در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

سه توکنی که بهترین عملکرد را در ماه های اخیر داشته اند

0 1,439

در حالی که بیت کوین و آلت کوین های بزرگ توجه سرمایه گذاران را بیشتر به خود جلب می کنند، چندین پروژه وجود دارند که هدف آنها غیر متمرکز بودن، شفافیت، پاسخگویی و دسترسی عادلانه و برابر جامعه و کسب و کارها به محصولات و خدمات مالی است. در این مطلب ارزهای ویچین، ترا و هِدِرا هش گراف را از لحاظ تکنیکال و فاندامنتال تجزیه و تحلیل می کنیم که تاکنون بهترین عملکرد را داشته اند.

کوین تلگراف در چند ماه گذشته چندین پروژه و توکن را شناسایی کرد که اخیرا عملکرد فوق العاده ای داشته اند. یک سرمایه گذار موفق باید چگونگی عملکرد کلیه دارایی های موجود در پرتفوی خود را پیگیری کند و با بررسی های گاه و بیگاه، دارایی هایی را که عملکرد ضعیفی دارند از سبد خود  حذف و سرمایه اضافی خود را  صرف خرید دارایی هایی کند که همچنان سودآوری دارند.

ترا (LUNA)

توکن ترا با اختصار LUNA یکی از دو  توکن پروتکل ترا است . این توکن در تاریخ 29 دسامبر سال 2020 توجه همه را به خود جلب کرد، در حالی که قیمت آن 0.6310 دلار بود. از آن زمان به بعد، قیمت ترا افزایش قابل توجهی داشته و با 1821 درصد رشد در حدود دو ماه و نیم تا سطح 12.12 دلار رسیده است. در حال حاضر، این توکن در حدود سطح 11.74 دلار معامله می شود.

داده های VORTECS™ از کوین تلگراف مارکتس پرو، در 7 مارس متفاوت از قیمت بودند و حتی با ادامه ضعیف شدن روند حرکت قیمت، به یک چشم انداز صعودی احتمالی اشاره داشتند.

ابزار VORTECS™  یک مقایسه الگوریتمی از شرایط تاریخی و فعلی بازار است که داده های آن از نقاط مختلفی شامل احساسات بازار، حجم معاملات، تغییرات اخیر قیمت و فعالیت توییتر حاصل می شوند.

قیمت ترا
VORTECS™ (رنگ سبز) در مقابل قیمت ترا

نمودار بالا نشان می دهد که قیمت در 7 مارس همچنان در حال کاهش بوده، اما VORTECS در عدد 67 ثابت باقی مانده است و چند ساعت قبل از رسیدن قیمت ترا به حدود 7.83 دلار در 8 مارس، این شاخص شروع به افزایش کرد.

در آن زمان، عدد VORTECS™ به 75 رسیده بود. با افزایش قیمت ترا به سطح 11.69 دلار در 9 مارس، این شاخص به افزایش خود ادامه داد و به عدد 86 رسید.

تقویت فاندامنتال ترا

در بخش توسعه فاندامنتال، TerraUSD و ارز پایدار UST  آن شاهد تقاضای زیادی از پروتکل Mirror (پروتکل دارایی های مصنوعی ترا) بودند. برای تامین این تقاضا، 80 میلیون توکن ترا سوزانده شد تا 447 میلیون UST تولید شود. این کار میزان عرضه در گردش توکن ترا را از 484 میلیون به 404 میلیون کاهش داد که یک رشد صعودی برای قیمت آن بوده است.

اتفاق مثبت دیگر برای ترا، ممنوع شدن معاملات رابین هود در گیم استاپ، بلک بری و سهام ای ام سی بود. این احتمالا باعث شده تا تعداد زیادی از معامله گران به سمت صرافی های غیر متمرکز و دارایی های مصنوعی بروند.

در این مدت، حجم معاملات روزانه پروتکل Mirror رکورد 44.42 میلیون دلار را به ثبت رساند. ارزش کل دارایی های قفل شده در این پروتکل نیز به 800 میلیون دلار رسید.

پروتکل ترا برای تشویق به استفاده بیشتر از UST، سرمایه اولیه 10 میلیون دلاری در اختیار بازوی سرمایه گذاری استراتژیک ترافورم کاپیتال (Terraform Capital) گذاشت. این مبلغ جهت تامین اعتبار پروژه هایی است که از UST و توکن ترا استفاده می کنند.

