در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

کیف پول های صرافی کوادریگا تخلیه شده است

0 451

شرکت بزرگ بازرسی اِرنست اَند یانگ (EY)، سومین گزارش نظارتی خود را طی اقدام در راستای حفاظت از اعتبار دهنده (creditor protection) برای صرافی ارز دیجیتال کانادایی کوادریگا منتشر ساخت.

حفاظت از اعتباردهنده (creditor protection): اشاره به قوانینی دارد که هر دوی اعتباردهنده (وام دهنده) و وام گیرنده را در رابطه با نواقص ناشی از پرداخت، محافظت می کند. این قوانین، حفاظت از اعتباردهنده نام دارند. حفاظت از اعتبار دهنده از وام گیرندگانی که قادر به پرداخت بدهی خود نیستند محافظت می کند. طوری که بدهی های سنگین توسط شرکت بیمه اعتباردهنده پرداخت می شوند.


این شرکت بازرسی در این گزارش شش کیف پول ارز دیجیتال جداگانه را شناسایی کرده که عمدتا برای ذخیره بیت کوین استفاده می شدند. آنها پراستفاده ترین کیف پول های این صرافی بر روی پلتفرم بوده اند. به غیر از تراکنش غیرعمدی بیت کوین که به مقدار حدود 500000 دلار بود، از ماه آوریل 2018 هیچ واریزی به این کیف پول ها وجود نداشته است. این گزارش علاوه بر این بیان می کند:

اگر چه بازرسان هنوز قادر به شناسایی علت توقف استفاده کوادریگا از کیف پول های سرد بیت کوین برای واریزها در ماه آوریل 2018 نبوده اند، اما بخش کنترل و مدیریت همچنان به مرور و بررسی پایگاه داده کوادریگا به منظور بدست آوردن اطلاعات بیشتر ادامه می دهد.

در اوایل ماه فوریه، این صرافی درخواست خود را برای حفاظت از اعتباردهنده (creditor protection) ارسال کرد. در آن زمان جرالد کاتن، بنیانگذار آن فوت کرد و دسترسی این صرافی به کیف پول های سرد و کلید های خصوصی مربوطه از بین رفت. ظاهرا دارایی ها را به مشتریان مختلفی بدهکار بوده است. از آن پس کوادریگا، دادگاه، اِرنست اَند یانگ و بازرسان در حال دست و پا زدن در یک فرآیند دشوار هستند تا متوجه شوند این سرمایه کجا رفته است.

گزارش امروز نیز بیان می کند که شرکت اِرنست اَند یانگ در جریان اجرای تحقیقات خود 14 حساب کاربری را کشف کرده است که “ممکن است خارج از روند عادی توسط کوادریگا ایجاد شده باشند” و اینکه “به نظر می رسد حساب های شناسایی شده با استفاده از نام های مستعار گوناگون ایجاد شده اند.” این گزارش در ادامه نوشت:

… حساب های شناسایی شده به صورت داخلی و بدون یک مشتری مربوطه ایجاد شده اند و به منظور مبادله بر روی پلتفرم کوادریگا مورد استفاده قرار گرفته اند. شرکت اِرنست اَند یانگ علاوه بر این معتقد است که واریزهای انجام شده به برخی از حساب های شناسایی شده ممکن است به طور مصنوعی انجام گرفته اند و متعاقبا برای مبادله بر پلتفرم کوادریگا مورد استفاده قرار گرفته است.

این شرکت نظارتی همچنین سعی دارد داده های تراکنش و موجودی حساب پلتفرم را که توسط خدمات وب آمازون بر روی حافظه ابری ذخیره شده است را ایمن سازد:

به دلیل اینکه این حساب، یک حساب شخصی با نام آقای کاتن بود، خدمات وب آمازون (AWS) اشاره کرد قادر به نظارت با استفاده از دسترسی به حساب خدمات وب آمازون نیست، تا امکان کپی داده ها را که برای ایمن شدن میزبان هستند، فراهم کند.

اوایل این هفته، صرافی ارز دیجیتال کِرَکِن برای نشانه هایی که بتوانند منجر به کشف سرمایه های مفقودی کوادریگا شود، یک پاداش 100000 دلاری تعیین کرد. این پاداش را می توان هم با ارز فیات و هم با ارز دیجیتال فراهم نمود. کِرَکِن بیان کرد، “تمام راهنمایی هایی که توسط ما جمع آوری شوند به پلیس FBI (دایره بازرسی فدرال)، پلیس سواره نظام سلطنتی کانادا (RCMP) یا دیگر مقامات  اجرای قانون که علاقه فعالی در این مورد دارند، ارائه خواهند شد.”

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.