در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

مواجه شدن بیت کوین با سطح مقاومت 58000 دلار؛ درخشش اتریوم کلاسیک

0 598

ارزهای رمزپایه در روز چهارشنبه روند صعودی داشتند و قیمت بیت کوین طی 24 ساعت گذشته 5 درصد افزایش یافت. در زمان نگارش این مطلب، قیمت این ارز در حدود سطح 56850 دلار بود. اتریوم کلاسیک برنده این روز بود.

قیمت بیت کوین
نمودار ساعتی بیت کوین از 28 آوریل تاکنون

اتریوم، دومین ارز بزرگ بازار ، نیز از فشار فروش روز سه شنبه رها شد و به بالاترین سطح خود در حدود 3500 دلار رسید.

انتشار اخبار همکاری شرکت سرمایه گذاری فیدلیتی نشنال ( Fidelity National ) با شرکت NYDIG جهت مجوز دادن به بانک های آمریکا برای ارائه خدمات خرید، فروش و نگهداری بیت کوین به مشتریان خود، به روند صعودی روز چهارشنبه کمک کرد.

ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار در Oanda،  این خبر را یک تغییر دهنده بازی توصیف کرد و گفت که بیت کوین فقط با اخبار فیدلیتی می تواند حرکت صعودی خود به سمت سطح 60000 دلار را ادامه دهد.

علاوه بر این، خبر موافقت گلکسی دیجیتال (شرکت خدمات مالی متمرکز بر ارز رمزنگاری) برای خرید شرکت ارز رمزنگاری بیتگُو (BitGo )، یکی دیگر از تحولات مثبت برای ارزهای رمزنگاری بود.

اما رویداد مهم این روز، جهش 53 درصدی قیمت اتریوم کلاسیک و رسیدن آن به رکورد 100 دلار بود. همه ارزهای رمزنگاری در کوین دسک 20 در روز چهارشنبه سبز بودند. بیت کوین کش، اییاس و لایت کوین به ترتیب 36.9، 25.9 و 15.2 درصد افزایش قیمت داشتند.

روند صعودی اتریوم کلاسیک

بازار ارزهای رمزنگاری شاهد یک روند صعودی انفجاری است که حتی ارزهای بازنده مانند اتریوم کلاسیک ( که در طول سال گذشته از روندهای صعودی بیت کوین و اتریوم عقب مانده بودند) مورد توجه مجدد معامله گران قرار گرفته اند و در حال رسیدن به رکورد های قبلی خود هستند.

بلاک چین اتریوم کلاسیک در هاردفورک جنجالی سال 2017 از اتریوم جدا شد. سال گذشته بخش مالی غیر متمرکز (دیفای) رشد فوق العاده ای داشت و با افزایش علاقه به این بخش، قیمت اتریوم 4 برابر شد. در حالی که قیمت بیت کوین به دو برابر افزایش یافت و اتریوم کلاسیک فقط 26 درصد رشد کرد.

در سال 2021، قیمت ها در بازار ارز های رمزنگاری در حال افزایش هستند. قیمت دوج کوین 117 برابر شده است. قیمت اتریوم کلاسیک از ابتدای سال جاری تاکنون 13 برابر شده و ارزش بازار آن به بالای 11 میلیارد دلار رسیده است.

طبق داده های شرکت مساری، قیمت اتریوم کلاسیک در روز چهارشنبه به سطح 87 دلار رسید و در ادامه این ارز توانست قله 100 دلار را فتح کند. در زمان انتشار این مطلب، قیمت اتریوم کلاسیک در حدود سطح 92 دلار در نوسان بود.

این در حالی است که برخی از سرمایه گذاران و تحلیلگران مهم بازار ارز رمزنگاری مرتبا از شبکه اتریوم کلاسیک به عنوان یکی از چندین قاتل احتمالی اتریوم یاد می کنند. بلاک چین هایی مانند سولانا، پولکادات، کاردانو و بایننس اسمارت چین ممکن است جایگزین های اتریوم برای اپلیکیشن های دیفای باشند.

جهش بیت کوین همراه با بازارهای سنتی

روز چهارشنبه بیت کوین در حال بازیابی کامل بود، چون معامله گران نسبت به نگرانی ها پیرامون افزایش نرخ بهره ایالات متحده آمریکا بی توجه بودند، هر چند این خبر یک روز قبل بازار ارزهای رمزنگاری را به لرزه درآورد.

این جهش در حالی رخ داد که بازار سهام آمریکا با داده های قوی اقتصادی افزایش یافت و جانت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا، از هشدار خود درباره پایان احتمالی سیاست پولی بی قاعده عقب نشینی کرد.

بیت کوین اغلب همگام با بازارهای سنتی حرکت می کند، چون سرمایه گذاران بزرگ آن را حصاری در برابر تورم آینده می دانند. مویا در یک ایمیل نوشت:

یلن مجبور شد در مورد اظهارات خود شفاف سازی کند و اساسا همه چیز را پس گرفت.

