در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

نحوه تنظیم و پیکربندی کیف پول اندروید مایسلیوم: راهنمای مبتدیان

3 3,371

کیف پول بیت کوین مایسلیوم یکی از امن ترین و محبوب ترین کیف پول ها است که برای گوشی های هوشمند طراحی شده و روی سیستم عامل های ویندوز، اندروید و ios نصب می شود. این کیف پول قابلیت حفاظت از کلیدهای خصوصی بیت کوین در خود دستگاه را دارد و برای تامین امنیت از هیچ واسطه ای نظیر اعتماد به شخص ثالث یا خدمات میزبانی شده استفاده نمی کند.

مایسلیوم یک کیف پول اچ دی(HD) است. واژه “HD ” شکل کوتاه شده”Hierarchical Deterministic” بوده و به معنی “سلسله مراتبی قطعی” است. همه کیف پول های اچ دی از کلید اصلی بازیابی استفاده می کنند که مجموعه ای از 12 لغت تصادفی است. این کلید بازیابی برای کلیه آدرس های بعدی بیت کوین به صورت متوالی استفاده می شود و هر آدرس جدید را با افزودن یک پیشخوان به انتهای کلید بازیابی اصلی به دیگر آدرس ها اضافه می کند.

کیف پول اچ ‌دی بعد از هر تراکنش یک آدرس جدید برای کاربر می‌سازد، به طوری که همه آدرس‌های قبلی هم معتبر هستند. این کمک شایانی به افزایش امنیت تراکنش‌ها و حریم خصوصی می‌کند.

چون تمام آدرس های بیت کوین فقط توسط یک کلید بازیابی ایجاد می شوند، آن را سلسله مراتبی قطعی می نامند. باید نسخه پشتیبان از این کلید تهیه  و آن را  در جای امن نگهداری کرد، بنابراین در صورت گم کردن تلفن همراه یا خراب شدن آن، می توان کیف پول را بازیابی کرد.

این کیف پول عملکرد بی‌نظیری در زمینه‌ی ذخیره‌سازی سرد دارد که به کاربر امکان می دهد تا بیت کوین خود را با اتصال به کیف پول‌های سخت‌افزاری  مانند ترزور، کیپ‌ کی و یا کیف پول‌های کاغذی، به راحتی ارسال کند.

نحوه نصب کیف پول مایسلیوم برای اولین بار

اول از همه، کاربر به گوشی هوشمند اندروید، کاغذ، خودکار و دسترسی به اینترنت نیاز دارد. کاربر پس از تهیه این موارد می تواند کیف پول مایسلیوم را نصب کند. می توان با دو روش کیف پول مایسلیوم را دانلود کرد. روش اول دانلود مستقیم از وب‌ سایت مایسلیوم و روش دوم دانلود از گوگل پلی استور(Google Play Store) برای اندروید و یا دانلود از اپ استور(App Store) برای iOS است. فقط کافیست در فروشگاه نرم افزار گوگل یا اپل کلمه «Mycelium Wallet» را جستجو کنید.

مرحله اول:

کیف پول مایسلیوم بیت کوین را از” Play Store” دانلود کنید ، روی “Open” کلیک کرده و گزینه “Create new” را انتخاب کنید.

کیف پول نصب شده و می توان از آن استفاده کرد. اما اکیدا توصیه می شود که امنیت آن را بالا ببرید.

کیف پول مایسلیوم

مرحله دوم:

از کلید بازیابی اصلی نسخه پشتیبان تهیه و شماره پین خود را تنظیم کنید تا کیف پول شما ایمن شود.

در این برنامه، به کاربر یک سریال 12 کلمه ای تصادفی نشان داده می شود که کلید بازیابی است. باید آن را روی یک تکه کاغذ بنویسد و در جای امن نگهداری کند.

کلمات بازیابی

پین کد تنظیم شده در این برنامه، بیت کوین های کاربر را ایمن نگه می دارد. هیچ کس نمی تواند بدون این پین کد بیت کوین ها را خرج کند یا کلید بازیابی را تغییر دهد.

تنظیمات پین کد

مرحله سوم: دریافت بیت کوین

 • برای دریافت بیت کوین به ” Balance Tab” بروید و روی گزینه “recieve” کلیک کنید.
 • در صورت تمایل می توانید مقدار مورد نظر خود را وارد کنید (اختیاری).
 • با استفاده از گزینه “Share Bitcoin Address” یا “Copy To Clipboard” کد QR آدرس بیت کوین یا آدرس حاوی حروف و عدد خود را با فرستنده بیت کوین به اشتراک بگذارید.
 • برای وجوه دریافتی  “Transaction History”  (تاریخچه تراکنش) را بررسی کنید.

