در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

کیف پول سرد چیست؟ بهترین کیف پول های سرد کدامند؟

3 8,712


اگر تا به حال سری به انجمن های مختلف ارزهای رمزنگاری زده باشید، مسلما بحث های زیادی را در مورد کیف پول های سرد و کیف پول های گرم شنیده اید. همیشه بحث بر سر این است که کدام بهتر است. به نظر می رسد این بحث پایانی ندارد.

با این حال در این راهنما می خواهیم در  مورد کیف پول های سرد صحبت کنیم. چرا آنها به نظر بهتر از کیف پول های گرم هستند. مزایا و معایب آنها چیست. محدوده قیمتی آنها چقدر است و در مورد چندتا از بهترین آنها صحبت می کنیم.

بهتر است ابتدا به سراغ تعریف کیف پول های گرم و سرد برویم. آنها را با هم مقایسه کنیم و مزایا و معایب آنها را بررسی کنیم. شاید یک برنده داشته باشیم.

مقدمه

اصطلاح کیف پول گرم و کیف پول سرد تنها برای متمایز کردن و دسته بندی کیف پول های ارزهای رمزنگاری استفاده می شود. در واقع به هیچ عنوان دمای آنها مد نظر نیست.

کیف پول های گرم نوعی کیف پول دیجیتال ارزهای رمزنگاری هستند. در مقابل کیف پول های سرد دستگاه های فیزیکی برای ذخیره ارزها هستند. انواع دیگر کیف پول ها نیز وجود دارند. اما کیف پول های گرم و سرد قطعا مشهورترین آنها هستند. کیف پول های گرم محبوبیت بیشتری دارند. این امر به چند دلیل است که سعی می کنیم در اینجا در مورد آنها صحبت کنیم. در عین حال سعی می شود که نشان دهیم کیف پول های سرد بهتر از کیف پول های گرم هستند.

کیف پول های گرم

کیف پول های دیجیتالی ذخیره و نگهداری ارزهای رمزنگاری تقریبا از زمان حضور بیت کوین وجود داشته اند. این کیف پول ها به دو شکل آنلاین و دسکتاپی ارائه می شوند. کیف پول های موبایل نیز به عنوان کیف پول دیجیتال در نظر گرفته می شوند. با این وجود این نوع کیف پول ها به دلیل همراه بودن می توانند به عنوان کیف پول های هیبریدی در نظر گرفته شوند.

دو ویژگی مهمی که کیف پول های گرم دارند، توانایی پشتیبانی از انواع ارزها و رایگان بودن آنها است.

اجازه دهید ابتدا به بررسی پشتیبانی از ارزهای رمزنگاری بپردازیم. در بحث های مربوط به کیف پول های گرم در مقابل کیف پول های سرد، این نکته اغلب توسط طرفداران کیف پول های دیجیتال مطرح می شود.

وقتی یک ارز رمزنگاری ایجاد و ICO آن اجرا می شود، تا زمانی که جایی برای نگهداری و ذخیره آن وجود نداشته باشد، واقعا کارایی نخواهد داشت. سازندگان ارزهای رمزنگاری افرادی هستند که معمولا کیف پول ارز مورد نظر را نیز ایجاد می کنند.

انواع مختلف ارزهای شناخته شده تر مثل بیت کوین، اتریوم و ریپل دارای اشکال مختلف کیف پول هستند که هر کدام ویژگی های متفاوت و خاصی دارند. آلت کوین های جدید و کمتر شناخته شده معمولا تنها یک کیف پول خاص دارند که قابلیت های اصلی یعنی خرید، فروش و تبادل را ارائه می دهد.

این یک نکته کلیدی در مباحث کیف پول های گرم در مقابل کیف پول های سرد است. اغلب افراد تمایل دارند که ارزهای مختلفی را غیر از ارزهای معروف داشته باشند و نگه دارند. اما این کار با کیف پول های کمتری قابل انجام است. به ویژه در کیف پول های سرد.

یکی دیگر از ویژگی های کیف پول های گرم، رایگان بودن آنها است. می توانید به راحتی یکی از این نوع کیف پول ها را که برای نیاز شما مناسب است پیدا کرده و رایگان از آن استفاده کنید. این خصوصیتی است که طرفداران کیف پول های سرد نمی توانند منکر آن شوند. پرداخت هزینه بابت تهیه کیف پول از عواملی است که باعث کاهش محبوبیت و استفاده از کیف پول های سرد شده است. اما اگر هر دو نوع کیف پول رایگان بود مسلما آمار متفاوت می شد.

