در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

چگونه می توان از طریق استخراج ابری کسب سود کرد؟

2 1,392

برای استخراج بیت کوین و ارزهای رمزنگاری روش های مختلف و متفاوتی وجود دارد. از جمله استخراج فردی، استخر استخراج و استخراج ابری. هر کدام از این روش ها مزایا و معایب خود را دارند.

در زمانی نه چندان دور برای استخراج ابری بیت کوین می توانستید چند صد دلار صرف خرید سخت افزارهای اختصاصی کنید و از استخراج ارزهای رمزنگاری سود خوبی بدست بیاورید. در حال حاضر این صنعت بیش از حد اشباع شده و بدست آوردن سود در آن از طریق سخت افزارهای معمولی تقریبا غیر ممکن است.

این امر به دلیل وجود تسلط تعداد معدودی از بازیکنان بر فضای استخراج (بیشتر آنها در چین هستند) است. با این حال، شما هنوز هم با به اشتراک گذاشتن منابع خود با سایر سرمایه گذاران، شانس کسب درآمد مداوم  از طریق استخراج را دارید.

در استخراج ابری نیازی به خرید سخت افزار یا  برق اضافی نیست.در عوض، شما ” نرخ هش” را خریداری می کنید و متناسب با سرمایه گذاری خود سهمی از سود را دریافت خواهید کرد.

استخراج ابری چیست؟

استخراج ابری فرایند استخراج ارزهای رمزنگاری مانند بیت کوین و اتریوم بدون نیاز به خرید سخت افزار است. معمولا، سخت افزار مورد نیاز برای استخراج ارزهای رمزنگاری بر اساس “خودت انجام بده (DIY)” می تواند هزاران دلار هزینه داشته باشد. بعلاوه، با توجه به افزایش سختی شبکه به مرور زمان، دستگاه های سخت افزاری قدیمی خیلی زود باید با دستگاه های قدرتمندتر جایگزین شوند. این می تواند هزینه ها را چند برابر کند.

باید هزینه های راه اندازی دستگاه های سخت افزاری را در نظر گرفت . از طرفی شما مجبور هستید عملیات را شبانه روز ادامه دهید تا شانس کسب سود را داشته باشید. دستگاه های استخراج قدرتمند نیز برای استخراج به نیروی برق زیادی نیاز دارند که این هزینه دیگری است که در بلند مدت بازگشت سرمایه شما را مصرف می کند. اینجاست که استخراج ابری بیت کوین از اهمیت ویژه ای برخوردار می شود.

استخراج ابری بیت کوین به شما این امکان را می دهد تا به راحتی از منزل خود (بدون نیاز داشتن به دستگاه خاصی یا مصرف برق)  به فضای استخراج ارز رمزنگاری دسترسی داشته باشید. برعکس، شما در حال سرمایه گذاری در یک عملیات استخراج تمام عیار هستید که چارچوب لازم برای استخراج موفق را دارد.

با انجام این کار، شما سهمی از سود استخراج، متناسب با مبلغ سرمایه گذاری شده دریافت خواهید کرد. از همان روز اول شاهد بازگشت سرمایه هستید، چون پلتفرم های استخراج ابری بیت کوین سودها را به طور روزانه پرداخت می کنند. سپس می توانید سود خود را دوباره سرمایه گذاری کنید و سود مضاعف بدست بیاورید.

مراقب باشید

در ضمن، بدانید که استخراج ابری بیت کوین اغلب مانند غرب وحشی عمل می کند. در حالی که  برخی از این پلتفرم ها معتبر و  شناخته شده هستند، اما بسیاری از آنها این گونه نیستند. در واقع، پلتفرم های استخراج ابری بیشماری وجود داشته اند که یک شبه ناپدید شده اند و سرمایه های کاربران را با خود برده اند. بنابراین، باید با احتیاط عمل کنید.

مزایا و معایب استخراج ابری

مزایای استخراج ابری عبارتند از:

 • استخراج ارزهای رمزنگاری بدون نیاز به دستگاه های سخت افزاری
 • بدون نیاز به مصرف برق
 • هر مقدار که بخواهید می توانید سرمایه گذاری کنید.
 • پرداخت از همان روز اول سرمایه گذاری امکان پذیر است.
 • می توانید ارز رمزنگاری مورد نظر برای استخراج ابری را انتخاب کنید.
 • متناسب با مبلغ سرمایه گذاری خود سود دریافت می کنید.

