در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

آیا استخراج ارز رمزنگاری با استفاده از گوشی هوشمند مقرون به صرفه است

0 429

استخراج ارز رمزنگاری با موبایل را می توان در سیستم عامل های آی او اس (iOS) و اندروید از طریق سرویس های استخراج انفرادی، استخر یا ابری انجام داد.
استخر استخراج چیست؟

ارزهای رمزنگاری مانند بیت کوین با استفاده از یک فرایند محاسباتی توزیع شده به نام استخراج ایجاد و وارد چرخه عرضه می شوند. ماینرها (یا مشارکت کنندگان در شبکه) استخراج را برای تایید صحت تراکنش ها در بلاک چین و تضمین امنیت شبکه به منظور جلوگیری از حمله دوبار خرج کردن انجام می دهند. آنها در ازای این فعالیت، مقدار مشخصی بیت کوین پاداش می گیرند.
بیت کوین چیست؟ آموزش کامل بیت کوین

روش های مختلفی برای استخراج ارزهای رمزنگاری وجود دارد و این مطلب به چگونگی استخراج ارز رمزنگاری از طریق موبایل می پردازد.

استخراج ارز رمزنگاری چیست؟

استخراج یکی از مولفه های اصلی ارزهای رمزنگاری به شمار می آید و فعالیتی هزینه بر است که برای حل یک مسئله ریاضی و اضافه کردن بلاک معتبر به بلاک چین به تجهیزات تخصصی و قدرت محاسباتی بالا نیاز دارد.

به طور معمول، ماینرها از واحدهای پردازش گرافیکی (GPU) یا سخت افزارهای پرقدرت برای استخراج ارزهای رمزنگاری استفاده می کنند. با در نظر گرفتن هزینه های برق ناشی از مصرف انرژی در فرایند استخراج، حتی دستگاه های استخراج اسیک باید از لحاظ بازدهی، صرفه اقتصادی داشته باشند.

 با این حال، استخراج ممکن است به طور همزمان در بین دستگاه های کم قدرت تر تقسیم شود. از طرف دیگر، ماینرها اغلب به استخرهای استخراج ملحق می شوند تا قدرت محاسباتی خود را به اشتراک بگذارند و قابلیت پیش بینی نتایج استخراج را افزایش دهند. اما آیا می توانید ارز رمزنگاری را با موبایل خود استخراج کنید؟ جواب این سوال مثبت است و ارزهای رمزنگاری مبتنی بر اثبات کار را می توان با استفاده از موبایل استخراج نمود که در بخش های زیر این فرایند را به تفصیل شرح خواهیم داد.
الگوریتم اثبات کار یا PoW چیست و چگونه کار می کند؟

استخراج ارز رمزنگاری

استخراج ارز رمزنگاری موبایل چیست و چگونه کار می کند؟

استخراج ارزهای رمزنگاری با استفاده از گوشی های هوشمند که از سیستم عامل های اندروید و آی او اس پشتیبانی می کنند، استخراج ارز رمزنگاری موبایل نامیده می شود. توجه داشته باشید که پاداش ها بر اساس قدرت محاسباتی ارائه شده توسط ماینر ارز رمزنگاری با استفاده از گوشی های هوشمند خواهد بود. در دستگاه های تلفن همراه، ارز رمزنگاری را می توان با استفاده از اپلیکیشن های موجود برای سیستم عامل های آی او اس و اندروید استخراج کرد.

با این حال، اکثر اپلیکیشن ها فقط در سایت های استخراج ارز رمزنگاری شخص ثالث در دسترس هستند که اعتبار آنها را باید قبل از استفاده به دقت بررسی کرد. اپلیکیشن های استخراج ارز رمزنگاری در App Store یا گوگل پلی استور (Google Play Stores) در دسترس نیستند، چون شرکت های عرضه کننده چنین اپلیکیشن هایی قوانینی دارند که اپلیکیشن ها را از استفاده بیش از حد قدرت پردازش یا فضای ذخیره سازی روی دستگاه منع می کنند. برای مثال، گوگل در سال 2018 ماینرهای ارز رمزنگاری را به دلیل نامعلومی از گوگل پلی استور منع کرد.

