در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

10 آدرس اتریوم که بیش از 20 درصد عرضه این ارز را نگهداری می کنند

0 472

قیمت اتریوم در روزهای اخیر به زیر سطح 2000 دلار کاهش یافت. اگرچه ممکن است که این کاهش از نظر برخی افراد نگران کننده باشد، اما برخی دیگر آن را فرصتی برای خرید هرچه بیشتر این ارز می دانند. به طور خاص، از نظر نهنگ‌ها این یک فرصت بزرگ خرید است و آنها از این کاهش قیمت برای اضافه کردن به موجودی اتریوم خود استفاده می کنند.

داده‌های ارائه شده توسط شرکت سانتیمنت نشان می دهند که 10 آدرس برتراتریوم در ماه گذشته 2 درصد به موجودی خود اضافه کرده اند و این باعث شده تا آنها اکنون 20.58 درصد از کل عرضه این ارز را در اختیار داشته باشند. در صورت تقسیم این عدد به طور مساوی بین این 10 کیف پول برتر، هر یک از آنها تقریبا 2 میلیون اتریوم خواهد داشت.

نهنگ‌ها انباشت را از سر گرفته اند

داده‌های شرکت سانتیمنت الگوی خرید نهنگ‌های اتریوم را در چند ماه گذشته نشان می‌دهند. این داده‌ها بیانگر الگوهای خرید و فروش و میزان اتریوم‌های انباشت شده در کیف پول‌ها تاکنون هستند.

براساس داده‌های بدست آمده، زمانی که قیمت اتریوم در ماه مه به بالاترین سطح خود رسید، نهنگ‌ها اقدام به فروش در حجم بالا کرده اند. قیمت این ارز در این ماه از سطح 4000 دلار عبور کرد و صاحبان این 10 کیف پول از ارزهای انباشت شده خود سود خوبی بدست آوردند. این کیف پول‌ها در آن زمان حدود 18 درصد از کل عرضه در گردش اتریوم را در خود جای داده بودند.

اتریوم
نمودار قیمت اتریوم

پس از اصلاح و سقوط قیمت طی دو ماه گذشته، صاحبان این 10 کیف پول برتر خرید و انباشت اتریوم را از سر گرفتند. آنها تاکنون موفق به خریداری بیش از 2 درصد عرضه در گردش این ارز شده اند. به این ترتیب آنها در حال حاضر بیش از 20 میلیون اتریوم دارند.

کاهش موجودی اتریوم صرافی‌ها در حین انباشت

گزارش‌های منتشر شده در اوایل ماه جاری حاکی از آن است که موجودی اتریوم صرافی‌های ارز رمزنگاری به پایین‌ترین سطح در یک سال گذشته رسیده است. در ژوئن سال 2020 موجودی صرافی‌ها 26 میلیون اتریوم بود، ولی با خروج 5 میلیون آن طی یک سال گذشته، موجودی آنها به 21 میلیون در ژوئن 2021 کاهش یافته است.

با توجه به این که نهنگ‌ها و سرمایه‌گذاران بیش از پیش اتریوم را انباشت می‌کنند و در انتظار روند صعودی بعدی آن هستند، موجودی صرافی‌ها احتمالا به روند کاهشی خود ادامه خواهد داد. تعداد و نرخ نگهداری ارز توسط سرمایه‌گذاران بسیار بالا است و افراد زیادی به جای نگهداری ارزهای خود در صرافی‌ها، آنها را در کیف پول‌های شخصی خود ذخیره می‌کنند.

نمونه‌هایی از هک‌های صرافی‌ها بارها و بارها ثابت کرده اند که ارزهای نگهداری شده در صرافی‌ها ایمن نیستند. به همین دلیل سرمایه‌گذاران و معامله‌گران، اتریوم‌های خریداری شده از صرافی‌ها را به کیف پول‌هایی که آنها کلیدهای خصوصی و عبارت‌های بازیابی را نیز کنترل می‌کنند، انتقال نمی‌دهند.

استیکینگ دلیل دیگر کاهش موجودی صرافی‌ها است. سرمایه‌گذاران زیادی ارزهای خود را استیکینگ می‌کنند تا در شبکه اثبات سهام اتریوم 2.0 اعتبارسنج شوند. از طرفی، سرمایه‌گذاران بابت استیکینگ اتریوم‌های خود در شبکه پاداش دریافت می‌کنند، بنابراین آنها علاقه کم‌تری به نگهداری ارزهای خود در صرافی‌ها دارند.

منبع newsbtc.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.