در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

راهنمای راه اندازی کیف پول لجر نانو S(تنظیمات و نصب برنامه)

2 6,383

اگر بالاخره تصمیم گرفتید که از کیف پول های سخت افزاری استفاده کنید، تصمیم بسیار خوبی است. نگهداری ارز رمزنگاری در کیف پول های سخت افزاری بسیار امن تر از استفاده از کیف پول های آنلاین یا نگهداری در صرافی های است. اگر در مورد راه اندازی آن کمی دچار مشکل شده اید، در اینجا سعی شده به شما کمک شود.

قبل از این که راهنما را شروع کنیم، چند نکته را در مورد خرید لجر یادآور می شویم:

 • توصیه اکید می شود که شما تنها لجر را از وبسایت رسمی آن خرید کنید. انجام این کار تضمین می کند کیف پولی که دریافت کرده اید دستکاری نشده است.
 • صرف این که کیف پول لجر شما ویروسی نیست دلیلی بر ویروسی نبودن رایانه شما نیست. پس قبل از اتصال کیف پول به رایانه، آن را با یک نرم افزار آنتی ویروس مناسب بررسی کنید.
 • پس از راه اندازی کیف پول در استفاده از آن عجله نکنید. برخی بخش ها می توانند جعلی باشند و یک اشتباه کوچک می تواند باعث از دست دادن تمام ارز شما شود.

خب بیایید شروع کنیم.

نحوه راه اندازی یک کیف پول لجر نانو S

گام اول:

جعبه را باز کرده و قطعات سخت افزار را بررسی کنید. این یک دستگاه فلزی است. اما خیلی ملموس به نظر نمی رسد. این دستگاه دارای چهار جزء اصلی است:

 1. صفحه نمایش: از طریق این صفحه نمایش شما می توانید عملیات مورد نظر خود را انجام داده و بررسی کنید. با این که صفحه نمایش کوچکی دارد اما تقریبا تمام اطلاعات مورد نیاز را به شما نمایش می دهد. آدرس ها، کلمات بازیابی، منوها و مقادیر موجودی در اینجا برای شما نشان داده می شود.
 2. دکمه سمت چپ: همانطور که از نامش پیدا است، این کلید شما را به سمت چپ هدایت می کند. این دکمه همچنین به جابجایی های عمودی در منو به شما کمک می کند.
 3. دکمه سمت راست: باز هم همانطور که مشخص است، این دکمه برای انتقالات به سمت راست و پایین در منوها به شما کمک خواهد کرد.
 4. پوشش فلزی: این قطعه تنها برای پوشش کیف پول شما است.

نکته: فشار دادن همزمان هر دو دکمه به معنای ورود و یا تایید است.

گام دوم:

سیستم عامل کیف پول را بروزرسانی کنید. به غیر از راه اندازی اولیه، لازم است هر بار که لجر یک به روزرسانی جدید را منتشر می کند، این کار را انجام دهید. این بروزرسانی ها شامل رفع اشکالات، خطاها و ارتقاء امنیتی کیف پول است.

تنظیمات

گام سوم:

کیف پول خود را به رایانه متصل کرده و دستورالعمل های روی صفحه نمایش کیف پول را دنبال کنید. در اغلب موارد باید ساخت یک کیف پول جدید را انتخاب کنید.

گام چهارم:

سپس باید یک پین کد را تنظیم کنید. پین کد چیزی است که برای باز کردن قفل لجر، در هر بار استفاده باید آن را وارد کنید. این رمز باید بین 4 تا 8 کاراکتر باشد. هر چه طولانی تر باشد، شانس حدس زدن و باز کردن آن برای سایرین کمتر است.

نکته: پین کد خود را حفظ کنید. اگر بیش از 3 بار رمز خود را اشتباه وارد کنید باید تنظیمات را مجددا انجام دهید.

بازیابی

گام پنجم:

کلمه بازیابی کیف پول خود را بنویسید. گاهی ممکن است آن را به عنوان “seed”” شنیده باشید. این کلمه ای است که در صورت گم شدن کیف پول یا فراموش کردن رمز عبور، به آن نیاز پیدا خواهید کرد. صفحه نمایش کیف پول 24 کلمه را با ترتیبی خاص و مشخص برای شما نمایش می دهد. لازم است این کلمات را در کاغذی که برای همین منظور قرار داده شده، به همان ترتیب بنویسید. این صفحه یا کاغذ را می توانید در جعبه کیف پول، همراه با کابل USB پیدا کنید.

نکته: توجه داشته باشید کاغذ مربوط به نوشتن کلمات بازیابی نباید از قبل پر شده باشد. در کلاهبرداری هایی که اخیرا رایج شده، به ویژه در eBay، سخت افزارهایی به شما فروخته می شود که صفحه کلمات بازیابی آن از قبل پرشده است. اگر این طور بود توصیه می شود که یک دستگاه جدید از وبسایت رسمی آین کیف پول خریداری کنید.

گام ششم:

پس از این که کلمات بازیابی را نوشتید، روی کلمه “continu” بزنید. سپس کیف با دادن چند کلمه مختلف، این که شما کلمات را به ترتیب درست نوشته اید بررسی می کند.