علاوه بر رشد فاندامنتال ها، ترافورم لبز (شرکت اداره کننده توکن ترا) با سرمایه گذاری 25 میلیون دلاری از طرف مایک نووگراتز، تقویت شد. این احتمالا موجب شده تا این شرکت در کانون توجه سایر سرمایه گذاران بزرگ قرار بگیرد.

قیمت توکن ترا

ترا در تاریخ 8 مارس از منطقه 5 تا 8.5 دلار خارج شد و شتاب صعودی گرفت و به هدف 12 رسید. همانطور که از فتیله بلند شمع در نمودار روزانه مشخص است، به نظر می رسد که معامله گران در حدود سطح 12 دلار برای فروش هجوم آورده اند تا سود کسب کنند.

ترا
نمودار روزانه قیمت ترا

این روند صعودی شاخص قدرت نسبی را به بالای عدد 79 رساند. این نشان می دهد که توکن ترا در کوتاه مدت در منطقه اشباع خرید خواهد بود. این می تواند منجر به یک اصلاح جزئی در چند روز آینده شود.

در طول کاهش بعدی، اگر روندهای صعودی بتوانند سطح 8.5 دلار را به حمایت تبدیل کنند، یک سکوی پرتابی برای ترا ایجاد خواهد شد که ممکن است قیمت آن را به سطح 15.50 دلار برساند.

برعکس، اگر روندهای نزولی قیمت را به زیر سطح 8.50 دلار کاهش دهند، احتمالا قیمت ترا به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (سطح 7.34 دلار) خواهد رسید. این یک سطح حمایت مهم و قوی است که باید حفظ شود و بازگشت از این سطح می تواند چشم انداز صعودی را سالم نگه دارد.

با این حال، اگر روندهای نزولی قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش دهند، قیمت ترا ممکن است تا میانگین متحرک ساده 50 روزه  (سطح 4.68 دلار) سقوط کند.

ویچین (VET)

ویچین نیز در تاریخ 29 دسامبر سال 2020 کانون توجهات بود و از آن زمان به بعد قیمت آن رشد چشمگیری داشته است. قیمت این توکن در مدت کوتاهی 252 درصد افزایش داشته و از سطح 0.01916002 به سطح 0.0675 دلار رسیده است.

اجازه دهید تا تحولات جدید فاندامنتال این توکن را  بررسی کنیم که موجب تقویت آن شده اند. شرکت هیدرو در کشور نروژ با بلاک چین دی ان وی (DNV) همکاری کرده و پلتفرم “Tag. Trace. Trust” را به صورت آزمایشی راه اندازی کرده است. این پلتفرم جدید به مشتریان امکان می دهد تا کل مسیر محصول را از دروازه های کارخانه تا رسیدن به دست مشتری ردیابی کنند.

شرکت هیدرو قصد دارد میزان انتشار دی اکسید کربن و مراحل تولید آلومینیوم را از مرحله مواد خام تا محصول نهایی پیگیری کند. اگر این سرویس مرحله آزمایشی خود را با موفقیت پشت سر بگذارد، بسیاری از صنایع دیگر برای امتحان آن پیش قدم خواهند شد.

پروژه دیگری از شرکت دانمارکی ReSea ، که رودخانه ها و اقیانوس ها را پاکسازی می کند ، توسط بلاک چین DNV تایید شده است. با صدور این گواهینامه ، هر شخص ثالث می تواند پلاستیک بازیابی شده را بررسی و ردیابی کند و از شفافیت در روند جمع آوری جامعه محور اطمینان حاصل کند. داده ها در پلتفرم تول چین (ToolChain) و اپلیکیشن موبایل مربوطه جمع آوری، ثبت و کنترل می شوند.

علاوه بر موارد استفاده در دنیای واقعی، از فناوری ویچین برای راه اندازی پلتفرم VIMworld نیز استفاده شده است. این نشان می دهد که چندین صنعت در حال استفاده از ویچین هستند.

قیمت ویچین

هم اکنون ویچین در یک روند صعودی قوی قرار دارد. روندهای صعودی در 8 مارس قیمت را به بالای سطح مقاومت 0.060 دلار رساندند و این نشان دهنده ادمه حرکت صعودی قیمت بود.