مرحله چهارم: ارسال بیت کوین

 • برای ارسال بیت کوین به  “Balance tab” رفته و روی گزینه “send” کلیک کنید.
 • می توانید آدرس گیرنده بیت کوین را به یکی از این سه روش وارد کنید: ” اسکن کد QR” ، کپی بر روی کلیپ بورد (Copy to Clipboard) یا دستی وارد کردن Manual (Entry.
 • سپس تعداد بیت کوین های مورد نظر برای ارسال را وارد کنید.
 • برای تایید این تراکنش، نوع کارمزد استخراج کننده را که می خواهید بپردازید، انتخاب کنید.
 • یک بار تمام جزئیات را تایید کنید.
 • روی گزینه “Send -ارسال” کلیک کنید.
 • اگر می خواهید این تراکنش انجام شود، از شما خواسته می شود که برای تایید تراکنش پین کد را وارد کنید. این کار را انجام دهید.
ارسال بیت کوین

سایر عملکردهای کیف پول مایسلیوم

کارمزد انجام تراکنش

این کیف پول چهار نوع کارمزد دارد. این کارمزدها برای پرداخت به استخراج کنندگان دریافت می شوند. توسعه دهندگان این کیف پول، کارمزد تراکنش را نزد خود نگه نمی دارند.

 • اولویت(High priority): هزینه تراکنش بیت کوین حدود 600 ساتوشی به ازای هر بایت است و 10 دقیقه طول می کشد تا این تراکنش تایید شود.
 • اقتصادی(Economic): به ازای هر بایت 143 ساتوشی دریافت می کند و تقریبا تایید تراکنش دو ساعت طول می کشد.
 • معمولی(Normal): هزینه تراکنش به ازای هر بایت 196 ساتوشی بوده و تایید تراکنش تقریبا 30 دقیقه  است.
 • کم اولویت(Low priority): 129 ساتوشی برای هر بایت دریافت می کند و تایید تراکنش 3 ساعت طول می کشد.

تاریخچه تراکنش (Transaction History)

کاربر با استفاده از این گزینه می تواند تعداد بیت کوین های دریافتی و ارسالی را مشاهده کند. همچنین می تواند آدرس (گیرنده یا فرستنده) و زمان آن را هم بررسی کند.

دریافت بیت کوین

دفترچه آدرس(Address Book ) 

این گزینه به کاربران امکان می دهد تا آدرس هایی را که اغلب با آنها تراکنش انجام می دهند،  ثبت کنند. کاربر می تواند آدرس های خود را به فهرست این دفترچه اضافه کند.

آدرس بیت کوین

پرداخت از طریق ذخیره سازی سرد

کیف پول مایسلیوم به کاربر این امکان را می دهد تا به کیف پول های سخت افزاری نظیر، لجر نانو اس و ترزور وصل شود. بنابراین وی می تواند از طریق برنامه خود پرداخت را انجام دهد. همچنین کاربر می تواند کد QR را اسکن و از طریق کیف پول های کاغذی بیت کوین را پرداخت کند.

در صورت گم یا خراب شدن تلفن همراه و یا گم کردن رمز عبور چه باید کرد؟

نگران نباشید! بیت کوین شما بدون پین کد پرداخت نمی شود. فقط کافی است که برنامه مایسلسوم را حذف و دوباره نصب کنید. گزینه «Restore Backup» را انتخاب کرده تا نسخه پشتیبان بازیابی شود. اکنون با کمک کلید بازیابی 12 لغتی می توانید کیف پول خود را بازیابی و پین کن جدید را وارد کنید.

اگر تلفن همراه شما گم یا خراب شد، یک دستگاه جدید خریداری ومایسلیوم را دوباره نصب کنید. هنگامی که برنامه را باز کردید، گزینه بازیابی کیف پول را انتخاب کنید. از شما خواسته می شود که کلید بازیابی 12 لغتی را وارد کنید و وجوه بازیابی می شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 نظر
 1. Rora می گوید

  وقت بخیر آیا میشود بجز بیت کوین ارزهای دیگه مثل لایت کوین رو ب این کیف انتقال داد؟

  1. حسن صادقی می گوید

   سلام. طبق مقاله منتشر شده در https://www.fxempire.com/crypto/wallets/mycelium#Supported%20Coins، در حال حاضر مایسلیوم فقط از بیت کوین پشتیبانی می کند ولی در آینده نزدیک از برخی ارزهای دیگر نیز پشتیبانی خواهد کرد.

 2. پیمان می گوید

  بسیار مفید. تشکر فراوان.