با وجود هزینه کم استخراج ارز رمزنگاری موبایل، ماینرها به استخرهای استخراج ملحق می شوند تا با به اشتراک گذاشتن قدرت محاسباتی خود و کاهش تاخیر یا سرمایه گذاری در GPU یا اسیک، فرایند پیدا کردن بلاک را تسریع کنند.

چگونه در موبایل اندروید می توان ارز رمزنگاری را استخراج کرد؟

برای این که بدانید چگونه بیت کوین را در موبایل استخراج کنید، باید اطلاعاتی در مورد انواع استخراج داشته باشید. یک ماینر می تواند از طریق اندروید به صورت انفرادی استخراج کند یا می تواند به استخرهای استخراج مانند “AntPool”، Poolin، BTC.com، F2Pool  و ViaBTC ملحق شود. از آنجایی که استخراج انفرادی به دلیل پاداش های پایین، سودآوری کمتری دارد، ماینرها استخرهای استخراج را ترجیح می دهند تا قدرت پردازش محاسباتی خود را با سهامداران مشارکت کننده به اشتراک بگذارند و در نتیجه پاداش بیشتری دریافت کنند.

برای پیوستن به استخر استخراج نیاز به اپلیکیشن های استخراج دارید. می توانید اپلیکیشن ” Bitcoin miner” یا “MinerGate Mobile Miner” را برای استخراج بیت کوین یا سایر آلت کوین ها دانلود کنید. البته، پرداخت پاداش به ماینر، تناوب پرداخت پاداش و گزینه های تشویقی به اندازه استخر بستگی دارد. همچنین، توجه داشته باشید که هر استخر استخراج سیستم پرداخت متفاوتی دارد، بنابراین میزان پاداش بر اساس این سیستم متفاوت است.
استخراج بیت کوین چیست؟ بهترین دستگاه های استخراج بیت کوین کدامند؟

علاوه بر استخراج انفرادی و پیوستن به استخرهای استخراج، استخراج ابری با استفاده از تلفن هوشمند روشی جایگزین برای استخراج ارزهای رمزنگاری است. در استخراج ابری، اشخاص ثالث قدرت محاسباتی خود را به ماینرها اجاره می دهند. ماینرها با این کار دیگر نیازی به بروزرسانی و نگهداری تجهیزات استخراج خود ندارند.
چگونه می توان از طریق استخراج ابری کسب سود کرد؟

اپلیکیشن های استخراج ابری مانند “Bitdeer” برای اندروید و آیفون در دسترس هستند. ماینرها از طریق قراردادهای استخراج ابری به قدرت محاسباتی دسترسی دارند یا می توانند نرخ هش خود را از طریق قراردادهای تجاری به خریداران علاقه مند بفروشند.

چگونگی استخراج ارز رمزنگاری در آیفون

دستگاه های دارای سیستم عامل آی او اس نیز از اپلیکیشن های استخراج ارز رمزنگاری مانند ” CryptoTab”، “Robomine” و غیره پشتیبانی می کنند. ماینر برای استفاده از اپلیکیشن ” CryptoTab” باید قبل از استخراج بیت کوین در گوشی آیفون، گزینه “Bitcoin mining” را فعال کند. اپلیکیشن “Robomine” از استخراج بیت کوین پشتیبانی می کند، اما در طول این فرایند باتری کمتری مصرف می کند.
هر آنچه که باید درباره استخراج بیت کوین با کریپتو تب بدانید + آموزش

صرف نظر از اپلیکیشنی که استفاده می کنید، به خاطر داشته باشید که استخراج ارز رمزنگاری موبایل ممکن است یک روش ایده آل برای کسب سود بالا نباشد و بیشتر به دست آوردن تجربه است. علاوه بر این، دستگاه های قدرتمند و ظرفیت بالا مانند اسیک سود بیشتری برای زمان، تلاش و قدرت محاسباتی شما، پرداخت می کنند.

