در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

تغییر نام فیس‌بوک به متا منجر به رشد چشمگیر توکن‌های متاورس شد

0 907

پس از تغییر نام فیس‌بوک به متا (Meta)، ارزش خالص بازار توکن‌های متاورس در 24 ساعت گذشته 13.40 درصد رشد کرد و به 12.36 میلیارد دلار رسید.

تصمیم فیس‌بوک در 28 اکتبر برای تغییر نام تجاری خود به متا و اعلام برنامه‌هایش برای ساخت یک متاورس پر از آواتار، باعث شد تا ارزهای رمزنگاری که به پروژه‌های دنیای مجازی تعلق دارند، روند صعودی داشته باشند.

متاورس (Metaverse) یک ابر واقعیت مجازی است که کاربران آن قادر خواهند بود از سراسر دنیا به آن متصل شوند و با یکدیگر تعامل داشته باشند. متاورس ترکیبی از فضای مجازی، اینترنت و واقعیت است.

دیسنترالند یک فضای آنلاین و ترکیبی از واقعیت مجازی و فناوری بلاک‌چین است. قیمت ارز دیستنرالند با نماد MANA رشد بسیار چشمگیری داشته است. ارزش بازار این ارز در 24 ساعت گذشته از 1.44 میلیارد دلار به 2.7 میلیارد دلار رسید. این اتفاق در حالی رخ داد که قیمت دیسنترالند در همین بازه زمانی تقریبا 45 درصد رشد داشت و به حدود سطح 1.69 دلار رسید.

دیسنترالند
نمودار روزانه قیمت دیسنترالند

قیمت دیسنترالند در 29 اکتبر در حدود سطح 1.227 دلار نوسان می‌کرد که این بالاترین سطح قیمتی پس از 18 مه بود.

معامله‌گران و فوموی “متا”

معامله‌گران پس از ارزیابی نفوذ فیس‌بوک به بخش دنیای مجازی، به بازار دیسنترالند هجوم آوردند. مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس‌بوک، پس از تغییر نام گفت که از حالا به بعد نام این مجموعه متا خواهد بود نه فیس‌بوک.

اِمیل انگروال، از بنیانگذاران و مدیرعامل استارتاپ موسیقی Corite، گفت که متا فرصت رشد فوق العاده‌ای را برای توکن‌های نوظهور NFT فراهم خواهد کرد. وی همچنین اظهار داشت که این حوزه پتانسیل بالایی برای سرمایه‌گذاری دارد و متا در نهایت با پروژه‌های NFT موجود در این فضا همکاری خواهد کرد و این به دنیای ارز رمزنگاری کمک می‌کند تا سریع‌تر مورد پذیرش عموم قرار گیرد. انگروال افزود:

می‌توانیم منتظر نوآوری‌های منحصر به فرد متاورس و NFT باشیم که توسط متا ایجاد می‌شوند.

افزایش قیمت اکسی اینفینیتی

اکسی اینفینیتی، یک بازی به سبک پوکمون و بر مبنای حیوانات مجازی است که کاربران می‌توانند از آن درآمد کسب کنند. ارزش بازار این ارز در 24 ساعت گذشته بیش از 10 درصد افزایش یافت و از 7.74 به 8.9 میلیارد دلار رسید.

اکسی اینفینیتی
نمودار روزانه قیمت اکسی اینفینیتی

قیمت توکن اکسی اینفینیتی در همین مدت بیش از 20 درصد افزایش یافت و برای اولین بار در دو هفته گذشته از سطح 150 دلار عبور کرد و تا سطح 163 دلار افزایش یافت. این توکن به عنوان پول قانونی در بازار اکسی عمل می‌کند و کاربران می‌توانند از آن برای خرید NFTهای درون بازی (حیوانات دیجیتالی) استفاده کنند. قیمت پس از رسیدن به سطح 163 دلار اصلاح شده و در زمان انتشار این مطلب در حدود سطح 147 دلار بود.

سایر پروژه‌های متاورس و توکن‌های آنها به ویژه سندباکس (SAND)، ایلوویوم (ILV) و دیویژن نتورک (DVI) نیز رشد چشمگیری داشته‌اند و رونق قیمت دارایی‌های دیجیتال را که به طور خاص بر روی واقعیت‌های مجازی تمرکز دارند، تایید کردند.

متاورس
توکن های متاورس

در مجموع، ارزش خالص بازار توکن‌های متاورس در 24 ساعت گذشته 13.40 درصد رشد کرد و به حدود 12.36 میلیارد دلار رسید. مایک دیکنز، مدیر اجرایی بازار NFT در پلتفرم Blockasset، گفت که رشد این توکن‌ها تعجب آور نبود. وی افزود:

نام جدید فیس‌بوک به فعالیت‌های نوآورانه‌ای که این پروتکل‌های NFT  در سال‌های اخیر انجام داده‌اند، اشاره می‌کند. این عوامل همچنین به افزایش احساسات پیرامون این توکن‌های NFT در روز جمعه کمک کردند.

خطر اصلاح این توکن‌ها

گرگ ویزمن، از بنیانگذاران و مدیرعامل شرکت پرداخت متمرکز بر ارز رمزنگاری مرکوریو، به معامله‌گران توصیه کرد که با وجود رشد چشمگیر توکن‌های متاورس، منتظر اصلاح قیمت در این حوزه باشند.

ویزمن گفت که بهتر است معامله‌گران صبر کنند تا بازار کمی آرام‌تر شود و سپس وارد موقعیت شوند تا سود بیشتری کسب کنند. وی همچنین خاطرنشان کرد که متا در کل منجر به رشد بیشتر این فضا در ماه‌های آینده خواهد شد:

تاثیر غیرمستقیم متا ممکن است ارزش این بازار را تا قبل از پایان سه ماهه اول سال 2022 به سطح 60 میلیارد دلار برساند.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.