در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

سقوط قیمت بیت کوین به زیر 25 هزار دلار،فرصت یا نشانه ای از فاجعه؟

0 125

بیت کوین در لبه یک شکست نزولی قرار دارد و احتمال کمی وجود دارد که سطح حمایت 25000 دلاری را حفظ کند.

در 11 سپتامبر، بیت کوین ( BTC ) از محدوده خود بین 25500 تا 26500 دلار شکست و به 24950 دلار کاهش یافت. بسته شدن روزانه به زیر 24750 دلار، افت تا محدوده زیر 20000 دلار را تهدید می کند، اما احتمال کمی وجود دارد که حرکت صعودی دوباره احیا شود.

به گفته تاجر با نام مستعار Horse:

بیت کوین با قیمت 25000 دلار یک فرصت خرید کوتاه مدت است، زیرا “بهترین منطقه برای به دام انداختن فروشندگان” و “مسلماً بهترین مکان برای نسبت ریسک به سود طولانی مدت” است.

عملکرد قیمت در بازارهای جهانی و شاخص‌های زنجیره‌ای که به پایین‌ترین حد تاریخی رسیده‌اند، می‌تواند خریداران را امیدوار کند که روند مثبتی باشد.

آیا بیتکوین از DXY خارج می شود؟

بیت کوین تمایل به حفظ همبستگی منفی با دلار آمریکا و همبستگی مثبت با سهام دارد.

در 11 سپتامبر، زمانی که شاخص‌های S&P 500 و نزدک در بازار سهام بالاتر بودند، شاخص دلار آمریکا (DXY) در حال کاهش بود.

DXY به سطوح بالای محدوده بلندمدت خود در حدود 104.8 رسیده است که به احتمال بازگشت منفی قیمت اشاره دارد و دلار نزولی می تواند به قیمت بیت کوین فشار بیاورد.

نمودار روزانه DXY. منبع: TradingView

چاپ شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در ایالات متحده در 13 سپتامبر احتمالاً جهت تعیین کننده ای به بازارهای جهانی ارائه دهد.

معامله گران بیت کوین می توانند سود 26000 دلاری را تضمین کنند؟

بر اساس آخرین گزارش منتشر شده توسط Glassnode، افت قیمت بیت کوین در چند هفته گذشته باعث شده است که چندین معیار به پایین‌ترین حد تاریخی خود برسد.

شرایط فعلی بازار با نقدینگی کم و حجم معاملات کم مشخص می شود . در حالی که این توانایی گاوها برای فشار دادن قیمت بیت کوین به سطوح مقاومت چندگانه را پیچیده می کند، دارندگان بلندمدت می توانند با کاهش هیاهوهای صعودی شروع به خریدکنند.

به گزارش گلس‌نود:

سود و زیان به طور مشابه در سطوحی معادل با بازار سال2020 قرار دارد و آنچه مسلماً یک شور و نشاط ناشی از بازار صعودی سال 2021 است را برجسته می کند.

علاوه بر این، با پرایس اکشن منفی قیمت بیت‌کوین از اواسط آگوست تاکنون اکثریت قریب به اتفاق عرضه کوتاه‌مدت هم اکنون با ضررتحقق نیافته ای مواجه است که می‌تواند به عنوان یک سطح معکوس کوتاه‌مدت عمل کند.

عرضه کوتاه مدت بیت کوین در سود. منبع: Glassnode

با این حال، Glassnode همچنین خاطرنشان کرد که :

«نوسان‌ها، نقدینگی، حجم تجارت و حجم تسویه زنجیره‌ای در پایین‌ترین حد تاریخی قرار دارند» که بازار را به سمت «بی‌تفاوتی، فرسودگی و احتمالاً ملال» سوق داده است.

بنابراین، ممکن است در صورت بازگشت روند صعودی، فروشندگان زیادی وارد بازار شوند.

در مجموع، عملکرد قیمت DXY و داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که خریداران می‌توانند زودتر از آنچه انتظار می‌رفت بازگردند، و این اقدام ،قیمت فعلی را به یک فرصت بالقوه سودآور برای باز کردن قیمت‌های بیت کوین تبدیل می‌کند.

منبع cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.