برخی از تحلیلگران اظهارات یلن را فقط یک یادداشت فرعی در رسانه های مالی توصیف کردند. ماتی گرینسپن، بنیانگذار کوانتوم اکونومیکس، نوشت:

جروم پاول (رئیس خزانه فدرال) اکنون مسئولیت را بر عهده دارد و همچنان آماده است تا از اقتصاد حمایت کند. روند صعودی تا زمانی که فاندامنتال ها به همین شکل باقی بمانند، ادامه خواهد یافت.

مواجه شدن بیت کوین با سطح مقاومت 58000 دلار

بیت کوین در حال نزدیک شدن به سطح مقاومت اولیه در حدود 58000 دلار است؛ سطحی که معامله گران طی چند ماه گذشته از آن سود کسب کرده اند. این ارز برتر بازار در حال بازیابی از سقوط اواسط آوریل است، اگرچه تحلیلگران تکنیکال همچنان محتاط هستند.

کتی استاکتون در یک ایمیل نوشت:

وضعیت اشباع خرید کوتاه مدت به زیر منطقه مقاومت 62000 تا 65000 دلار برگشته و این یک مقاومت کوتاه مدت است.

پانکاج بالانی، مدیرعامل صرافی مشتقات ارز رمزنگاری دلتا، گفت که کاهش قیمت بیت کوین به زیر سطح 50000 دلار منجر به نوسانات شدید در بازار خواهد شد و قیمت همه ارزهای رمزنگاری از جمله اتریوم کاهش خواهد یافت. در صورت ادامه روند صعودی، معامله گران سطح مقاومت 60000 دلار را به دقت زیر نظر خواهند داشت.

نگرانی کمتر در مورد اهرم در معاملات آتی بیت کوین

فاندینگ ریت
فاندینگ ریت و قیمت بیت کوین

در بازار آتی بیت کوین، معامله گران پس از فشار فروش و کاهش قیمت در 14 آوریل، همچنان به کاهش اهرم ادامه می دهند. در چند روز گذشته، فاندینگ ریت موقعیت های لانگ در بازار قراردادهای آتی دائمی به حدود صفر درصد کاهش یافته است. سطحی که معمولا منجر به بازیابی قیمت می شود.

Arcane Research در گزارشی که روز سه شنبه منتشر شد، نوشت:

یکی از توضیحات مهم در مورد کاهش فاندینگ ریت می تواند ادامه فصل آلت کوین ها باشد که باعث شده تا سرمایه گذاران به سراغ دیگر ارزهای بازار بروند.

با اهرم کمتر، موقعیت های کمتری در معرض لیکوئید شدن قرار می گیرند و زمینه برای حرکت های چشمگیر قیمت فراهم می شود.

کاهش همبستگی بیت کوین با S&P 500

بیت کوین
همبستگی 90 روزه بیت کوین با S&P 500

در بازارهای سنتی، بازار سهام پس از سقوط روز سه شنبه بازیابی شد و S&P 500 و نزدک روز معاملاتی چهارشنبه را سبز به پایان رساندند.

طی هشت ماه گذشته، همبستگی بیت کوین با S&P 500  کاهش یافته است که این می تواند به مزایای متنوع ارز رمزنگاری اشاره کند. بیت کوین از زمان سقوط تمام بازارها در مارس 2020، تا حد زیادی راه خود را از بازار سهام جدا کرده است. کسانی که از آن زمان به بعد در این ارز سرمایه گذاری کرده اند، به سودهای بی سابقه و فراتر از دارایی های سنتی دست یافته اند.

آرام گرفتن اتریوم 

اتریوم
نمودار قیمت اتریوم بر حسب اتریوم

قیمت اتریوم در 24 ساعت گذشته تقریبا 5.3 درصد رشد داشته و به حدود سطح 3415 دلار رسیده است. این ارز در روز سه شنبه روند رو به رشد 10 روزه خود را شکست و از آن زمان به بعد ثابت شده است و از بازیابی گسترده بازار ارز رمزنگاری سود می برد.

مویا از Oanda نوشت:

قیمت اتریوم افزایش بسیار چشمگیری داشته و ضعف امروز روندهای صعودی صرفا به خاطر فروش نسبتا پایین توسط معامله گران برای کسب سود است.

به گفته پیت هومیستون، مدیر اطلاعات کراکن، میزان اتریوم نگهداری شده در صرافی ها به پایین ترین سطح در 2.5 سال گذشته رسیده است و این نشان می دهد که معامله گران منتظر مانده اند تا سود کسب کنند و نهادهای سرمایه گذاری در حال ورود به بازار ارزهای رمزنگاری هستند.

معامله گران فعال بازار در حال حاضر بیش از 4 میلیون اتریوم (فقط 600000 اتریوم در صرافی کراکن) را در سرویس های استیکینگ پلتفرم های ارز رمزنگاری قفل کرده اند. آنها منتظر یک روند صعودی قوی دیگر برای قیمت اتریوم هستند.

منبع coindesk

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.