در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

بزرگ ترین استخر استخراج مونرو فعالیت خود را متوقف می کند

0 542

MINEXMR، بزرگ ترین استخر استخراج مونرو، اعلام کرد که در 12 آگوست (21 مرداد ماه) فعالیت خود را متوقف خواهد کرد. این خبر در حالی منتشر شد که جامعه مونرو چند ماه پیش، از این استخر به دلیل کنترل درصد قابل توجهی از کل نرخ هش به شدت انتقاد کرد.
استخر استخراج چیست؟
هر آنچه باید قبل از پیوستن به یک استخر استخراج بدانید

استخر استخراج MINEXMR بسته می شود

طبق داده های وب سایت miningpoolstats، نرخ هش استخر MINEXMR در زمان انتشار این مطلب 1.06 گیگا هش در ثانیه بود که تقریبا 42 درصد از کل نرخ هش شبکه مونرو (2.5 گیگا هش در ثانیه) را تشکیل می دهد. همچنین، تعداد ماینرهای فعال این استخر حدود 9399 بودند.

استخر MINEXMR دلیل تصمیم خود برای بستن بزرگ ترین استخر مونرو را بیان نکرد. گفته می شود همه ماینرهایی که از این استخر استفاده می کنند، باید ریگ های استخراج خود را تا قبل از 12 آگوست در یک استخر دیگر(مانند p2pool) دوباره پیکربندی کنند. این استخر افزود که پاداش های معلق پس از بسته شدن به طور خودکار برای ماینرها ارسال خواهند شد.
چطور یک ریگ استخراج بسازیم؟ آنچه لازم است قبل از شروع بدانید

نگرانی جامعه مونرو از تمرکز نرخ هش

به نظر می رسد که جامعه مونرو مخالف کنترل بخش قابل توجهی از نرخ هش شبکه توسط استخر MINEXMR بوده است. آنها در فوریه سال جاری از اپراتورهای این استخر به خاطر کنترل حدود 44 درصد از نرخ هش شبکه انتقاد کردند و از ماینرها خواستند به خاطر تمرکز زدایی، استخر را ترک کنند.

با بسته شدن استخر MINEXMR، نرخ هش آن در بین دیگر استخرهای استخراج توزیع خواهد شد. همچنین، این احتمال وجود دارد که نرخ هش آن به یک استخر واحد منتقل شود، که این می تواند تهدید متمرکز بودن را ادامه دهد.

قیمت مونرو در زمان انتشار این مطلب حدود سطح 157.44 دلار بود. این ارز در بازه زمانی روزانه و هفتگی به ترتیب 1.3 و 11.17 درصد افزایش را تجربه کرده است.

منبع cryptopolitan

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.