نکته: کاغذی را که روی آن کلمات بازیابی را نوشته اید، گم نکنید. بدون کلمات بازیابی، اگر کیف پول شما گم و یا دزدیده شود و یا کلمه عبور خود را فراموش کنید، هیچ راهی برای دسترسی به ارزهای خود نخواهید داشت.

توصیه می شود چندین کپی از کلمات بازیابی خود در مکان های امن و جدا از جایی که کیف پول لجر خود را نگهداری می کنید، داشته باشید.

گام هفتم:

پس از تایید مجدد، تنظیم انجام شده. حالا شما کیف پول لجر نانو S خود را تنظیم کرده اید و آماده استفاده است.

نصب نرم افزار

پس از راه اندازی و تنظیمات لجر نانو اس، گام بعدی که باید انجام دهید این است که نرم افزار مناسبی را نصب کنید. هر برنامه دارای یک رابط کاربری و مجموعه ای از دستورالعمل های دانلود کمی متفاوت است. در این مقاله یک بررسی کلی در مورد هر برنامه و ارزهایی که پشتیبانی می کند ارائه می شود.

در اینجا سه برنامه که با استفاده از آن می توانید به طور بالقوه از کیف پول خود استفاده کنید وجود دارد. یک برنامه نیز برای اضافه و حذف کردن برنامه های اضافی بر روی لجر نانو اس است. برای این کار باید کیف پول را به رایانه متصل کنید و پین کد خود را وارد کرده تا بتوانید این برنامه ها را اجرا کنید. ارزی را که می خواهید از لیست پیدا کنید تا بتوانید برنامه مورد نظر را دانلود کنید.

نکته: لجر نانو اس از هر ارزی پشتیبانی نمی کند. با این حال لجر به طور مداوم پشتیبانی از ارزهای جدید را اضافه می کند. این را می توانید در اطلاعیه های تیم پشتیبانی آن بررسی کنید.

کیف پول بیت کوین لجر(و آلت کوین ها):

برنامه کیف پول بیت کوین از بیت کوین و اغلب آلت کوین هایی که بر اساس پروتکل ERC20 نیستند، پشتیبانی می کند. این برنامه برای سیستم عامل های ویندوز، مک، لینوکس و گوگل کروم( یا گوگل او اس) در دسترس است.

کیف پول اتریوم لجر:

برنامه کیف پول اتریوم، از اتریوم، اتریوم کلاسیک و توکن های ERC20 پشتیبانی می کند. این برنامه در ترکیب با کیف پول مای اترولت کار می کند تا سرمایه شما را امن نگه دارد. برای این برنامه شما نیاز به گوگل کروم دارید. اما با استفاده از کروم هنوز هم می توانید از آن در سیستم عامل های ویندوز، مک، لینوکس و گوگل کروم استفاده کنید.

کیف پول ریپل لجر:

این برنامه به طور مشخص برای ریپل است. این برنامه نیز برای سیستم عامل های ویندوز، مک و لینوکس در دسترس است.

برنامه مدیریت لجر

برنامه مدیریت لجر یک کیف پول نیست. این برنامه ای برای مدیریت دیگر برنامه های کیف پول است که می توانید روی لجر نانو اس نصب کنید. شما باید از این برنامه برای نصب کیف پول سایر آلت کوین ها مثل دش و دوج کوین که توکن ERC20 نیستند استفاده کنید. این برنامه نیز جایی است که باید سیستم عامل خود را از طریق آن بروزرسانی کنید. برنامه مدیریت لجر بر روی سیستم عامل های ویندوز، مک، لینوکس و کروم قابل دسترس است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظر
 1. سیا می گوید

  سلام ..ببخشید یه سوال داشتم در تمام سایت ها برای راه اندازی لجر نانو اس یک جور توضیح داده شده اما متاسفانه یک چیز رو هیچکی توضیح نداده …برای راه اندازی وقتی کیف رو به کامپیتر وصل میکنید ایا باید ابتدا وارد سایت لجر بشیم تا تنظیمات راه اندازی رو آغاز کرد ؟ یا صرف اینکه با سیم یو اس پی به کامپوتر وصل بشه ودستگاه روشن بشه میشه فرایند تنظیم وراه اندازی رو شروع کرد ؟ و آیا قبل هر تنظیماتی نیاز هست دستگاه اکبند هم برای ایمنی بیشتر ریست فاکتوری بشه که احتمال هر گونه سوءاستفاده غیر ممکن بشه ؟ ممنون میشم اینها رو راهنمایی کنید من به خاطر ندونستن همین موضوع زمانی که بیت کوین به ۴ هزار دلار رسید کیف لجرم رو خریدم ولی چون راه اندازیش رو بلد نبودم نتونستم به موقع خرید کنم واگر دروغ نگم صدها میلیون ضرر همین ندانستن رو دادم 🤣🤣🤣👍

 2. shahab می گوید

  سلام.
  در ایران از کجا میتونم این کیف پول رو خریداری کنم؟
  میشه چند تا از سایت های معتبر در زمینه معرفی کنید؟
  تشکر…