در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

راهنمای انتقال توکن های سیف مون به نسخه دوم(SafeMoon V2) در کیف پول های مختلف

1 2,231

سیف مون در حال ارتقاء بلاک چین خود به نسخه 2 یا V2 است. در این بروزرسانی کاربران باید به صورت دستی توکن های خود را از نسخه اولیه به نسخه جدید انتقال دهند. 

در نسخه جدید که بر روی بلاک چین بایننس اسمارت چین قرار دارد، ویژگی های جدیدی اضافه شده از جمله انعطاف پذیری، کاهش کارمزد انتقالات، امنیت پیشرفته تر و دسترسی بیشتر. تیم توسعه دهنده سیف مون اعلام کرده است نرخ کارمزدها از 10 درصد به 2 درصد کاهش می یابد و بنابراین این تیم انتظار دارند که حجم مبادلات افزایش زیادی پیدا کند.

برای آشنایی بیشتر با سیف مون و شبکه آن می توانید به مطلب زیر مراجعه کنید:
سیف‌مون چیست؟ همه چیز درباره این توکن دیفای

در واقع بلاک چین سیف مون ارتقاء یافته است. از آنجایی که سیف مون بر روی بلاک چین بایننس اسمارت چین قرار دارد، به این معنی است که قبل از انتقال  باید به مقدار کافی توکن بایننس کوین(BNB) داشته باشید.

مسیرهای انتقال توکن سیف مون

مجددا تاکید می کنیم، قبل از این که انتقال خود را انجام دهید باید مقدار کافی توکن BNB در کیف پول خود داشته باشید. معمولا بین 4 تا 5 دلار توکن BNB برای انتقال کافی است اما ممکن است مقادیر بیشتری در کیف پول های مختلف برای انتقال لازم باشد. 

اولین و مهمترین سوال که مسیر انتقال را مشخص می کند این است که”توکن های سیف مون را در کجا نگهداری می کنید؟” 

اگر توکن های خود را در صرافی نگهداری می کنید، جای نگرانی نیست. صرافی شما این انتقال را انجام می دهد. همچنین می توانید توکن های خود را به کیف پول منتقل کنید و به صورت دستی این انتقال را انجام دهید.

کاربران کیف پول سیف مون والت

اگر از کیف پول سیف مون والت استفاده می کنید و توکن های خود را در این کیف پول نگهداری می کنید، لازم است کیف پول خود را به آخرین به روز رسانی یا آپدیت موجود ارتقاء دهید.

در گام بعد مطمئن شوید مقدار کافی توکن BNB در کیف پول خود، برای پوشش کارمزد انتقال، دارید. 

سپس در کیف پول سیف مون والت بر روی دکمه “Consolidate” کلیک کنید. آدرس قرارداد V2 به طور خود کار در اپلیکیشن شما بارگذاری می شود.

حالا روی Approve کلیک کنید. انتقال از نسخه اولیه به V2 انجام شد.

کیف پول های سخت افزاری

اغلب کیف پول های سخت افزاری این امکان را به کاربران خود می دهند تا کیف پول خود را به کیف پول های غیرمتمرکز دیگر متصل کنند. اگر توکن های سیف مون را در کیف پول سخت افزاری نگهداری می کنید، توصیه تیم سیف مون این است که آن را به سیف مون والت متصل کرده و انتقال را انجام دهید. برای این منظور می توانید کلید خصوصی(Private Key) خود را دریافت کرده و آن را در کیف پول سیف مون وارد نمایید. این ویژگی است که در کیف پول سیف مون والت اضافه شده است.

کاربران سایر کیف پول ها

کاربران سایر کیف پول ها مثل تراست والت، متامسک، بایننس چین ولت و غیره باید کیف پول خود را به سایت سیف مون(swap.safemoon.net) متصل کنند. در ادامه مراحل انجام این کار را عنوان می کنیم و سپس برای مثال، انجام انتقال را در کیف پول تراست والت بررسی می کنیم.

