در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

بهترین کیف پول‌های وب 3.0 برای ذخیره ارزهای رمزنگاری و NFTها

0 466

یک نکته کاملا واضح در مورد بازار ارز رمزنگاری این است که این بازار ایستا نیست، بلکه پویا بوده و همیشه در حال تغییر و تحول است. کیف پول های متعددی اعم از گرم و سرد به بازار معرفی شده اند، ولی رقبای جدید برای کسب رتبه برتر رقابت می کنند و مجموعه ای از گزینه ها را در اختیار کاربران قرار می دهند. این مطلب به معرفی بهترین کیف پول‌های وب 3.0 و ویژگی های آنها می پردازد.
کیف پول سرد چیست؟ بهترین کیف پول های سرد کدامند؟

کیف پول وب 3.0 چیست و چرا مهم است؟

کیف پول‌های وب 3.0 جزء اصلی در بخش مالی غیرمتمرکز (دیفای) در حال تکامل هستند، زیرا دسترسی و مدیریت وجوه، تعامل با اپلیکیشن های غیرمتمرکز(DAppها)، جمع‌آوری NFTها، ایجاد هویت های آنچین و همکاری با جوامع ارز رمزنگاری را برای کاربران امکان پذیر می کنند.
اپلیکیشن های غیرمتمرکز چیستند و چه مزایا و معایبی دارند؟

این کیف پول ها انواع مختلفی دارند و هر کدام مزایا و ویژگی های خاصی را ارائه می دهند و نیازهای خاصی را برآورده می کنند. در این مطلب برخی از کیف پول های برتر را که براساس تمرکزشان بر NFT، دیفای و اپلیکیشن های غیرمتمرکز طبقه بندی شده اند، بررسی خواهیم کرد.

بهترین کیف پول های دیفای

کیف پول های دیفای بدون در نظر گرفتن موقعیت مکانی یا سابقه مالی، کاربران را قادر می سازند تا با این بخش تعامل داشته باشند. قابلیت های این کیف پول ها شامل تعامل با صرافی های غیرمتمرکز، مبادله دارایی ها، دسترسی به پروتکل های وام دهی و استقراض، استیکینگ، ییلد فارمینگ و غیره است.
بررسی تفاوت های بین صرافی متمرکز و غیرمتمرکز

کیف پول آرجنت (Argent)

کیف پول آرجنت که در سال 2017 عرضه شد، جایگاه ویژه ای را به عنوان یک پلتفرم کاربرپسند که به طور خاص برای بلاک چین اتریوم طراحی شده، به دست آورده است. آرجنت فراتر از یک کیف پول بوده و به یک ابزار جامع برای تمام فعالیت های ارز رمزنگاری مبتنی بر اتریوم تبدیل شده است.

کیف پول آرجنت

کیف پول گواردا (Guarda): طیف وسیعی از ویژگی ها

کیف پول گواردا که در ابتدا بر اتریوم متمرکز بود، اکنون به یک ابزار جامع برای محصولات بلاک چین تبدیل شده است. این کیف پول در حال حاضر طیف وسیعی از ویژگی ها را برای کاربران ارائه می دهد و جستجوی فرصت های دیفای را از طریق استیکینگ و وام های ارز رمزنگاری آسان می کند. اضافه شدن آن به ویزا کارت به کاربران اجازه می دهد تا دارایی های ارز رمزنگاری خود را به راحتی در دنیای واقعی به ارز فیات تبدیل کنند.

کیف پول اج (Edge)

کیف پول اج که در سال 2014 ایجاد شد، یک کیف پول موبایل برای سیستم عامل های اندروید و آی‌او‌اس است. این کیف پول از بیش از 130 ارز رمزنگاری، از جمله توکن های ERC-20 پشتیبانی می کند و کاربران می توانند دارایی های ارز رمزنگاری خود را به طور امن در آن ذخیره کنند.
استاندارد ERC-20 چیست؟ توکن های ERC20 چگونه ایجاد می شوند؟

کیف پول اج

کیف پول اج برای کاربران در همه سطوح خدمات ارائه می کند. بخش اختصاصی “edge-ucation یا آموزش اج” این کیف پول رهنمودهایی برای کاربران مبتدی، نکات کاربردی و به روزرسانی های بازار را ارائه می دهد تا به کاربران کمک کند با اطمینان در بازار ارز رمزنگاری فعالیت کنند.

