در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

بررسی نمودارهای پنج ارز برتر این هفته که احتمالا در کوتاه مدت صعودی خواهند بود

0 796

بیت کوین و اکثر آلت کوین ها همچنان با فشار فروش مواجه هستند، در حالی که سطح های حمایت خود را  از دست می دهند و فروشندگان در هر جهش قیمت برای فروش هجوم می آورند. این احساسات نزولی باعث شدند تا شاخص ترس و طمع در 8 ژانویه به عدد 10 برسد که این پایین ترین سطح پس از جولای 2021 است. این شاخص سال 2021 را با روند افزایشی آغاز کرد و به بالاترین سطح خود در 93 رسید که نشان دهنده “طمع شدید” بود.

ترس و طمع
نمودار شاخص ترس و طمع در یک سال گذشته

عملکرد ضعیف بیت کوین و به طور کلی بازار ارزهای رمزنگاری در ابتدای سال 2022، مایک مک گلون را  (که همچنان نظرش در مورد آینده بازار صعودی است) نگران نکرده است. این تحلیلگر بلومبرگ اخیرا گفت که در سال جاری میلادی ممکن است قیمت بیت کوین به 100000 دلار و قیمت اتریوم به 5000 دلار برسد.

با این حال، برخی از تحلیلگران استدلال می کنند که بیت کوین برای حفظ روند صعودی خود باید با شرایطی مقابله کند که در آن نرخ بهره در حال افزایش است. هولگر شپیتز (Holger Zschaepitz)  این سوال را مطرح کرد که آیا بیت کوین می تواند بدون ” نرخ های پایین بهره، تریلیون ها دلار پول بانک مرکزی و بسته های محرک اقتصادی دولت” دوام بیاورد.

آیا بیت کوین می تواند از منطقه قوی حمایت خود برگشت کند و موجب ایجاد فرصت خرید در برخی آلت کوین ها شود؟ در  ادامه نمودارهای 5 ارز رمزنگاری برتر بازار را بررسی خواهیم کرد که ممکن است در کوتاه مدت روند صعودی داشته باشند.

بیت کوین

روند نزولی بیت کوین به سطح حمایت قوی در 39600 دلار رسیده است. قیمت در 8 ژانویه الگوی شمع دوجی را تشکیل داد که این نشان دهنده تردید در بین خریداران و فروشندگان است.

بیت کوین
نمودار روزانه قیمت بیت کوین

حرکت رو به پایین میانگین متحرک ها و نزدیک شدن شاخص قدرت نسبی به منطقه اشباع فروش حاکی از وجود کمترین مانع در مسیر روند نزولی هستند. اگر خرس ها (فروشندگان) قیمت را به زیر سطح 39600 دلار برسانند، احتمالا فشار فروش تشدید خواهد شد و بیت کوین حرکت نزولی خود را به سمت حمایت قوی بعدی در 28805 دلار آغاز خواهد کرد.

از طرف دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد، احتمال رسیدن آن به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (45876 دلار) وجود دارد. اگر قیمت از این سطح به سمت پایین برگشت کند، این بدان معناست که احساسات همچنان نزولی باقی مانده اند و معامله گران در هر جهش قیمت برای فروش اقدام می کنند. این امر احتمال شکست به زیر سطح 39600 دلار را افزایش می دهد.

گاوها (خریداران) باید قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک ها برسانند و موقعیت خود را در بالای آنها حفظ کنند تا روند تغییر کند.

بررسی نمودار 4 ساعته

قیمت بیت کوین
نمودار 4 ساعته قیمت بیت کوین

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که با شکست قیمت به زیر سطح 45456 دلار، فشار فروش افزایش یافته است. گاوها سعی می کنند تا کاهش قیمت را در سطح 40501 دلار متوقف کنند، اما تلاش آنها برای بازیابی قیمت احتمالا با فروش زیاد در نزدیکی میانگین متحرک نمایی 20 روزه روبرو خواهد شد.

اگر قیمت از این میانگین متحرک کاهش یابد، خرس ها تلاش خواهند کرد آن را به زیر سطح 39600 دلار برسانند و به روند نزولی ادامه دهند.