مرحله اول: مطمئن شوید توکن BNB کافی در کیف پول خود برای پرداخت کارمزد انتقال دارید.

مرحله دوم: حال باید توکن سیف مون V2 را در کیف پول خود اضافه کنید. باید این کار را به صورت دستی و با کپی کردن و قرار دادن آدرس قرارداد جدید V2 انجام دهید. آدرس قراراد در “www.safemoon.net” وجود دارد. می توانید آدرس قرارداد را در جستجوگر bscscan.com نیز پیدا کنید.

مرحله سوم: برای انجام انتقال به سایت “swap.safemoon.net” بروید.

مرحله چهارم: در این سایت روی دکمه “Consolidate” کلیک کنید. برای جلوگیری از اشتباه، قراردادهای V1 و V2 به صورت خودکار جایگزین می شوند. برای انجام انتقال می توانید کیف پول های تراست والت، متامسک، بایننس چین والت یا مس والت(MathWallet) را به بخش سواپ(swap) سایت متصل کنید. اگر کیف پول شما از برنامه اتصال کیف پول(Wallet Connect) پشتیبانی می کند، می توانید با استفاده از این ویژگی نیز مبادله یا سواپ خود را انجام دهید.

مرحله پنجم: روی “Approve” بزنید. کار تمام است و انتقال انجام شد.

انتقال در کیف پول تراست والت

مرحله اول: به سایت “swap.safemoon.net” مراجعه کنید و روی “Connect to a wallet” بزنید.

ابتدا باید به سایت “swap.safemoon.net” بروید. مطمئن شوید که به آدرس صحیح وارد شده اید، در غیر اینصورت ممکن است به یک  سایت کلاهبرداری مراجعه کرده باشید.

پس از مراجعه به سایت باید به کیف پول تراست والت متصل شوید. برای انجام این کار روی “Connect to a wallet” در بالای صفحه کلیک کنید.

سایت سیف مون

مرحله دوم: اتصال به کیف پول تراست والت

پس از کلیک روی “Connect to a wallet” باید گزینه “TrustWallet” را انتخاب کنید. اما قبل از آن باید شبکه را انتخاب نمایید.

دو شبکه برای انتخاب وجود دارد. شبکه اتریوم(Ethereum) و بایننس اسمارت چین(BSC). برای انجام انتقال سیف مون(SafeMoon نه pSafeMoon) به V2 باید شبکه BSC را انتخاب کنید.

مرحله سوم: انتخاب شبکه اسمارت چین

پس از این که “TrustWallet” را انتخاب کردید، صفحه ای با عنوان “WalletConnect” برای شما باز می شود. حالا روی “Connect” بزنید. در صفحه باز شده “Trust Wallet” را انتخاب کنید. قبل از آن مطمئن شوید که در قسمت بالای صفحه، شبکه BSC انتخاب شده است.

حالا از شما خواسته می شود تا به سایت “swap.safemoon.net” متصل شوید. روی “Approve” بزنید.

مجددا به سایت swap.safemoon.net مراجعه کنید. همانطور  که در بالا سمت راست مشاهده میکنید کیف پول شما متصل شده است.

مرحله چهارم: انتقال از سیف مون به SFM

پس از این که تراست والت به “SafeMoon Swap” متصل شد و به صفحه ذکر شده در مرحله سوم مراجعه کردید، موجودی سیف مون شما در کادر “From” نشان داده می شود.

در کادر “To” نسخه V2 سیف مون(SFM) و تعدادی که دریافت می کنید، نشان داده می شود. در صورتی که در این کادر نسخه دوم را نمی بینید، باید آن را انتخاب کنید.

در نهایت روی “Approve SafeMoon”بزنید.

انتقال از سیف مون به SFM

مرحله پنجم: پذیرفتن شرایط و ادامه

پس از ضربه زدن روی “Approve SafeMoon”، صفحه پیامی برای شما باز می شود. این پیام حاوی اطلاعات مهمی است که باید با آنها موافقت کنید.