کیف پول های سرد

همانطور که قبلا گفته شد، کیف پول های سرد ابزاری فیزیکی برای ذخیره و نگهداری ارزهای رمزنگاری هستند. کیف پول های سرد نیز درست مانند کیف پول های گرم دارای جوانب مثبت و منفی هستند. بیایید با هم این ویژگی ها را بررسی کنیم.

یکی از بزرگترین مزایای کیف پول های سرد آن است که شما می توانید هر لحظه و هر کجا که میروید، آن را همراه خود داشته باشید. به معنای واقعی می توانید آن را در جیب خود بگذارید. این کیف پول ها معمولا کوچک و جمع و جور هستند. بنابراین به راحتی قابل انتقال و حمل و نقل هستند. با این حال این نوع کیف پول ها چندین مشکل در مقابل کیف پول های گرم دارند.

اول از همه این که کیف پوول های سرد گران هستند و برای تهیه آنها، برعکس کیف پول های گرم، باید هزینه داد. قیمت یک کیف پول سرد معمولی در حدود 100 دلار است. این قیمت بسته به این که کیف پول از چه تعداد ارز پشتیبانی می کند، متفاوت خواهد بود.

یکی دیگر از نقاط ضعف کیف پول های سرد این است که ارزهای بسیار محدودی را پشتیبانی می کنند. صادقانه باید گفت که کیف پول های سرد تنها قادر به ذخیره ارزهای اصلی مانند بیت کوین، اتریوم، دش و غیره هستند. این نقطه ضعف نیز از دلایل کاهش استفاده از کیف پول های سرد است.

چرا کیف پول های سرد برتری دارند؟

حتما تا به اینجا این مطلب با خود می گویید که چطور کیف پول های سرد بهتر هستند. کاملا واضح است که این نوع کیف پول ها بدتر از کیف پول های گرم هستند!! خب یک دلیل واضح برای برتری کیف پول های سرد برای ذخیره ارزهای رمزنگاری وجود دارد: امنیت.

مهمترین ویژگی کیف پول های سرد در مبحث ذخیره و نگهداری ارزهای رمزنگاری، امنیت است. در اینجا قصد داریم به صورت مجزا به این ویژگی بپردازیم.

کیف پول های گرم آسیب پذیرترین کیف پول های موجود در جهان هستند. این نوع کیف پول ها کلیدهای امنیتی و کدهای خود را بر روی سرورهای آنلاین خود ذخیره می کنند. این سرورها به شدت نسبت به حملات هکرها آسیب پذیر هستند. مورد حملات کلاهبرداری و جعلی سازی و نیز مورد هدف سایر اقدامات قرار می گیرند. مطمئنا بسیاری از سایت های ارائه دهنده کیف پول های گرم، اقدامات امنیتی زیادی را انجام می دهند. با این حال تمام این اقدامات راه حل های کوچکی برای محافظت از دارایی شما هستند.

هنگامی که قصد ذخیره سازی ارزهای رمزنگاری را در این کیف پول ها دارید، باید یک گزینه مهم را در نظر داشته باشید، و آن بیمه دارایی شماست. سایت هایی مانند کوین بیس به طور خودکار به شما بیمه 100درصدی برای نگهداری ارزهای رمزنگاری ارائه می دهند. این یک گزینه بسیار نادر، اما اطمینان بخش است.

کیف پول های سرد با این حال غیر قابل نفوذ هستند. واقعیت آن است که کدها و کلیدهای شما در جای دیگری نگهداری نمی شود. این امر قطعا یک احساس آرامش بزرگ را برای شما ایجاد می کند. علاوه بر این برخی از این دستگاه ها تاکید زیادی بر امنیت دارند. حتی اگر شما آنها را به یک رایانه ویروسی متصل کنید، دستگاه و کیف پول شما همچنان امن خواهد بود.

زمانی که قصد انتخاب یک کیف پول برای ذخیره ارزهای خود را دارید، امنیت باید در اولویت قرار گیرد. اگر بهترین کیف پول رایگان موجود را داشته باشید، اگر کیف پولتان خالی شد و به ارزهای خود دیگر دسترسی نداشتید، چه کسی برگشت ارزهای شما را ضمانت خواهد کرد. بهترین کیف پول های سرد قطعا امن ترین آنها نیز هستند.