برعکس، شکست به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه می تواند موجب افزایش قیمت به میانگین متحرک ساده 50 روزه شود. اگر گاوها قیمت را به بالاتر از این مقاومت برسانند، نشان دهنده از بین رفتن تسلط خرس ها خواهد بود.

چین لینک (LINK)

چین لینک در چند ماه گذشته در منطقه وسیعی بین 15 تا 35.33 دلار در نوسان بوده است. گاوها قیمت را به بالای میانگین متحرک ها رسانده اند و شاخص قدرت نسبی به حدود منطقه اشباع خرید رسیده که نشان می دهند خریداران در کوتاه مدت کنترل حرکت را در اختیار دارند.

چین لینک
نمودار روزانه قیمت چین لینک

خرس ها در چند روز گذشته مقاومت قوی در نزدیک سطح 27.61 دلار ایجاد کردند، اما گاوها اجازه ندادند که قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (23.23 دلار) برسد. این بدان معناست که احساسات از فروش در جهش های قیمت به خرید در سطوح پایین تر تغییر کرده است.

اگر گاوها قیمت را در بالای سطح 27.61 دلار حفظ کنند، احتمال افزایش آن تا سطح 30  دلار و سپس به سطح مقاومت 35.33 دلار وجود خواهد داشت. اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک ها بشکند، این سناریوی صعودی باطل خواهد شد و قیمت احتمالا تا سطح حمایت 18 دلار کاهش خواهد یافت.

بررسی نمودار 4 ساعته

قیمت چین لینک
نمودار 4 ساعته قیمت چین لینک

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که سطح 27.61 دلار شکسته شده و قیمت به بالای آن رسیده است. خرس ها اکنون تلاش می کنند تا افزایش قیمت را در سطح 30 دلار متوقف کنند. اگر در اصلاح بعدی قیمت به زیر سطح 27.61 دلار نرسد، احتمالا به سطح 35.33 دلار افزایش خواهد یافت.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، نشان می دهد که شکست به بالای سطح 27.61 دلار برای به دام انداختن خریداران رخ داده است. خرس ها سپس تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر میانگین متحرک ساده 50 روزه برسانند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، قیمت احتمالا تا سطح 22 دلار کاهش خواهد یافت.

اینترنت کامپیوتر (ICP)

اینترنت کامپیوتر در 4 ژانویه  به بالای خط روند نزولی شکست و این اولین نشانه از پایان احتمالی روند نزولی آن بود. خرس ها سعی کردند گاوها را به دام بیندازند و قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (29 دلار) برسانند، اما شکست خوردند.

اینترنت کامپیوتر
نمودار روزانه اینترنت کامپیوتر

گاوها دوباره قیمت را در 8 ژانویه به بالای خط روند نزولی رساندند. میانگین متحرک ها در آستانه تشکیل یک صلیب صعودی هستند و شاخص قدرت نسبی وارد منطقه صعودی شده و این بدان معناست که گاوها در حال تلاش برای ادامه روند صعودی هستند.

اگر خریداران قیمت را به بالای سطح 38.02 دلار برسانند و موقعیت خود را در بالای آن حفظ کنند، احتمال افزایش قیمت تا سطح 45.79 دلار وجود دارد. این یک سطح مقاومت قوی است که اگر شکسته شود، احتمال افزایش قیمت تا سطح 58.30 وجود دارد. 

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، معنایش این است که شکست به بالای خط روند نزولی برای به دام انداختن خریداران رخ داده است.

بررسی نمودار 4 ساعته

 قیمت اینترنت کامپیوتر
نمودار 4 ساعته قیمت اینترنت کامپیوتر

نمودار نشان می دهد که گاوها قیمت را به بالای سطح 33.29 دلار رسانده اند، اما در تلاش هستند تا سطح مقاومت 38.02 دلار را از پیش روی بردارند. این بدان معناست که فروشندگان به فروش خود در نزدیک این سطح مقاومت ادامه می دهند. همین باعث گیر افتادن قیمت بین این دو سطح شده است.

اگر گاوها قیمت را به بالای سطح 38.02 دلار برسانند و موقعیت خود را در بالای این سطح حفظ کنند، احتمالا روند صعودی ادامه خواهد یافت. برعکس، اگر قیمت از مقاومت پیش رو کاهش یابد، خرس ها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر سطح 33.29 کاهش دهند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، احتمالا قیمت به میانگین متحرک ساده 50 روزه سقوط خواهد کرد.