در این پیام گفته شده:

لطفا توجه داشته باشید پس از این که سیف مون را به نسخه V2 انتقال می دهید، برای مدت کوتاهی قیمتی نشان داده نخواهد شد.

سپس گفته شده:

این امر طبیعی است. هنگامی  که تعداد قابل توجهی از دارندگان شروع به انتقال(به نسخه جدید) می کنند، ارزش بازار در نهایت به قیمتی ثابت خواهد رسید و سپس قیمت نمایش داده می شود. لطفا در این مدت صبور باشید.

حالا روی تیک “I have read and I understand” بزنید و برای ادامه فرایند انتقال روی “Continue” کلیک کنید.

مرحله ششم: انجام انتقال

حالا به صفحه سواپ یا تعویض منتقل می شوید. برای انجام انتقال از نسخه اولیه سیف مون به V2 روی “Migrate” بزنید.

انجام انتقال

مرحله هفتم: تایید

پس از مرحله ششم، کیف پول تراست والت باز شده و “Smart Contract Call” بارگیری می شود. در این صفحه دارایی که قصد انتقال آن را دارید، اپلیکیشن غیرمتمرکزی که برای انتقال استفاده می کنید و کارمزد شبکه نمایش داده خواهد شد.

برای انجام تراکنش روی”Confirm” کلیک کنید.

مرحله هشتم: انتخاب قرارداد سیف مون V2

پس از تایید تراکنش دوباره به “safemoon.net” مراجعه کنید. در این صفحه آدرس قرارداد هوشمند سیف مون(SafeMoon (SFM) V2 Contract) را مشاهده خواهید کرد.

اگر به کیف پول تراست والت خود مراجعه کنید، موجودی سیف مون شما ناپدید شده است. اما ارز سیف مون نسخه دوم(SafeMoon V2) را نیز نمی بینید.

دلیلش این است که شما هنوز این ارز را به تراست والت اضافه نکرده اید. برای این کار به “safemoon.net” مراجعه کنید و روی آیکون مربوط به کپی کردن آدرس بزنید تا آدرس کپی شود.

قرارداد V2

مرحله نهم: اضافه کردن SafeMoon V2 به تراست والت

پس از کپی کردن آدرس قرارداد، به کیف پول تراست والت خود برگردید. حالا باید ارز را به کیف پول خود اضافه کنید. برای انجام این کار روی نماد فیلتر در بالا و سمت راست کیف پول خود کلیک کنید.

پس  از کلیک بر روی نماد فیلتر، صفحه مربوط به جستجو توکن ها باز می شود. در اینجا فهرستی از توکن هایی که می توانید اضافه کنید، خواهید دید.

به انتهای صفحه بروید و روی “Add Custom Token” کلیک کنید.

افزودن توکن جدید

حالا می توانید توکن سیف مون V2 را اضافه کنید. در کادر مربوط به شبکه (Network) باید شبکه اسمارت چین(Smart Chain) را انتخاب کنید. حال آدرس قرارداد هوشمندی را که در مرحله قبل کپی کرده بودید، در کادر “Contract Address” جایگذاری کنید.

پس  از جایگذاری آدرس بقیه فیلدها به صورت خودکار پر می شوند. در انتها روی “Save” یا “Done” کلیک کنید.

حالا به صفحه اصلی کیف پول خود برگردید. با رفرش شدن صفحه کیف پول، موجودی خود را مشاهده خواهید کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. سجاد می گوید

    سلام safemoon قبلی رو به از یه کیف پول تراست ولت به کیف پول دیگه تراست ولت انتقال دادیم ولی انتقال رو صفر سیفمون نشون میده.
    یعنی هم توی ولت فرستنده و هم گیرنده ارسال و دریافت صفر سیفمون نشون داده میشه . یعنی کلا از دست دادم ارز رو یا بعدا انجام میشه؟
    البته درجریان هستم ورژن دو اومده براش.
    لطفا راهنماییم کنین