در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

شیبا اینو پرفروش‌ترین ارز رمزنگاری در کوین‌بیس؛ دلایل رشد انفجاری قیمت

0 629

رشد انفجاری شیبا اینو سرمایه‌گذاران بازار ارزهای رمزنگاری را غافلگیر کرد. قیمت این ارز در روزهای گذشته افزایش بسیار چشمگیری داشته به طوری که در 24 ساعت گذشته پرفروش‌ترین ارز رمزنگاری در صرافی بزرگ کوین‌بیس بوده است.

قیمت شیبا اینو
نمودار روزانه قیمت شیبا اینو

دلایل رشد انفجاری قیمت شیبا اینو

براساس گزارش‌های منتشر شده، یک نهنگ ناشناس در پنجشنبه هفته گذشته 6 تریلیون ارز شیبا اینو به قیمت 43,838,916 دلار خرید و به کیف‌پول خود منتقل کرد. این نهنگ در هفته جاری نیز  سه بار اقدام به خرید شیبا اینو کرد که به ترتیب 116، 159 و 1 میلیارد خریداری کرد.

این نهنگ ناشناس این سه معامله را در روز شنبه دوم اکتبر با فاصله چند ساعت از یکدیگر انجام داد. کل خرید  این نهنگ در این روز 276 میلیارد بود که آنها را به 6 تریلیون شیبای خریداری شده خود در روزپنجشنبه اضافه کرد. البته طبق گزارش whalestats ، موجودی شیبای این آدرس نهنگ (0x7e1aa2e386f02b398da7aad05447c4749d1317c1) در حال حاضر صفر است.

نهنگ
تراکنش این نهنگ ناشناس

بعد از خرید روز پنجشنبه، قیمت شیبا اینو بیش از 7 درصد افزایش یافت. قیمت همچنین بعد از خرید روز شنبه 4.39 درصد افزایش یافت. قیمت این ارز از حدود سطح 0.00000709 دلار در 30 سپتامبر  به سطح 0.00000780 دلار در اول اکتبر رسید. 

پس از آن که ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و حامی ارز رمزنگاری، عکسی  از توله سگ خود که نژاد یکسانی با نام این ارز دارد، توییت کرد، قیمت آن 51 درصد جهش کرد و به سطح 0.000013 دلار رسید. اما روند صعودی این ارز در اینجا متوقف نشد و قیمت 72 درصد دیگر افزایش یافت و به حدود سطح 0.00002285 دلار رسید.

ایلان ماسک
توییت ایلان ماسک

شاید دلیل دیگر رشد انفجاری شیبا اینو شایعه فهرست شدن این ارز در اپلیکیشن رابین هود باشد. در حال حاضر، جامعه شیبا اینو انتظار دارد که رابین هود این ارز رمزنگاری را به فهرست خود اضافه کند. برخی از طرفداران شیبا درخواست‌های خود را برای فهرست شدن آن ارسال می‌کنند. علاوه بر این، 200 هزار نفر تقاضایی را در وبسایت “Change.org” برای فهرست شدن شیبا امضا کرده‌اند.

علاقه زیاد نهنگ‌ها به شیبا اینو

نهنگ‌های ارز رمزنگاری به رقیب دوج کوین علاقه زیادی دارند و حجم زیادی از عرضه شیبا اینو را در اواخر ماه ژوئن (زمانی که این ارز توسط پلتفرم eToro فهرست شد) خریداری کرده و به کیف‌پول‌های خود انتقال داده‌اند.

ارز شیبا اینو در هفته آخر ماه جولای به فهرست کوین‌بیس پرو و وی‌بال (WeBull) اضافه شد، نهنگ‌ها در این زمان نیز مقدار زیادی از این ارز را به دارایی‌های خود افزودند. زمانی که شیبا اینو در سپتامبر و آگوست سال جاری به فهرست صرافی‌های بزرگ کوین‌بیس و بایننس اضافه شد، نهنگ‌ها حجم زیادی از این ارز را خریداری کردند و به کیف پول های سرد خود انتقال دادند.

شیبا پر فروش‌ترین ارز رمزنگاری در صرافی کوین‌بیس

شیبا اینو پس از فهرست شدن در صرافی بزرگ کوین‌بیس، در کم‌تر از یک ماه به پر فروش‌ترین ارز رمزنگاری در این صرافی تبدیل شده است.

حجم معاملات 24 ساعته شیبا اینو در حال حاضر 1.3 میلیارد دلار  است که اختلاف زیادی با حجم 774 میلیون دلاری بیت‌کوین دارد.

پس از افزایش 80 درصدی قیمت در عرض 24 ساعت، شیبا اینو بار دیگر از لحاظ ارزش بازار به جمع 30 ارز برتر بازار برگشته است. در زمان انتشار این مطلب، این ارز با ارزش بازار حدود 9.5 میلیارد دلار در رتبه بیستم جدول قرار داشت.

کوین سرا

به طور کلی، حجم معاملات روزانه این ارز تنها در یک روز 553 درصد رشد داشته است. علی رغم رشد چشمگیر  و ناگهانی قیمت شیبا اینو در روزهای اخیر، این ارز هنوز 52 درصد از  بالاترین سطح خود در 0.00003791 دلار فاصله دارد.

شیبا اینو در ماه مه از رشد ارزهای رمزنگاری با مضمون سگ و دوج‌کوین بهره برد. ویتالیک بوترین ، بنیانگذار اتریوم، 90 درصد از توکن‌های شیبای خود را سوزاند و باعث اوج گرفتن روند صعودی این ارز شد.

شیبا اینو
نمودار قیمت شیبا اینو

سپس، این روند صعودی قوی به دلیل اصلاح گسترده در بازار ارزهای رمزنگاری متوقف شد و قیمت شیبا 89 درصد از بالاترین سطح خود سقوط کرد.

منبع u.today u.today

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.