معایب استخراج ابری عبارتند از:

 • تعداد سایت های مشکوک استخراج ابری  خیلی زیاد هستند.
 • سودهای احتمالی خیلی پایینتر از استخراج فردی هستند.

پلتفرم های استخراج ابری چگونه کار می کنند؟

قبل از ورود به یک پلتفرم استخراج ابری برای اولین بار، مهم است که درباره نحوه کار آن اطلاعاتی بدست بیاورید. توصیه می شود که دستورالعمل های گام به گام زیر را مطالعه کنید.

انتخاب یک سایت استخراج ابری

این سایت باید پاسخگوی نیازهای شما باشد. بهترین راه برای انجام این کار، تحقیق زیاد در مورد پلتفرم انتخاب شده است. مثلا، این پلتفرم از چه زمانی شروع به کار کرده و چه بحث ها و نقدهایی در حوزه عمومی درباره آن وجود دارند.

باز کردن یک حساب کاربری

در بیشتر موارد، شما باید یک آدرس ایمیل ارائه دهید و نام کاربری و رمز عبور را انتخاب کنید. سایت های استخراج ابری هیچ ارتباطی با ارزهای فیات ندارند، لذا از شما اطلاعات شخصی و مالی درخواست نمی کنند.

پس از آن باید وجه را واریز کنید. سایت های استخر ابری معمولا طیف وسیعی از ارزهای رمزنگاری شده برای انتخاب ارائه می دهند. این فرایند دقیقا مانند صرافی ارز رمزنگاری عمل می کند و باید وجه را از کیف پول شخصی خودتان انتقال بدهید.

شما باید به روش زیر عمل کنید:

 • بر روی ارز مورد نظر خود برای ارسال به سایت استخراج ابری کلیک کنید.
 • آدرس کیف پول مقصد را  در کلیپ بورد خود کپی کنید.
 • به کیف پول شخصی خود بروید و آدرس را جایگذاری کنید.
 • مبلغ مورد نظر برای واریز را وارد کنید و سپس وجوه را منتقل کنید.
 • سایت استخراج ابری طی 10 تا 20 دقیقه تراکنش را تایید می کند.

انتخاب ارز مورد نظر برای استخراج

پس از انتخاب یک پلتفرم استخراج ابری، می توانید سرمایه گذاری کنید. سایت های استخراج ابری معمولا این حق انتخاب را به کاربر می دهند تا ارزهای رمزنگاری مختلف را استخراج کنند. هر یک از ارزها مزایا و معایب خود را دارند.

برای مثال، استخراج بیت کوین ثبات بیشتری در بازار ایجاد می کند. اما استخراج آلت کوین های کمتر شناخته شده پتانسیل صعودی بیشتری را ارائه می دهد.

زمانی که ارز رمزنگاری مورد نظر برای استخراج ابری را پیدا کردید، باید تصمیم بگیرید که چه مقدار می خواهید سرمایه گذاری کنید. پس از این کار، مبلغ از حساب شما کسر و فرایند سرمایه گذاری تکمیل می شود.

دریافت سود تا زمان سررسید قرارداد

در اکثر موارد، شما باید برای حداقل دوره سرمایه گذاری کنید. این دوره موسوم به ” دوره قرارداد “است و مدت زمان قفل شدن سرمایه اولیه را نشان می دهد. ماهیت این کار مشابه اوراق قرضه با نرخ ثابت است. شما در طول دوره سود دریافت خواهید کرد و مبلغ سپرده اصلی در تاریخ سر رسید پرداخت خواهد شد.

البته، اکثر سایت های استخراج ابری سود ها را به صورت روزانه بین کاربران توزیع می کنند. سود هر روز  و تا سر رسید قرارداد پرداخت می شود. پس از سررسید، شما مبلغ اصلی را به طور کامل دریافت خواهید کرد.

برای مثال:

 • شما در یک قرارداد استخراج ابری یک بیت کوین سرمایه گذاری می کنید.
 • این قرارداد یک ساله است.
 • سایت برای این سرمایه گذاری هر روز 0.0001 بیت کوین پرداخت می کند.
 •  شما تا یک سال هر روز 0.0001 بیت کوین دریافت می کنید.
 • وقتی که یک سال به پایان می رسد، شما یک بیت کوین خود را دریافت خواهید کرد.