بگذارید با یک مثال توضیح بیشتری در مورد این ویژگی بدهیم. فرض کنید 50 میلیون تومان پول دارید و دو انتخاب برای نگهداری از این پول پیش روی شما است. اولی یک حساب بانکی است که خدمات و نگهداری رایگان را به شما ارائه می دهد. اما بسیار مستعد مورد سرقت قرار گرفتن است و سابقه آن را چندین دفعه داشته است. انتخاب دیگر شما یک حساب بانکی است که مبلغ یک میلیون تومان را بابت نگهداری از پول شما دریافت می کند، اما به شما اطمینان می دهد که دارایی شما در جای امن و مطمئنی نگهداری می شود. خب کدام را انتخاب می کنید؟

این اساسا دلیل اصلی برتری کیف پول های سرد نسبت به کیف پول های گرم است. شما از این که کلیدهای امنیتی شما در جایی مطمئن نگهداری می شود، اطمینان دارید. این نکته واقعا در کیف پول های گرم وجود ندارد.

خب حالا به سراغ بهترین کیف پول های سرد موجود می رویم.

بهترین کیف پول های سرد

ابتدا باید گفت که این لیست نظم یا اولویت خاصی ندارد.

ترزور

ترزور اولین بار در سال 2013 منتشر شد. ترزور اولین کیف پول سرد ارز رمزنگاری ساخته شده است. این کیف پول بسیار محبوب بوده و به اعتقاد بسیاری امن ترین روش برای ذخیره ارزهای رمزنگاری است.

ترزور بسیار کوچک و جمع و جور بوده و حمل و نقل آن آسان است. این شرکت به طور مداوم سخت افزارهای خود را بروزرسانی می کند تا سطح بالای امنیت را حفظ کند. قیمت مدل اولیه ترزور در حدود 59 دلار است. البته قیمت آن بسته به مدل کمی متفاوت خواهد بود. این قطعا یک قیمت عالی است. نسخه جدیدتر این کیف پول در حدود 159 دلار قیمت دارد.

Ledger Nano S

Ledger Nano S که بسیاری آن را رقیب اصلی ترزور می دانند، یک انتخاب مناسب برای ذخیره سازی ارزهای رمزنگاری است. لدجر از لحاظ عملکرد بسیار شبیه ترزور است.

قیمت این کیف پول لدجر در حدود 59 دلار است و یکی از نام های بزرگ در صنعت کیف پول های سرد است. برای بررسی این کیف پول و نیز یادگیری تنظیمات آن می توانید مطلب زیر را مطالعه کنید:

راهنمای راه اندازی کیف پول لجر نانو S(تنظیمات و نصب برنامه)

KeepKey

کیف پول KeepKey یکی از شیک ترین کیف پول های سرد است. اما نسبت به دو کیف پول قبلی ضعیف تر است.

KeepKey نیز دومین کیف پول جوان در بین کیف پول های معرفی شده است. این بدان معناست که تجربه زیادی دارد. با این حال در عین جوان بودن هنوز هم یک نام معروف در بین کیف پول های سرد است. قیمت این کیف پول در حدود 129 دلار است. این کیف پول گرانترین کیف پول سرد در بین کیف پول های معرفی شده است. ولی ویژگی های اضافه تری نسبت به ترزور و لدجر ندارد.

CoolWallet S

CoolWallet S نیز یکی از کیف پول های سرد ارزهای رمزنگاری است. این اولین کیف پول تلفن همراه در جهان است. یعنی حتی اگر ارز رمزنگاری خود را به صورت آفلاین ذخیره کنید، همه چیز در برنامه تلفن همراه ذخیره شده است. قیمت CoolWallet S برابر 80 دلار است. همه چیز در نظر گرفته شده است. بنابراین این قیمت عالی است. جهت آشنایی بیشتر با این کیف پول می توانید به مطلب زیر مراجعه نمایید:
معرفی و بررسی کیف پول CoolWallet S

انتخاب یک کیف پول سرد

اکنون که چگونگی عملکرد کیف پول های مختلف را درک می کنید و با مزایا و معایب هر یک آشنا شده اید، می توانید معیارهای خود را برای انتخاب کیف پول بررسی کنید.

باز هم تکرار می شود. هنگام انتخاب یک کیف پول برای نگهداری ارزهای رمزنگاری هیچ چیز مهم تر از امنیت نیست. چیزی مهم تر از نگه داشتن ارزهای شما در یک کیف پول امن نخواهد بود.