ویچین
نمودار روزانه قیمت ویچین

اگر روندهای صعودی بتوانند قیمت را در بالای سطح شکسته شده 0.06 دلار نگه دارند، احتمالا قیمت به سطح 0.085 و سپس 0.10 دلار خواهد رسید.  حرکت صعودی میانگین متحرک ها و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی در منطقه اشباع خرید نشان می دهند که گاوها کنترل حرکت را در اختیار دارند.

برعکس، اگر خرس ها قیمت را به زیر سطح 0.060 دلار کاهش دهند، احتمالا قیمت به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.050 دلار) خواهد رسید. این یک سطح حمایت مهم است، زیرا برگشت قوی از آن نشان خواهد داد که خریداران در هر کاهش قیمت برای خرید هجوم می آورند.

از طرف دیگر، اگر خرس ها قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند، قیمت ممکن است تا میانگین متحرک ساده 50 روزه ( 0.0407 دلار) کاهش یابد.  شکست به زیر این سطح حمایت می تواند نشان دهنده تغییر روند حرکت قیمت باشد.

هِدِرا هش گراف (HBAR)

قیمت هِدِرا هش گراف  در تاریخ 21 ژانویه 0.10064 دلار بود. قیمت این توکن در مدت یک ماه ونیم 112 درصد رشد داشته و تا سطح 0.21420 دلار رسیده است. اما در ادامه اصلاح قیمت رخ داده و هم اکنون این توکن در سطح  0.1943 دلار معامله می شود.

با افزایش کارمزد تراکنش ها  در شبکه اتریوم، پلتفرم سوکو (SUKU) از این شبکه به هدرا هش گراف مهاجرت کرد. این باعث شد تا  هدرا یک جایگزین احتمالی برای شبکه اتریوم به حساب بیاید.

چندین شرکت بزرگ در چند روز گذشته به شورای مدیریتی هدرا پیوسته اند و نودهای شبکه آن را اجرا خواهند کرد. شرکت پرداخت استرالیایی “eftpos” یکی از این شرکت های بزرگ است. این شرکت اپلیکیشن پرداخت موبایل ” Beem It” و پردازش کارت های اعتباری استرالیا را مدیریت می کند.

استاندارد بانک گروپ (Standard Bank Group)، بزرگ ترین بانک آفریقایی، نیز تصمیم گرفته تا به هدرا هش گراف ملحق شود. 

هدرا در اوایل فوریه “هدرا  توکن سرویس  ( Hedera Token Service)” خود را با  مشارکت بیش از 60 اکوسیستم راه اندازی کرد تا از صادر کنندگان توکن ها و توسعه دهندگان اپلیکیشن ها پشتیبانی کند. با این اقدام، پروتکل هدرا درهای خود را به دنیای پر درآمد توکن های قابل تعویض و غیر قابل تعویض باز کرد.

قیمت توکن هدرا هش گراف

توکن هدرا هش گراف در یک روند صعودی قوی قرار دارد. هر دو میانگین متحرک در حال حرکت به بالا هستند و شاخص قدرت نسبی در منطقه اشباع خرید است. این برتری روندهای صعودی را نشان می دهد.

هدرا
نمودار روزانه قیمت هدرا هش گراف

با این حال، فتیله بلند شمع در نمودار امروز نشان می دهد که معامله گران در سطح های بالاتر برای فروش هجوم می آورند تا سود کسب کنند. در روند نزولی، اولین سطح حمایت در 0.16 دلار است و اگر این سطح شکسته شود،  قیمت احتمالا تا میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.142 دلار) کاهش خواهد یافت.

بازگشت قوی از هریک از این سطح ها نشان خواهد داد که معامله گران در سطح های پایین اقدام به خرید می کنند. سپس روندهای صعودی برای ادامه حرکت خود تلاش خواهند کرد و قیمت را به سمت سطح مقاومت بزرگ 0.25 دلار هدایت خواهند کرد.

برعکس، اگر قیمت کاهش پیدا کند و به زیر میانگین متحرک ساده 50 روزه در 0.117 دلار برسد، روند حرکت قیمت کاملا نزولی خواهد شد. سپس روندهای نزولی تلاش خواهند کرد تا قیمت را به 0.08 دلار کاهش دهند.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.