در صورت امکان، توصیه می شود سودهای روزانه خود را دوباره به یک سرمایه گذاری دیگر برگردانید. این به شما امکان می دهد تا از نتایج سود مرکب لذت ببرید. یعنی سود شما چند برابر می شود و می توانید خیلی سریع پول خود را بیشترکنید.

نحوه انتخاب ارز رمزنگاری برای استخراج ابری

اکنون که فهمیدید که پلتفرم های استخراج ابری چگونه کار می کنند، باید به ارز رمزنگاری مورد نظر برای استخراج فکر کنید. این کار ساده ای نیست. چون یک جواب واحد و جامع برای بهترین ارز رمزنگاری برای استخراج وجود ندارد. در عوض، متغیرهای زیادی هستند که باید آنها را در نظر بگیرید.

این متغیرها عبارتند از:

پتانسیل کوتاه مدت ارز

اول و مهمتر از همه باید بررسی کنید که عملکرد ارز رمزنگاری مورد نظر در بازار چگونه است. برای مثال، اگر ارزی برای چند هفته یا ماه در یک مسیر صعودی قرار داشت، شاید ارزش سرمایه گذاری داشته باشد.

چرا؟ چون شما به صورت روزانه سود استخراج ابری خود را دریافت می کنید. سود شما همان ارز رمزنگاری است که استخراج می کنید. به این ترتیب، قیمت واقعی این ارز تاثیر مستقیمی بر بازده سرمایه گذاری شما خواهد گذاشت. مخصوصا اگر قصد دارید ارزهای خود را به محض دریافت بفروشید.

پتانسیل بلند مدت ارز

اگر علاقه مند به سودآوری طولانی مدت سرمایه گذاری خود هستید، احتمالا بهترین گزینه انتخاب یک ارز رمزنگاری است که احتمال افزایش قیمت آن در آینده وجود دارد. با انجام این کار، سود استخراج ابری خود را با دید فروش ارزها در سال های آینده حفظ خواهید کرد. 

در نهایت، اگر به پتانسیل ارز رمزنگاری خود اطمینان دارید، این فرصت را خواهید داشت تا از طریق استخراج ابری ارزها را با قیمت پایین تری بدست بیاورید.

رقابت پذیری

در سال های ابتدایی پیدایش بیت کوین این امکان وجود داشت تا با یک دستگاه CPU پاداش استخراج را بدست آورد. این به خاطر نبود رقابت بین استخراج کنندگان در آن زمان بود. به این معنی که همه شانس بالایی برای کسب پاداش های قابل توجه بلاک را داشتند. اما اکنون بیت کوین یک دارایی با ارزش بازار چند میلیارد دلاری است. صنعت استخراج در اختیار دارندگان ریگ های استخراج مدرن است.

بنابراین، بهتر است که یک ارز رمزنگاری انتخاب کنید که رقابت کمتری در زمینه استخراج آن وجود دارد. در واقع، هر چه قیمت ارز انتخابی پایین تر باشد، شانس بیشتری برای برنده شدن مداوم پاداش بلاک را دارید.

بازده پیش بینی شده

اکثر سایت های استخراج ابری تحلیلی از سود پیش بینی شده ارز رمزنگاری انتخاب شده ارائه می دهند.  این گاهی اوقات براساس یک دلار برای هر کیلو وات ساعت یا مگاهش بر ثانیه بیان می شود. بنابراین، برآورد این که دقیقا چقدر سود بدست خواهید آورد، مشکل است. از این رو سایت هایی پیشنهاد می شوند که بازده پیش بینی شده را به صورت درصد محاسبه می کنند.

توجه داشته باشید هیچ تضمینی مبنی بر تحقق یافتن بازده پیش بینی شده توسط سایت استخراج ابری وجود ندارد. چون شرایط بازار تقریبا هر روز تغییر می کنند.

چگونه می توان یک سایت استخراج ابری انتخاب کرد؟

انتخاب یک پلتفرم برای کسب سود از استخراج ابری دشوارترین بخش این فرایند است. دلیلش این است که نظارت دقیقی بر این صنعت نیست، بنابراین پول شما 100 درصد امن نیست.

در ادامه برخی از عوامل مهم ذکر شده اند که قبل از انتخاب یک سایت استخراج ابری باید به آنها توجه داشته باشید.