یکی دیگر از معایب استخراج با آیفون، عملکرد پایین این دستگاه به دلیل نیاز به قدرت محاسباتی بسیار بالا و دائم به شارژ بودن آن است. بنابراین، استخراج ارز رمزنگاری موبایل را در صورتی انتخاب کنید که با اهداف استخراج شما مطابقت داشته باشد.

آیا استخراج ارز رمزنگاری با گوشی رایگان است؟

 استخراج ارز رمزنگاری از طریق موبایل، نیازمند خرید یک گوشی هوشمند، دانلود اپلیکیشن استخراج و اتصال دائمی به اینترنت است. برخی افراد از موبایل برای استخراج استفاده می کنند، چون این دستگاه ها از قدرت محاسباتی کمتری استفاده می کنند و برق کمتری نسبت به تجهیزات استخراج رایج، مصرف می کنند.

با این حال، پاداش ماینرهای موبایل بسیار ناچیز بوده و ممکن است هزینه برق مصرفی برای استخراج را پوشش ندهد. علاوه بر این، تلفن هوشمند شما فشار زیادی را به خاطر استخراج متحمل می شود که این طول عمر آن را کاهش می دهد و احتمالا به سخت افزار آن آسیب وارد می کند و برای خرید یک گوشی هوشمند جدید هزینه های اضافی به شما تحمیل می کند.

آیا استخراج با موبایل سودآوری دارد؟

سودآوری استخراج به تجهیزات مورد استفاده برای فرایند استخراج بستگی دارد. اگر شخصی از دستگاه های پیشرفته تری برای استخراج ارز رمزنگاری استفاده کند، احتمالا سود بیشتری نسبت به کسانی که از گوشی های هوشمند استفاده می کنند، دریافت خواهند کرد. اما آیا استخراج با موبایل قانونی است؟

قانونی بودن استخراج با گوشی هوشمند، اسیک یا هر دستگاه استخراج دیگر به قوانین محل اقامت ماینر بستگی دارد، زیرا برخی کشورها ارزهای رمزنگاری را محدود می کنند. با این وجود، ماینرهای ارز رمزنگاری تحلیل هزینه – سود را برای اطمینان از سودآوری استخراج انجام می دهند.

مهم تر از همه، ماینر ابتدا باید اهداف استخراج خود را مشخص کند و قبل از انتخاب دستگاه استخراج، بودجه خرید آن را تهیه کند. همچنین باید قبل از هرگونه سرمایه گذاری، نگرانی های زیست محیطی استخراج ارز رمزنگاری را در نظر بگیرد.

آینده استخراج با موبایل

با وجود افزایش محبوبیت استخراج ارزهای رمزنگاری، به دلیل مضر بودن آن از نظر اقتصادی و زیست محیطی مورد انتقاد قرار گرفته است. این باعث شده تا ارزهای رمزنگاری مبتنی بر الگوریتم اثبات کار (مانند اتریوم) به سمت مکانیسم اجماع اثبات سهام بروند.
اتریوم چیست؟ آموزش کامل اتریوم
الگوریتم اثبات سهام یا PoS چیست؟

علاوه بر این، وضعیت قانونی استخراج ارز رمزنگاری نامعلوم است و به ارائه دهندگان خدمات موبایل این امکان را می دهد تا استخراج با موبایل را ممنوع کنند. چنین محدودیت هایی در مورد دوام استراتژی کسب درآمد از استخراج تردید بیشتری به وجود می آورند. با این حال، کاربران موبایل می توانند از استخراج ابری برای استخراج ارزهای رمزنگاری به طور موثرتر و پایدارتر استفاده کنند.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.