در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

چانگ پنگ ژائو در صدر فهرست ثروتمندترین افراد حاضر در ارزهای رمزنگاری

0 741

چانگ پنگ ژائو ، مدیر عامل صرافی بزرگ بایننس و همچنین معروف به CZ، با ثروت خالص 96 میلیارد دلار در صدر فهرست ثروتمندترین میلیاردرهای ارز رمزنگاری قرار دارد.

براساس گزارش بلومبرگ، ژائو رتبه یازدهم را در بین ثروتمندترین افراد جهان دارد و صرافی بایننس جایگاه خود را به عنوان بزرگ ترین صرافی ارز رمزنگاری از نظر حجم معاملات حفظ کرده است.

علی رغم این که بلومبرگ دارایی های شخصی ژائو مانند بیت کوین و بایننس کوین را در نظر نگرفته، این کارآفرین 44 ساله ارزهای رمزنگاری از لحاظ ثروت بالاتر از موکش آمبانی (کارآفرین، بازرگان، سرمایه‌دار و مدیر ارشد اجرایی هندی)  قرار گرفته است.

براساس تخمین بلومبرگ، ژائو درست بعد از لری الیسون (از بنیانگذاران اوراکل) قرار دارد. ثروت خالص الیسون 107 میلیارد دلار است که 11 میلیارد دلار بیشتر از ثروت ژائو است. در حالی که این اولین باری بود که بلومبرگ ثروت CZ را برآورد می کند، صرافی رو به رشد بایننس امکان پیشی گرفتن وی را از غول های فناوری مانند مارک زاکربرگ از فیس بوک و لری پیج و سرگئی برین از بنیانگذاران گوگل فراهم خواهد کرد.

در حال حاضر، زاکربرگ، پیج و برین به ترتیب در رتبه های پنجم، ششم و هفتم جدول ثروتمندترین افراد جهان قرار دارند، در حالی که ایلان ماسک با ثروت حدود 263 میلیارد دلار در صدر این جدول است.

ژائو
فهرست 10 میلیاردر بزرگ در جهان

بایننس کوین می تواند ژائو را وارد لیست 10 میلیاردر بزرگ جهان کند

داده های کوین تلگراف مارکتس پرو و تریدینگ ویو نشان می دهند که قیمت بایننس کوین تنها در سال گذشته بیش از 1300 درصد افزایش یافته است. اگر این ارز بتواند به روند رو به رشد خود ادامه دهد، ژائو اولین کارآفرین ارز رمزنگاری خواهد بود که وارد فهرست 10 میلیاردر بزرگ جهان می شود.

بایننس کوین
نمودار قیمت بایننس کوین

تلاش های مداوم ژائو برای کسب مجوزهای فعالیت در بیشتر کشورهای جهان از دلایل موفقیت صرافی بایننس هستند. با وجود موانع نظارتی، بایننس به مشارکت ها و سرمایه گذاری های خود ادامه خواهد داد تا در بازار ارز رمزنگاری همچنان پیشتاز باقی بماند.

اخیرا، صرافی بایننس پلتفرم سوایپ (Swipe) را خریداری کرد. این پلتفرم ویزاکارت ارز رمزنگاری را ارائه می دهد ودر بیش از 70 میلیون نقطه از جهان فعالیت می کند. بعلاوه، این صرافی در اکتبر 2021 یک صندوق 1 میلیارد دلاری را برای تقویت و توسعه شبکه بایننس اسمارت چین (BSC) راه اندازی کرد.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.