در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

168 اتریوم پاداش ماینر خوش شانس اتریوم از یک بلاک

0 927

یک ماینر اتریوم با استخراج یک بلاک به تنهایی و دریافت پاداشی به ارزش حدود 540000 دلار، به ثروت بزرگی دست یافت. این ماینر در 17 ژانویه از طریق استخر 2miners Ethereum SOLO موفق شد یک بلاک کامل را استخراج و 168 اتریوم دریافت کند. طبق داده های BitInfoCharts، این پاداش بسیار بیشتر از متوسط پاداش حدود 4 اتریوم برای هر بلاک است.

تراکنش
هش تراکنش

با وجود چشمگیر بودن مقدار این پاداش، اندازه و نرخ هش استخر SOLO چندان قابل توجه نیست. این استخر استخراج با 854 ماینر آنلاین و 1.5 تراهش در ثانیه (در زمان انتشار این مطلب) نسبتا کوچک است و ماینرهای معمولی 1.85 گیگاهش در ثانیه را  تولید می کنند. سهم نرخ هش ماینر خوش شانس اتریوم در حال حاضر 2.25 گیگاهش در ثانیه است.

نرخ هش میزان قدرت پردازش کامپیوتری است که یک دستگاه به یک بلاک چین اثبات کار مانند اتریوم و بیت کوین اختصاص می دهد. نرخ هش بیشتر با پردازش تراکنش ها و استخراج بلاک ها به امنیت شبکه کمک می کند.

برای اطلاع از نحوه استخراج بیت کوین واتریوم به مطالب زیر رجوع کنید:
استخراج بیت کوین چیست؟ بهترین دستگاه های استخراج بیت کوین کدامند؟
آموزش کامل استخراج اتریوم

دو ماینر بیت کوین نیز هر کدام به تنهایی 1 بلاک را استخراج کردند

البته، دو ماینر خوش شانس بیت کوین نیز اخیرا توانسته اند به ثروت بزرگی دست پیدا کنند. یک ماینر در 11 ژانویه از استخر Solo CK موفق شد یک بلاک را به تنهایی استخراج کند و 6.25 بیت کوین پاداش دریافت کند. دو روز بعد یک ماینر دیگر نیز با استفاده از Solo CK یک بلاک جدید بیت کوین را به تنهایی استخراج کرد.

شانس ماینر اتریوم برای استخراج یک بلاک کامل 1 در 1400000 بود. شانس دو ماینر بیت کوین برای استخراج کامل یک بلاک 1 در 1 میلیارد تخمین زده شده است.

میانگین سودآوری روزانه استخراج اتریوم از زمانی که در 12 مه 2021 به 0.282 دلار رسید، در حال کاهش بوده است. طبق داده های وب سایت BitInfoCharts، میانگین سودآوری اکنون حدود 0.0474 دلار است. این کاهش تا حدودی به دلیل به روزرسانی EIP-1559 است که براساس آن بخشی از کارمزد تراکنش ها به جای توزیع بین ماینرها، سوزانده می شود.

وقتی که شبکه اتریوم به الگوریتم اجماع اثبات سهام منتقل شود، چنین پاداش های نجومی دیگر وجود نخواهد داشت. با این الگوریتم، امنیت شبکه با استیکینگ توکن ها حفظ می شود و باعث کاهش مصرف برق مورد نیاز این شبکه خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره الگوریتم اجماع اثبات سهام و اثبات کار مطلب زیر را مطالعه کنید:
الگوریتم اثبات کار یا PoW چیست و چگونه کار می کند؟
الگوریتم اثبات سهام یا PoS چیست؟

کاهش 35 درصدی کارمزد شبکه اتریوم 

در حالی که کارمزد تراکنش ها در شبکه اتریوم در هفته گذشته 35 درصد کاهش یافته، اما هنوز هم بالاتر از اکثر شبکه های قرارداد هوشمند است. هفت روز پیش، کارمزد هر تراکنش در شبکه اتریوم 51.24 دلار بود و معیار ها نشان می دهند که اکنون کارمزد این شبکه بین 30.85 تا 33.04 دلار است. داده های کارمزد فقط برای انتقال اتریوم محاسبه شده اند، زیرا تعامل با یک قرارداد هوشمند برای انتقال یک توکن ERC-20  یا معاوضه توکن ها کارمزد بالاتری دارد.

این مطلب به درک بهتر شما از استاندارد ERC-20 کمک خواهد کرد:
استاندارد ERC-20 چیست؟ توکن های ERC20 چگونه ایجاد می شوند؟

کارمزد اتریوم
کارمزد انتقال اتریوم

میانگین کارمزد تراکنش ها در شبکه اتریوم بالاتر از سایر شبکه ها است و به ماینرها پرداخت می شود. طبق آمار وب سایت “l2fees.info“، متوسط کارمزد تراکنش ها در روز چهارشنبه 6.82 دلار بود. متوسط کارمزد امروز 6.48 دلار است.

کارمزد
جزئیات کارمزد تراکنش در روز پنجشنبه 20 ژانویه
اتریوم
جزئیات کارمزد تراکنش در روز چهارشنبه 19 ژانویه

آمارهای وبسایت”bitinfocharts.com” نشان می دهند که متوسط هزینه گس 0.005 اتریوم یا 15.73 دلار برای هر انتقال است. در حالی که، متوسط کارمزد اتریوم در 10 ژانویه 29 دلار بود.

پاداش ماینرهای اتریوم 14 درصد بیشتر از ماینرهای بیت کوین 

داده ها نشان می دهند که با وجود کاهش کارمزد در شبکه اتریوم، کارمزد دریافتی روزانه این بلاک چین بیشتر از شبکه های دیگر است. براساس داده های منتشر شده در 19 ژانویه، ماینرهای شبکه بیت کوین در 24 ساعت 76.3 میلیون پاداش دریافت کردند، در حالی که ماینرهای اتریوم در همین مدت 87.1 میلیون دلار پاداش به دست آوردند. در زمان انتشار این مطلب، متوسط کارمزد انتقال بیت کوین حدود 0.000035 بیت کوین یا 1.5 دلار  بود. 

ماینر بیت کوین
پاداش استخراج بیت کوین و اتریوم
منبع Cointelegraph news.bitcoin

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.