 • بلاک چین های پشتیبانی شده: بیت کوین، اتریوم، بیت کوین کش، ریپل، سولانا و غیره.
 • ارز رمزنگاری: بیت کوین، بایننس کوین، سلو، دش، دیجی‌بایت، دوج کوین، اتریوم و غیره.
 • استیکینگ: بله
 • مبادله دارایی: بله
 • وام دهی: نه

هش‌پک (Hashpack): بهترین در بین کیف پول‌های وب 3.0

هش‌پک که توسط یک تیم توسعه جهانی از متخصصان باتجربه ایجاد شده، یک کیف پول غیرحضانتی است. علاقه مندان به هدرا (Hedera) هش پک را انتخاب می کنند، چون فراتر از یک کیف پول بوده و به آنها این امکان را می دهد تا به راحتی در دنیای اپلیکیشن های هدرا، دیفای و NFTها کاوش کنند.

 • بلاک چین های پشتیبانی شده: بیت کوین، اتریوم، لایت کوین، بیت کوین کش، بایننس اسمارت چین، پالیگان، آوالانچ و غیره.
 • ارزهای رمزنگاری: بیت کوین، اتریوم، لایت کوین، بایننس کوین، فایل کوین، پالیگان و غیره
 • استیکینگ: بله
 • مبادله: بله
 • وام دهی: نه

بهترین کیف پول ها برای NFTها

NFTها مالکیت دیجیتال را متحول کرده اند و راه های جدیدی برای کسب درآمد به سازندگان ارائه می دهند. با توجه به چشم انداز روبه رشد بخش NFT، انتخاب یک کیف پول ایمن و قابل اعتماد برای ذخیره و کنترل کلکسیون های شما اهمیت زیادی پیدا می کند. کیف پول های معرفی شده در زیر نه تنها ذخیره NFTهای کاربر را امکان پذیر می کنند، بلکه یک پلتفرم داخلی برای ایجاد، خرید و فروش آنها ارائه می دهند.

انجین: یک کیف پول NFT همه کاره با پلتفرم معاملات داخلی

انجین یک کیف پول مبتنی بر اتریوم است که از رمزگذاری دوگانه، ارز رمزنگاری و NFTها پشتیبانی می کند. کاربران بازی ها و کلکسیونرهای NFT این کیف پول را به خاطر ارائه برخی از بزرگ ترین کلکسیون های NFT انتخاب می کنند.

انجین
 • بلاک چین های پشتیبانی شده: بیت کوین، پولکادات، لایت کوین، بایننس چین
 • ارزهای رمزنگاری: بیت کوین، اتریوم، لایت کوین، انجین کوین و غیره
 • سایر قابلیت ها: دارای یک پلتفرم  معاملات NFT داخلی است

مث والت: کیف پول چند زنجیره ای با متاورس گنجانده شده در آن 

مث والت یک کیف پول وب 3.0 است که به دو صورت اپلیکیشن موبایل و افزونه مرورگر دسکتاپ در دسترس کاربران قرار دارد. این کیف پول از بیش از 186 بلاک چین عمومی پشتیبانی می کند و حتی توکن خود به نام “MATH” را ارائه می کند که کاربران می توانند از آن برای بازخرید محصولات پلتفرم استفاده کنند.

تیم توسعه مث سال 2023 مث‌ورس (MathVerse) را راه اندازی کرد. این یک پلتفرم متاورس مبتنی بر هوش مصنوعی و NFT است که شامل انواع دارایی هایNFT، مانند آثار هنری دیجیتال، کلکسیون ها و آیتم های بازی، می شود. کاربران می توانند NFTهای خود را ایجاد کنند، دارایی های دیجیتال را معامله کرده و در رویدادهای درون بازی شرکت کنند.

 • بلاک چین های پشتیبانی شده : بیت کوین، سولانا، آپتوس، فایل کوین، آرویو، تزوس، فلو، ترون و غیره
 • ارز رمزنگاری: بیت کوین، اتریوم، فایل کوین، ترون، فلو، نیر پروتکل و غیره
 • سایر قابلیت ها: پلتفرم NFT گنجانده شده در آن

کیف پول رینبو (Rainbow): برای NFTهای اتریوم

کیف پول رینبو یک کیف پول کاربرپسند برای NFTهای شبکه اتریوم است. این کیف پول به صورت افزونه مرورگر و اپلیکیشن موبایل در دسترس کاربران قرار دارد. رینبو که برای کلکسیون های اتریوم و مبتنی بر آن طراحی شده، گزینه مناسبی برای علاقه مندان به NFT است. این کیف پول به کاربران این امکان را می دهد تا کلکسیون های خود را مشاهده کنند، به داده های بازار دسترسی داشته باشند، NFTها را معامله کنند و حتی با پیشنهادات در این پلتفرم موافقت کنند.

