در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

سطح مقاومت 11000 دلار تعیین کننده جهت حرکت قیمت بیت کوین

0 803

قیمت بیت کوین هنوز با سطح مقاومت 11000 دلار مواجه است، در حالی که معامله گران به سمت توکن های دیفای مانند یونی سواپ (UNI) رفته اند.

با شروع تعطیلات آخر هفته (شنبه و یکشنبه)، قیمت بیت کوین همچنان به نوسان خود در منطقه 10800 تا 11000 دلار ادامه می دهد.

روند قیمت بیت کوین

برخی از تحلیلگران می گویند که این دارایی دیجیتال شتاب حرکت خود را از دست داده است. اما با نگاهی اجمالی به نمودار 1 یا 4 ساعته می توان فهمید که بیت کوین در یک منطقه مشخص نوسان می کند و این منطقه در حال کوچک تر شدن است.

قیمت بیت کوین
نمودار 1 ساعته قیمت بیت کوین

با وجود این که به نظر می رسد معامله گران ارز رمزنگاری نظری درباره جهت حرکت بیت کوین ندارند، قیمت این ارز کف هایی بالاتر از کف قبلی و سقف هایی پایین تر از سقف قبلی تشکیل می دهد. اگر این الگو ادامه پیدا کند، انتظار می رود که قبل از پایان  تعطیلات هفتگی شاهد یک شکست باشیم. البته پیش بینی جهت این شکست دشوار است.

اگر این شکست صعودی باشد، قیمت با مقاومت های بالاسری در 11150 و 11600 دلار روبرو خواهد شد که رسیدن به سطح مقاومت 12000 دلار را دشوار خواهند کرد.

در صورتی که شکست نزولی باشد، معامله گران انتظار رسیدن قیمت به سطح حمایت 10550 دلار را دارند. اما شکاف بین 10826 تا 10480 دلار در VPVR نشان می دهد که قیمت به منطقه 10490 تا 10400 دلار کاهش خواهد یافت.

بنابراین، در حال حاضر نسبت سود به زیان (یا همان ریسک به ریوارد) برای یک معامله گر متوسط اغوا کننده نیست، مخصوصا اگر با حرکت قوی قیمت توکن یونی سواپ که در روز جمعه 124 درصد رشد داشته، مقایسه شود.

توکن یونی سواپ
نمودار 1 روزه قیمت توکن یونی سواپ

توکن های دیفای

در واقع، داده های دیفای پالس نشان می دهند که ارزش دارایی های قفل شده در صرافی غیر متمرکز یونی سواپ به 1.75 میلیارد دلار رسیده است. چون معامله گران برای دستیابی به انواع توکن های مرتبط با دیفای یا کسب سود بیشتر از طریق قفل کردن دارایی های خود، به این پلتفرم برگشته اند.

یونی سواپ
ارزش کل دارایی های قفل شده در صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ

طی 24 ساعت گذشته، ورودی این پلتفرم 80 درصد افزایش داشته است. این امکان وجود دارد که تمرکز زیاد معامله گران روی توکن های دیفای برای کسب سود بیشتر باعث کاهش تقاضا برای بیت کوین شود، چون حجم معاملات نقدی این ارز برتر بازار در صرافی های متمرکز کاهش یافته است.

معاملات بیت کوین
حجم معاملات نقدی بیت کوین در صرافی های ارز رمزنگاری

با توجه به افزایش احتمالی تقاضا برای توکن های مرتبط با دیفای، ممکن است که معامله گران قیمت اتریوم را زیر نظر بگیرند. چون از ابتدای هفته قبل قیمت آن 10 درصد افزایش یافته و اگر روندهای صعودی بتوانند قیمت را از طریق نود VPVR در 392 دلار به سطح های بالاتر برسانند، احتمال روند صعودی به سطح 422 دلار وجود دارد.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.