در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

با وجود کاهش حجم معاملات، آیا بیت‌کوین به روند صعودی خود ادامه خواهد داد؟

0 729

اکتبر باعث افزایش احساسات صعودی شد و طی چند روز ابتدایی این ماه قیمت بیت‌کوین به بالای سطح مقاومت روانی 50000 دلار برگشت. این نشان دهنده آغاز یک فصل جدید صعودی است، اما احتمالا معامله‌گران با تجربه‌تر بازار احتیاط خواهند کرد.

در حال حاضر، قیمت بیت‌کوین در بالای سطح 50000 دلار است. این ارز برتر بازار چند بار این سطح مقاومت را تست کرد و موفق به شکست آن شد.

قیمت بیت‌کوین

 Arcane Research در گزارش اخیر خود خاطرنشان کرد که منطقه 46000 تا 48000 دلار  مانند یک حمایت قوی عمل خواهد کرد و منطقه احتمالی تجدید قوای روند صعودی خواهد بود.

 با وجود شکست به بالای سطح 50000 دلار، به نظر می‌‎رسد که حجم معاملات بیت‌کوین در حال کاهش است. این عدم تقاضا را نشان می‌دهد که می‌تواند باعث جلوگیری از صعود قیمت به سقف‌های قبلی شود. نمودار زیر گویای این امر است.

حجم معاملات
حجم واقعی معاملات روزانه بیت‌کوین

Arcane Research پیش‌بینی می‌کند که حجم معاملات بیت‌کوین در ماه اکتبر افزایش خواهد یافت و به احتمال زیاد مانند سپتامبر 2021 ، متوسط  حجم 7 روزه آن  4.3 میلیارد دلار خواهد بود.  برای این که بیت کوین بتواند مجدد به بالاترین سطح خود برسد، به احتمال زیاد گاوها باید فعالیت خود را افزایش دهند و حجم معاملات فعلی را بشکنند. در عین حال، این را می‌توان از فعالیت‌های روی شبکه فهمید.

از زمانی که بیت‌کوین اولین رویداد کاپیتولاسیون خود را تجربه کرد، به نظر می‌رسد که فعالیت‌ها در این شبکه به دلیل نبود تقاضای زیاد برای فضای بلاک، در حال کاهش یافتن است. کارمزد تراکنش‌ها در شبکه بسیار کمتر از کارمزدهای زمان رسیدن بیت‌کوین به منطقه ناشناخته هستند.

کوین سرا
فعالیت در شبکه بیت‌کوین

آیا بیت‌کوین به بالاترین سطح خود خواهد رسید؟

مایک مک‌گلون از بلومبرگ اینتلیجنس در گزارش جداگانه‌ای خاطر نشان کرد که نظرش در مورد بیت‌کوین و اتریوم کاملا صعودی است.

بعد از این که بیت‌کوین موفق شد عوامل کوتاه‌مدت قبلی را به عوامل بلندمدت صعودی تبدیل کند، این تحلیل‌گر پیش‌بینی کرد که این ارز برتر بازار در سه ماهه چهارم سال 2021 افزایش بیشتری خواهد داشت. این موارد شامل ممنوعیت ارزهای رمزنگاری در کشور چین و مهاجرت شرکت‌های بزرگ استخراج از این کشور به دیگر کشورها هستند.

دو عامل اصلی که باعث افزایش قیمت بیت‌کوین از مارس 2020 تاکنون شده‌اند، هنوز هم وجود دارند و عبارتند از افزایش تقاضا و کاهش عرضه. مک‌گلون گفت:

نمودار بیت‌کوین ما یک الگوی پرچم صعودی سه ماهه را نشان می‌دهد که قیمت در آن بین یک سطح مقاومت و حمایت نوسان می‌کند. روندهای نزولی قادر به شکستن سطح حمایت 30000 دلار نیستند و روندهای صعودی برای شکستن سطح مقاومت 50000 دلار فشار می‌آورند. اگر این ارز برتر بازار کمی به شاخص بلومبرگ گلکسی کریپتو (BGCI) برسد، قیمت به حدود سطح 70000 دلار خواهد رسید.

ارائه خدمات نگهداری ارز رمزنگاری توسط یکی از بزرگ‌ترین بانک‌های آمریکا

یو اس بانک، پنجمین بانک بزرگ آمریکا، روز سه شنبه اعلام کرد که خدمات نگهداری و سپرده‌گذاری ارزهای رمزنگاری را برای نهادهای سرمایه‌گذاری ارائه می‌کند و به طور بالقوه زمینه را برای پذیرش گسترده‌تر ارزهای رمزنگاری فراهم خواهد کرد.

براساس گزارش سی ان بی سی، یو اس بانک با گروه سرمایه‌گذاری دیجیتال نیویورک (NYDIG) همکاری کرده تا خدمات نگهداری برای ارزهای بیت‌کوین، لایت‌کوین و بیت‌کوین کش را ارائه دهد. گونجان کیدیا، یکی از مدیران ارشد بخش مدیریت سرمایه و سرمایه‌گذاری یو اس بانک، به سی ان بی سی گفت که پشتیبانی از سایر ارزهای رمزنگاری مانند اتریوم به مرور زمان انجام خواهد شد.

صندوق‌ها و نهادهای سرمایه‌گذاری در بیشتر مواقع از سال جاری موقعیت‌های خود را در بازار ارزهای رمزنگاری افزایش داده‌اند. مشارکت آنها پس از رویداد هاوینگ بیت‌کوین در ماه مه سال 2020، به میزان قابل‌توجهی افزایش یافته است. هاوینگ باعث افزایش احساسات صعودی برای این ارز پیشرو بازار و به طور کلی بازار ارزهای رمزنگاری شد.

صندوق گری‌اسکیل بیت‌کوین تراست (با نماد GBTC) به واسطه‌ای محبوب برای نهادهای سرمایه‌گذاری تبدیل شده است. طبق گزارش‌های منتشر شده، بانک سرمایه‌گذاری مورگان استنلی آمریکا دارایی‌های GBTC  خود را از آوریل دو برابر کرده است. این بانک همچنین بیت‌کوین را در این ماه به 12 صندوق سرمایه‌گذاری اضافه کرد.

برنامه سایر موسسات مالی برای ارائه خدمات نگهداری ارز رمزنگاری

یو اس بانک تنها موسسه مالی بزرگ نیست که خدمات نگهداری و سپرده‌گذاری ارزهای رمزنگاری را ارائه می‌دهد. موسسات مالی بزرگ دیگر مانند استیت استریت (State Street)، بانک نیویورک ملون (Bank of New York Mellon) و نورترن تراست (Northern Trust) نیز برنامه‌های خود را برای ارائه خدمات نگهداری ارزهای رمزنگاری اعلام کرده‌اند.

با توجه به رشد و بلوغ این کلاس دارایی، احتمالا نهادهای سرمایه‌گذاری علاقه زیادی به ارزهای رمزنگاری نشان خواهند داد. در زمان انتشار این مطلب، قیمت بیت‌کوین در بالای سطح 50000 دلار نوسان می‌کرد و ارزش کل بازار ارز رمزنگاری در حدود 2.1 تریلیون دلار بود.

منبع bitcoinist.com cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.