کیف پول رینبو
 • بلاک چین های پشتیبانی شده: اتریوم و شبکه های EVM
 • ارز رمزنگاری: اتریوم، یو اس دی کوین، تتر، چین لینک و یونی سواپ
 • سایر قابلیت ها: پشتیبانی از پلتفرم های محبوبی مانند اُپن‌سی، بلر، راریبل، سودوسواپ، فاندیشن و x2y2

بهترین کیف پول ها برای استفاده از اپلیکیشن های غیرمتمرکز

کیف پول های معرفی شده در این قسمت مناسب کسانی هستند که بیشتر با اپلیکیشن های غیرمتمرکز یا dAppها تعامل دارند. dAppها در واقع قراردادهای هوشمند مبتنی بر بلاک چین با ویژگی های اضافی هستند. در اینجا کیف پول ها براساس دو معیار مهم انتخاب شده اند: وجود یک مرورگر داخلی dApp و ابزارهایی برای ادغام DApp

دَپ پاکت: ایجاد شده برای دوستداران DApp

دَپ پاکت یک کیف پول غیرحضانتی است که برای دوستداران DApp ایجاد شده، چون مرورگری با بیش از 2000 اپلیکیشن بلاک چین را برای موبایل ارائه می دهد. علاوه بر این، کاربران می توانند ارزهای رمزنگاری (اتریوم، ترون)، توکن های (ERC-20) و کلکسیون ها را  در آن نگهداری کنند.

 • بلاک چین های پشتیبانی شده: اتریوم و ترون
 • ارز رمزنگاری: اتریوم، ترون، بایننس کوین، آپتوس، پالیگان، سولانا، اوکی‌تی، پولکادات، ایاس و غیره
 • سایر قابلیت ها: ارائه یک مرورگرdApp داخلی با بیش از 2000 بلاک چین

آلتیمیت (Ultimate)

آلتیمیت یک کیف پول خودحضانتی بوده که به کاربران امکان خرید و فروش توکن ها و NFTها را می دهد. این کیف پول با ارائه ابزارهای اضافی برای مدیریت دارایی های دیجیتال، مانند ردیاب کیف پول، جمع کننده NFT و گزینه کپی کردن سایر استراتژی های کیف پول، متمایز است.

وب 3.0
 • بلاک چین های پشتیبانی شده: سولانا، اتریوم، پالیگان و بیت کوین
 • دارایی های ارز رمزنگاری: بیت کوین، اتریوم، سولانا، بایننس کوین، آوالانچ، پالیگان، کازموس و غیره
 • سایر قابلیت ها: ارائه مرورگر داخلی

کیف پول آلفا والت

آلفا والت یک کیف پول غیرمتمرکز و غیرحضانتی است که بر روی بلاک چین اتریوم کار می کند. ویژگی های قابل توجه آن عبارتند از: بخش های اختصاص یافته به NFT و توکن های بازی، مرورگر DApp که اتصال به پلتفرم های NFT و دیفای را تسهیل می کند و قابلیت معامله آسان NFT. 

آلفاوالت برای پاسخگویی به طیف گسترده ای از کاربران براساس نیازهای آنها طراحی شده است. این کیف پول از همه شبکه های EVM، اعم از عمومی و خصوصی، پشتیبانی می کند و دارای یک مرورگر وب 3.0 پیشرفته است.

 • بلاک چین های پشتیبانی شده: شبکه های مبتنی بر اتریوم، پالیگان، ایکس‌دای، بایننس اسمارت چین، فانتوم، آپتیمیستیک و غیره
 • ارز رمزنگاری: اتریوم، بایننس کوین، پالیگان، آوالانچ، ایکس‌دای، فانتوم، سِلو، آپتیمیزم، نوسیس (GNO) و غیره
 • سایر قابلیت ها: ارائه مرورگر داخلی 
منبع tradesanta

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.