اونوس سِد لیوُ (LEO)

اونوس سِد لیوُ در چند هفته گذشته روند صعودی داشته و میانگین متحرک ساده 50 روزه (3.55 دلار) یک حمایت قوی برای آن بوده است.

اونوس سِد لیوُ
نمودار روزانه قیمت اونوس سِد لیوُ

خرس ها در 7 ژانویه تلاش کردند قیمت را به زیر میانگین متحرک ساده 50 روزه برسانند، اما گاوها اجازه این کار را ندادند. این منجر به بازگشت قوی از این میانگین متحرک در 8 ژانویه شد که قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه (3.69 دلار) رساند.

گاوها اکنون تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای سطح 3.92 دلار برسانند. در صورت موفقیت، قیمت احتمالا روند صعودی خود را از سر خواهد گرفت و به سطح 4.25 دلار افزایش خواهد یافت. اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک ساده 50 روزه سقوط کند، این سناریوی صعودی باطل خواهد شد. این می تواند منجر به اصلاح قیمت تا سطح 3.40 دلار شود.

بررسی نمودار 4 ساعته

قیمت اونوس سِد لیوُ
نمودار 4 ساعته قیمت اونوس سِد لیوُ

اونوس سِد لیوُ در داخل یک کانال صعودی نوسان می کند. خرس ها یک مقاومت قوی در نزدیکی سطح 3.85 دلار ایجاد کردند و این احتمالا باعث شده تا معامله گران کوتاه مدت برای رزرو سودهای خود اقدام به فروش کنند. این فشار فروش قیمت را به خط حمایت کانال رساند، اما خریداران وارد موقعیت شدند و کاهش را متوقف کردند.

گاوها دوباره تلاش می کنند تا قیمت را به بالای سطح 3.85 دلار برسانند و موقعیت خود را در بالای آن حفظ کنند. در صورتی که موفق شوند، قیمت روند صعودی خود را به سمت خط مقاومت کانال ادامه خواهد داد. اگر خرس ها قیمت را به زیر کانال برسانند و موقعیت خود را در آنجا حفظ کنند، این دیدگاه صعودی باطل خواهد شد.

هارمونی (ONE)

هارمونی در چند روز گذشته بین میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.27 دلار) و سطح 0.33 دلار در نوسان بوده است. این نشان می دهد که خریداران در کف قیمت می خرند و فروشندگان در هر جهش قیمت می فروشند.

هارمونی
نمودار روزانه قیمت هارمونی

حرکت رو به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه و رسیدن شاخص قدرت نسبی به منطقه صعودی، برتری خریداران را نشان می دهد. اگر آنها بتوانند قیمت را به بالای سطح 0.33 دلار برسانند، روند صعودی ادامه خواهد یافت. سپس قیمت احتمالا تا سطح 0.38 دلار افزایش خواهد یافت.

برعکس، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه  برسد، نشان می دهد که فروشندگان کنترل بازار را در اختیار دارند. این می تواند منجر به کاهش قیمت به میانگین متحرک ساده 50 روزه (0.24 دلار) و سپس به 0.21 دلار شود.

بررسی نمودار 4 ساعته

قیمت هارمونی
نمودار 4 ساعته قیمت هارمونی

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که قیمت در داخل یک کانال صعودی در حال افزایش است. اگرچه گاوها قیمت را به بالای این کانال رساندند، نتوانستند موقعیت خود را در بالای آن حفظ کنند. این نشان می دهد که فروشندگان تلاش کردند تا خریداران را به دام بیندازند.

قیمت دوباره به داخل کانال سقوط کرد، اما یک نشانه صعودی این که قیمت از میانگین متحرک ساده 50 روزه برگشت کرده است. این بدان معناست که احساسات همچنان صعودی باقی مانده اند و خریداران مشغول خرید در سطوح پایین تر هستند.

اگر قیمت به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، احتمالا دوباره تا خط مقاومت کانال افزایش خواهد یافت. شکست به بالای این خط مقاومت منجر به ادامه روند صعودی به سمت سطوح بالاتر خواهد شد. برعکس، شکست به زیر میانگین متحرک ساده 50 روزه می تواند قیمت را به خط حمایت کانال برساند.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.