در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

تاثیر اعلام خبر حذف ان اف تی های پالیگان از صرافی بایننس بر قیمت پالیگان(MATIC)

0 407

پس از اینکه صرافی بایننس حذف شبکه پالیگان از بازار NFT خود را تایید کرد، پالیگان (MATIC) به پایین ترین سطح سال 2023 رسید و تا 0.50 دلار سقوط کرد.

داده‌های زنجیره‌ای نشان می‌دهد که فشار نزولی با افزایش 40 میلیون توکن پالیگان (MATIC) توسط سرمایه‌گذاران در هفته گذشته تشدید شده است.

یک خوشه متحرک قیمت از نهنگ های MATIC در هفته گذشته 16 میلیون دلار فروخته است، حرکت بعدی آنها می تواند بسیار مهم باشد.

قیمت پالیگان (MATIC) در 11 سپتامبر به پایین ترین حد 0.50 دلار در سال 2023 سقوط کرد، چند روز پس از اینکه بایننس تایید کرد که شبکه پالیگان (Polygon) را از بازار NFT خود حذف می کند. تحلیل داده‌های زنجیره‌ای نشان داد که چگونه جریان‌های اخیر مبادله ۴۱ میلیون توکن می‌تواند فشار نزولی بر قیمت MATIC را تشدید کند.

در 8 سپتامبر، بایننس، غول مبادلات ارزهای دیجیتال، اعلام کرد که پشتیبانی از دارایی های شبکه پالیگان در بازار NFT خود را تا 26 سپتامبر 2023 متوقف می کند.

علاوه بر این، بایننس قصد دارد به برنامه استیکینگ NFT خود برای NFTهای‌ سندباکس پایان دهد. در نتیجه، کاربران این پلتفرم بعد از ۲۶ سپتامبر (۴ مهر) دیگر نمی‌توانند NFTهای سندباکس تحت عنوان لند (LAND) را در پالیگان استیک کرده و در ازای آن پاداش بگیرند. این صرافی تاکید کرده است:

این تصمیم بعد از بررسی‌ها و ارزیابی‌های دقیق گرفته شده و بخشی از تلاش‌های مداوم ما برای بهینه‌سازی عرضه محصولات مختلف در بازار NFT بایننس است.

از آن زمان، قیمت پالیگان 10درصد دیگر کاهش یافته و به پایین ترین حد خود در سال 2023 رسیده است.

آیا نهنگ ها می توانند برای دفاع از قلمرو حمایت 0.50 دلاری مداخله کنند؟

دارندگان MATIC برای اقدام بیشتر در فروش آماده می شوند به نظر می‌رسد که اعلام خروج بایننس از فهرست جمعه گذشته، جریان‌های عظیم توکن‌های MATIC را به صرافی‌ها تشدید کرده است.

در 2 سپتامبر، داده های زنجیره ای گردآوری شده توسط CryptoQuant نشان می دهد که سرمایه گذاران Polygon 942.06 میلیون توکن MATIC را در کیف پول های مبادله ای نگهداری می کنند.

اما تا 11 سپتامبر، صرافی ذخایر با 41 میلیون توکن دیگر افزایش یافت و به 983.7 میلیون MATIC رسید.

قابل ذکر است، حدود 3.5 میلیون از این جریان های ورودی جدید بین 9 تا 11 سپتامبر پس از اعلام خروج از فهرست NFT Marketplace سپرده شد.

Polygon (MATIC) Price Dips after Binance Announcement —What Next? | Exchange Reserves
Polygon (MATIC) Price Dips after Binance Announcement —What Next? | Exchange Reserves Source: CryptoQuant

در واقع، نمودار بالا نشان می دهد که قیمت پالیگان(MATIC) از زمانی که ذخایر بورس در 2 سپتامبر شروع به افزایش کرد، به طور قابل توجهی کاهش یافته است.

بنابراین، افزایش بیشتر ذخایر بورس احتمالاً بدون افزایش تقاضای بازار، قیمت های MATIC را بیشتر به سمت پایین سوق خواهد داد.

سرمایه گذاران نهنگ نیز فشار فروش را افزایش می دهند در هفته گذشته، گروهی از نهنگ‌های ارز دیجیتال که 10 تا 100 میلیون توکن دارند، به نظر می‌رسد که فشار فروش خود را نیز تشدید کرده‌اند.

از 2 سپتامبر، داده های زنجیره ای نشان می دهد که نهنگ ها دارای 189.7 میلیون توکن پالیگان هستند. تا 11 سپتامبر، آنها تنها 158.3 میلیون توکن در اختیار داشتند و به سرعت 31.4 میلیون توکن را از دارایی های خود تخلیه کردند. این نشان می‌دهد که ارتباط بین موج‌های ورودی ارز که در 2 سپتامبر آغاز شد است، درست زمانی که نهنگ‌ها شروع به فروش کردند.

در حال حاضر 0.50 دلار ارزش دارد، 31.4 میلیون توکن نهنگ که اخیراً فروخته شده است تقریباً 15.7 میلیون دلار ارزش دارد. به دلیل دارایی های قابل توجهی که دارند، فعالیت تجاری نهنگ ها اغلب بازار را به طور قابل توجهی حرکت می دهد.

علاوه بر این، نمودار بالا نشان می دهد که چگونه اقدامات اخیر قیمت MATIC با تغییرات در تعادل نهنگ ها ارتباط نزدیکی دارد. بنابراین، اگر روند فروش مداوم آنها ادامه یابد، دارندگان پالیگان می توانند نزول بیشتری را تجربه کنند.

آیا قیمت پالیگان تا 0.33 دلار سقوط می کند؟

از منظر زنجیره ای، از دست دادن 0.50 دلار می تواند باعث سقوط آزاد به سمت سطح 0.32 دلار شود، اگر قیمت پالیگان (MATIC ) حمایت قابل توجهی پیدا نکند.

داده های GIOM نشان می دهد که زیر سطح 0.50 دلار، سطح پشتیبانی قابل توجه بعدی 0.32 دلار است، میانگین قیمتی که 24500 آدرس، 183.4 میلیون توکن خریده اند. اگر آن‌ها برای پوشش موقعیت‌های خود خریدهای نهایی را انجام دهند، قیمت پالیگان می‌تواند افزایش یابد. اما اگر احساسات نزولی همانطور که پیش بینی می شد تشدید شود، قیمت پالیگان احتمالا به 0.32 دلار کاهش می یابد.

Polygon (MATIC) Price Prediction | GIOM data, Sept 2023
Polygon (MATIC) Price Prediction | GIOM data, Sept 2023 | Source: IntoTheBlock

با این حال، گاوهای پالیگان می توانند دوباره کنترل قیمت پالیگان را به بالای 1 دلار بازپس بگیرند. اما همانطور که در بالا مشاهده شد، 58000 آدرس، 4.1 میلیارد توکن را با قیمت متوسط 0.80 دلار خریداری کردند.

این سطح مقاومت می تواند دلهره آور باشد زیرا این بزرگترین خوشه از دارندگان پالیگان است.

اما اگر گاوها موفق شوند از این دیوار فروش عبور کنند، قیمت پالیگان می تواند برای اولین بار از می 2023 به بالای 1 دلار برسد.

منبع beincrypto.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.