ثانیا مهم است که مطمئن شوید استفاده از کیف پول سخت نیست. برخی از کیف پول ها طرز استفاده بسیار سختی دارند.  تمام گزینه ها و تنظیمات در UI می تواند حتی بزرگترین متخصصان رمزنگاری را دچار مشکل کند. بسیاری از کیف پول ها رابط کاربری زیبا، کاربرپسند و قابل فهم دارند. وقت خود را صرف انتخاب یک کیف پول مناسب کنید.

مورد دیگری که باید در نظر بگیرید سهولت دسترسی است. اگر قصد شما صرفا نگهداری از ارزهایی است که خریداری کرده اید و قصد دارید بعدها آنها را بفروشید، در واقع به کیف پولی نیاز دارید که دسترسی به آن خیلی آسان نباشد. اما در صورتی که قصد انجام تراکنش ها و معاملات زیادی را دارید، باید کیف پولی تهیه کنید که دسترسی به آن آسان است.

در نهایت در مورد کیف پول های سرد اندازه و فشردگی کیف پول نیز بخشی از موارد مورد نظر شما نیز خواهد بود. ممکن است شما دوست داشته باشید که وزن کیف پول خود را حس کنید. بنابراین در اینجا سنگین تر بودن یک ویژگی است تا عیب. یا شاید یک کیف پول سبک و کوچک مدنظر شما باشد. طوری که حتی وقتی همراه شماست متوجه آن نشوید. به طور کلی باید گفت از نظر اندازه و وزن کاملا به نظر شخصی و سلیقه فردی بستگی دارد.

همچنین فراموش نکنید که می توانید برای صرفه جویی در وقت و هزینه، سرمایه خود را تقسیم کنید. می توانید بخش اعظم بیت کوین خود را در یک کیف پول سرد نگهداری کنید. بخش کوچکی را نیز، برای انجام مبادلات سریع تر و راحت‌تر، در کیف پول های دیجیتالی و گرم قرار دهید. نگران نباشید و فقط در انجام این کار دقت کنید.

نتیجه گیری

در اینجا در مورد کیف پول های سرد و گرم صحبت کردیم. دیدگاه های مختلف را بررسی کردیم و جوانب مثبت و منفی طرفداران را عنوان کردیم. بهترین کیف پول های سرد را نام بردیم و ویژگی های اصلی آنها نیز بررسی شد. امیدواریم این اطلاعات بتواند به شما در انتخاب یک کیف پول سرد مناسب کمک کند. کیف پولی را انتخاب کنید که بتوانید سال ها از آن استفاده کنید.

اگر قصد خرید یک کیف پول سرد را دارید، تحقیقات خود را کامل انجام دهید. در اینجا چهار دستگاه برای ذخیره و نگهداری ارزهای دیجیتال معرفی شد. اما مسلما تعداد بیشتری از این نوع کیف پول ها در بازار وجود دارد. برای آشنایی و اطلاع از جدیدترین کیف پول های سرد می توانید به مطالب زیر مراجعه کنید:

بهترین کیف پول های سخت افزاری بیت کوین در سال 2020

معرفی 6 کیف پول سخت افزاری جدید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 نظر
 1. احسانی می گوید

  کیف پول گرم به کیفی میگن که کلیدخصوصی اونها در دیتابیس ذخیره میشه و امکان هک هم بالاتر هست طبیعتاً
  ولی کیف پول گرم به کیفی میگن که کلیدخصوصی ش فقط و فقط برای صاحبش قابل مشاهده هست و در جای دیگه ای ذخیره نمیشه (مگر توسط صاحب کیف پول)

 2. پویا می گوید

  مهندس جان لطفا قبل از مقاله نوشتن کمی مطالعه کنیم.هر کیف سخت افزاری سرد هست اما هر سردی سخت افزاری نیست. کیف گرم و سرد مربوط به اینه که کلید خصوصی خارج از دستگاه هست یا نه. اگر خارج نشه سرد هست و امن تر. ربطی به پشتیبانی از چند رمز ارز و این چیزا نداره البته این کیف های چند منظوره اغلب گرمه.

  1. ایمان کیمیایی می گوید

   پشتیبانی از ارزهای بیشتر جزو ویژگی های کیف پول های گرم عنوان شده نه عاملی برای دسته بندی.
   در صورتی که متن را کامل مطالعه کرده باشید به ویژگی ذخیره سازی کلیدها نیز اشاره شده است.