارز بزرگ بازار در اواسط اکتبر به دلیل هیجان سرمایه گذاران در مورد تایید احتمالی یک یا چند ETF اسپات توسط SEC تسریع شد. علاوه براین، دارایی های دیجتیال در بحبوحه تشدید تنش های ژئوپلیتیکی به پناهگاهی امن تبدیل شده اند.

از آنجایی که بازار ارز رمزنگاری تمایل دارد از فاندامنتال های بیت کوین پیروی کند، قدیمی‌ترین ارز بازار مانند یک محرک عمل می کند، اما اکنون که ریسک پذیری سرمایه گذاران افزایش یافته، آلت کوین ها تمایل به حفظ حرکت خود دارند.

بیت کوین با ارزش بازار بسیار بزرگ خود فضای کمتری برای صعودهای مداوم دارد و سرمایه گذاران توجه خود را بر روی ارزهای دارای ارزش بازار متوسط و کوچک متمرکز می کنند تا سودهای دو رقمی (از جمله با استفاده از اهرم) را هدف قرار دهند.
ارزش بازار (Market Cap) چیست و چه اهمیتی دارد؟

آیا فصل آلت کوین شروع شده است؟

بسیاری از آلت کوین‌ها از لحاظ درصد افزایش از بیت کوین پیشی گرفته اند، اما آیا واقعا می توان گفت که فصل آلت کوین ها شروع شده است؟ نشانه هایی از آن وجود دارد، اما هنوز برای تایید خیلی زود است. از نظر جامعه ارز رمزنگاری فصل آلت کوین زمانی شروع می شود که اکثر 50 ارز برتر بازار (حداقل 75 درصد آنها) به مدت 90 روز بهتر از بیت کوین عمل کنند. تنها چند هفته است که شاهد این وضعیت بوده ایم و باید منتظر ماند و دید که آیا آلت کوین ها به این روند خود ادامه خواهند داد یا خیر.

تاکنون 50 درصد آلت کوین های برتر بازار در یک دوره سه ماهه عملکرد بهتری نسبت به بیت کوین داشته اند. این هنوز کافی نیست، اما یک شروع قوی است. در پایان اکتبر، تنها 13 درصد از آلت‌کوین‌های برتر عملکرد بهتری داشتند.

آلت کوین

چگونه آلت کوین ها را معامله کنیم؟

چه فصل آلت کوین باشد یا نه، ممکن است اکنون زمانی مناسبی برای گرفتن سود به غیر از بیت کوین باشد. اما آلت کوین ها در حال حاضر نوسانات زیادی دارند و این ریسک های زیادی را در پی دارد.

در طول نوسانات شدید قیمت مانند شرایط فعلی، معامله گران به دنبال سودهای سریع هستند، اما احتمال اصلاح قابل توجه معامله را (به خصوص برای مبتدیان) دشوارتر می کند. معامله گران باید موقعیت های باز خود را با تحلیل تکنیکال مدیریت کنند و احساسات بازار را زیر نظر بگیرند.
تحلیل تکنیکال چیست و چگونه کار می کند؟

مهم‌تر از همه، اکنون بدترین زمان برای فاصله گرفتن از استراتژی های معاملاتی و روی آوردن به تصمیم گیری های عجولانه است. روانشناسی ما ممکن است فشار ناشی از نوسانات بالا را تحمل نکند، که این می تواند منجر به اقدامات و تصمیمات اشتباه شود.
استراتژی معاملاتی چیست و چرا به آن نیاز دارید؟

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.