در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

48 کشور چارچوبی برای رعایت مالیات بر ارز های دیجیتال را پذیرفتند

0 439

در مجموع 48 کشور،از جمله قدرت های اقتصادی مانند ایالات متحده، بریتانیا و استرالیا، تعهد خود را به پذیرش چارچوب دارایی های رمزنگاری شده (CARF) تا سال 2027 اعلام کرده اند.

هدف این قطعنامه، افزایش شفافیت مالیاتی در بازار ارز های دیجیتال است که به سرعت در حال گسترش است. این از طریق یک بیانیه مشترک در روز جمعه، 10 نوامبر بیان شد.

همانطور که در یک بیانیه رسمی توسط ایراس (سازمان درآمد داخلی سنگاپور) (Iras) مشخص شده است، CARF که در ژوئن 2023 در سطح بین المللی منتشر شد، بر اساس استانداردهای ایجاد شده توسط سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) است. این چارچوب که از دستور G20 در آوریل 2021 سرچشمه می گیرد، گزارش تراکنش های ارزهای دیجیتال و دارایی های دیجیتال را الزامی می کند،صرف نظر از اینکه از طریق واسطه ها یا ارائه دهندگان خدمات رخ می دهد.

CARF اساسا تبادل خودکار اطلاعات مربوط به مالیات در مورد دارایی های رمزنگاری را امکان پذیر می کند. این مکانیسم برای رسیدگی به رشد سریع بازار دارایی های رمزنگاری شده بسیار مهم است. هدف آن حفاظت از پیشرفت های اخیر در شفافیت مالیاتی جهانی است.

این چارچوب که به عنوان یک ابزار جامع خدمت می‌کند، ردیابی تراکنش‌های مختلف ارزهای دیجیتال را که در مقیاس جهانی اتفاق می‌افتد، تسهیل می‌کند. این تعهد توسط یک هدف مشترک برای تقویت انطباق مالیاتی و به چالش کشیدن فرار مالیاتی هدایت می شود.

حوزه های قضایی تاکید کردند:

“اجرای گسترده، منسجم و به موقع CARF توانایی ما را برای اطمینان از تبعیت مالیاتی و مقابله با فرار مالیاتی که باعث کاهش درآمدهای عمومی و افزایش بار بر دوش کسانی می شود که مالیات خود را پرداخت می کنند، بیشتر خواهد کرد.”

کشورهای شرکت کننده از سایر حوزه های قضایی برای شرکت در این تلاش جمعی دعوت کرده اند. هدف، ایجاد یک سیستم جهانی برای تبادل خودکار اطلاعات است. بنابراین جایی برای فرار مالیاتی باقی نمی گذارد.

ایراس(Iras ) بر پایبندی سنگاپور به استانداردهای بین المللی برای شفافیت مالیاتی تاکید کرد و وابستگی آن به مجمع جهانی، شفافیت و تبادل اطلاعات برای اهداف مالیاتی نیز ذکر شده است.

هدف سنگاپور با تایید بیانیه مشترک CARF، تقویت موقعیت خود به عنوان یک مرکز مالی قابل اعتماد و مسئول است. ایراس همچنین متعهد به همکاری با سهامداران صنعت برای ارائه راهنمایی برای اجرای CARF در سنگاپور است.

در حالی که CARF توجه جهانی را به خود جلب می کند، اما پروتکل انحصاری مربوط به درآمد در ارزهای دیجیتال نیست. علاوه بر این، در ماه اکتبر، شورای اتحادیه اروپا به طور رسمی هشتمین تکرار دستورالعمل همکاری اداری (DAC8) را به تصویب رساند، که قانونی برای گزارش مالیات های کریپتو است.

این رویکرد چند وجهی در صحنه بین‌المللی بر تلاش‌های هماهنگ برای ایجاد چارچوب‌های جامع برای مدیریت و گزارش تراکنش‌های مرتبط با ارز های رمزنگاری تأکید دارد.

منبع watcher.guru

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.