در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

دلایل رسیدن قیمت اتریوم به رکورد جدید؛کاهش موجودی صرافی‌ها

0 793

در حالی که قیمت اتریوم از بالاترین سطح خود عبور کرد و رکورد جدید 4467.5 دلار را به ثبت رساند، به نظر می‌رسد که عرضه آن همچنان روند کاهشی دارد و موجودی آن در صرافی‌های ارز رمزنگاری در 5 ماه گذشته 18 درصد کاهش یافته است.

قیمت اتریوم
نمودار قیمت اتریوم

اتریوم از ابتدای سال 2021 تاکنون 500 درصد افزایش قیمت داشته و این رشد بیشتر به خاطر پذیرش گسترده توکن‌های NFT ، بخش مالی غیرمتمرکز (دیفای) و تقاضای نهادهای سرمایه‌گذاری بوده است.

نمودار زیر را جو اورسینی، مدیر تحقیقات Eaglebrook Advisors به اشتراک گذاشته و همانطور که مشاهده می‌کنید، قیمت اتریوم از زیر سطح 1000 دلار به بالاترین سطح خود رسیده است.

بیت‌کوین
نمودار قیمت اتریوم بر حسب بیت‌کوین

داده‌های ارائه شده توسط اوریسینی همچنین نشان می‌دهند که اتریوم در جفت معاملاتی اتریوم/ بیت‌کوین خود هنوز جای رشد زیادی دارد. در مقایسه با روند صعودی 2017، قیمت این جفت معاملاتی فاصله زیادی با بالاترین سطح تاریخی خود دارد. در آن زمان، قیمت این جفت به رکورد 0.14 بیت‌کوین رسید، در حالی که قیمت آن در حال حاضر در حدود 0.08  بیت‌کوین است.

در حمایت از فشار فعلی گاوها، دلفی دیجیتال “خروج معامله‌گران از موقعیت‌های اهرم شده معاملات آتی” را عامل اصلاح قیمت در روز گذشته عنوان کرد. بنابراین، اتریوم و سایر ارزهای بزرگ بازار در کم‌تر از یک ساعت به سطح‌های حمایت پایین‌تر سقوط کردند.

قرارداد آتی
کل حجم لیکوئید شده قراردادهای آتی از 26 اکتبر به بعد

بازیابی سریع قیمت، غالب بودن گاوها را نشان می‌دهد. از آنجایی که معامله‌گران دارای اهرم بیش از حد از موقعیت‌های خود خارج شدند، قیمت به حالت پایداری رسید. 

کاهش موجودی اتریوم در صرافی‌ها

براساس پست منتشر شده توسط شرکت کریپتوکوانت، موجودی اتریوم صرافی‌ها در چند ماه گذشته کاهش زیادی داشته و این احتمالا موجب افت شدید عرضه در بازار خواهد شد.

موجودی همه صرافی‌ها شاخصی است که مقدار کل اتریوم موجود در کیف‌پول تمام صرافی‌های ارز رمزنگاری را نشان می‌دهد. افزایش مقدار این شاخص به این معنی است که سرمایه‌گذاران توکن‌های اتریوم خود را با هدف فروش به صرافی‌ها منتقل می‌کنند و بنابراین عرضه آن افزایش می‌یابد. این می‌تواند روند نزولی برای اتریوم در پی داشته باشد.

از سوی دیگر، کاهش مقدار این شاخص نشان می‌دهد که معامله‌گران دارایی‌های اتریوم خود را به کیف‌پول‌های شخصی (یا برای نگهداری آنها یا برای فروش از طریق معاملات فرابورس) انتقال می‌دهند. این می‌تواند منجر به روند صعودی این ارز شود.

نمودار زیر مقدار این شاخص را در طول سال جاری نشان می‌دهد. همانطور که در نمودار مشاهده می‌کنید، این شاخص از مدت ها قبل روند کاهشی مداوم داشته  و تنها در 5 ماه گذشته موجودی اتریوم صرافی‌ها 18 درصد کاهش یافته است.

اتریوم
روند نزولی موجودی اتریوم صرافی‌های ارز رمزنگاری

اتفاقا، پنج ماه پیش بود که قیمت اتریوم برای اولین بار به بالای سطح 4000 دلار رسید. موجودی اتریوم صرافی‌ها در آن زمان حدود 22 میلیون بود. از آن زمان تاکنون، قیمت این ارز دو بار دیگر به بالای سطح 4000 دلار شکسته و هر بار موجودی آن در صرافی‌ها کمتر شده است. در حال حاضر، این شاخص موجودی صرافی‌ها را 18 میلیون اتریوم نشان می‌دهد.

این روند ثابت می‌کند که تقاضا برای اتریوم با هر بار نزدیک شدن به بالاترین سطح خود، متفاوت بوده است. با توجه به این که موجودی صرافی‌ها در حال حاضر بسیار پایین است، روند معمول عرضه و تقاضا می‌گوید که چنین کاهش شدید در عرضه می‌تواند به افزایش قیمت اتریوم کمک کند.

انتقال اتریوم توسط نهنگ‌ها

وال آلرت (Whale Alert) چندین تراکنش را شناسایی کرده که در آنها مقادیر قابل توجهی اتریوم انتقال داده شده‌اند. زمانی که اتریوم به اوج 4400 دلار رسید، 9 تراکنش انجام شده که در آنها 250964 اتریوم به ارزش 1.118 میلیارد دلار منتقل شده است.

نهنگ اتریوم
انتقال اتریوم توسط نهنگ‌ها

بزرگ‌ترین تراکنش حاوی 51837 اتریوم (به ارزش 224,934,548 دلار) بود. در سایر تراکنش‌ها، بین 20000 تا 40000 اتریوم انتقال داده شد.

این تراکنش‌ها عمدتا توسط نهنگ‌های ناشناس انجام شدند، اما برخی از این اتریوم‌ها از صرافی‌های بایننس، جمینی و بیت‌هامب انتقال داده شدند.

دلایل رسیدن اتریوم به اوج جدید

براساس توییت منتشر شده توسط شرکت سانتیمنت، یکی از دلایل رسیدن قیمت اتریوم به اوج 4400 دلار، خروجی عظیم آن در روز سه شنبه (1.74 میلیون اتریوم) بود. تحلیلگران سانتیمنت معتقدند که این یک واگرایی صعودی ایجاد کرد. به طور کلی، داده‌های شبکه حاکی از صعودی بودن روند این ارز هستند.

در مجموع، اتریوم در سال جاری تا حد زیادی از بیت‌کوین پیشی گرفته و شش برابر آن رشد کرده است، در حالی که هم سرمایه‌گذاران جزئی و هم نهادهای سرمایه‌گذارای علاقه زیادی به اتریوم نشان داده‌اند.

بعلاوه، شبکه اتریوم با به رورسانی اخیر آلتر، تقویت شد. این به روز رسانی برای افزایش سرعت عملیات در شبکه و مصرف کم‌تر انرژی طراحی شده است. در زمان انتشار این مطلب، قیمت اتریوم در حدود سطح 4350 دلار و ارزش بازار آن تقریبا 513.9 میلیارد دلار بود.

منبع news.bitcoin.com newsbtc U.Today

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.