اعتبار و پیشینه

اگرچه نظارتی بر پلتفرم های استخراج ابری نیست، اما اطلاعات زیادی در حوزه عمومی آنها وجود دارند. در مرحله اول در مورد زمان راه اندازی سایت تحقیق کنید. هرچه زمان شروع به کار آن طولانی تر باشد بهتر است.

سپس باید وب سایت هایی مانند ردیت(Reddit) را بررسی کنید تا از نظرات عموم در مورد ارائه دهنده پلتفرم استخراج ابری مطلع شوید. اگر شکایت های مداوم از طرف سرمایه گذاران سابق سایت وجود داشت، باید از ورود به این سایت خودداری کنید.

ارزهای پشتیبانی شده

شما همچنین باید نوع ارز رمزنگاری را  که می خواهید در حساب استخراج ابری خود ذخیره کنید، در نظر بگیرید. اگر پلتفرم از ارزی که در اختیار دارید پشتیبانی نمی کند، باید ارزهای پشتیبانی شده توسط آن سایت را بخرید.

با محاسبه کارمزدهای صرافی، احتمالا  هزینه سرمایه گذاری شما افزایش خواهد یافت. بنابراین قبل از افتتاح حساب در مورد ارزهای پشتیبانی شده توسط سایت تحقیق کنید.

تجهیزات استخراج

پلتفرم های استخراج ابری برای این که بتوانند به طور مداوم برنده پاداش های بلاک شوند، نیاز به ریگ های استخراج کاملا پیشرفته دارند. اگر این طور نباشد، شما شانس کسب سود  نخواهید داشت. بنابراین مهمتر از همه دستگاه های سخت افزاری متعلق به این پلتفرم ها هستند.

همانطور که قبلا خاطرنشان کردیم، با افزایش سطح سختی بلاک چین، استخراج کنندگان موظف هستند به طور مداوم دستگاه های سخت افزاری را به روز رسانی کنند. بنابراین، درباره دستگاه های سخت افزاری متعلق به سایت استخراج ابری تحقیق کنید.

مکان

همچنین مکان پلتفرم استخراج ابری باید در روند تصمیم گیری شما نقش مهمی داشته باشد. برای مثال، شما تمایل دارید کشوری را برای عملیات استخراج انتخاب کنید که قیمت برق ارزانی دارد. این امر برای اطمینان از این است که سود شما با افزایش روزافزون مصرف برق از بین نرود.

به طور مشابه، شما می خواهید یک سایت استخراج ابری انتخاب کنید که در یک کشور طرفدار ارز رمزنگاری مستقر است. اگر این گونه نباشد، همیشه احتمال توقف عملیات استخراج توسط مقامات محلی وجود دارد.

حداقل زمان قرارداد

مهم است که حداقل زمان قراردادی را که سرمایه گذاری شما به آن محدود خواهد شد ارزیابی کنید. برای مثال، اگر سایت استخراج ابری همه سرمایه گذاران را ملزم به تعهد قرارداد یک ساله می کند، این بدان معناست که سرمایه اصلی شما تا پایان مدت قرارداد برگشت داده نخواهد شد. این می تواند مشکل ساز باشد،اگر یک بحران کوتاه مدت نقدی را تجربه کنید، نیاز به نقد کردن سرمایه خود دارید.

کارمزدها

هدف اصلی شرکت های استخراج ابری کسب درآمد است. بنابراین، شما نیاز به درک کاملی از ساختار کارمزد دارید. در برخی موارد، شما مبلغ متغیری براساس میزان برق مصرفی دریافت می کنید.در سایر موارد، سایت استخراج ابری احتمالا درصدی از مبلغ سود دریافتی شما را خواهد گرفت. برای مثال، یک پلتفرم ممکن است 10 درصد از پاداش استخراج 0.0001 بیت کوین شما را بگیرد.

بعلاوه، باید بررسی کنید که آیا پلتفرم استخراج ابری هم پاداش بلاک و هم کارمزدهای تراکنش را تقسیم می کند. در بسیاری از موارد، پلتفرم ها کارمزدهای تراکنش جمع آوری شده در هنگام بدست آوردن پاداش بلاک را نزد خود نگه می دارند، یعنی شما از سود اضافی جا می مانید.

خطرات استفاده از یک سایت استخراج ابری

شما باید درک درستی از خطرات اساسی و نهفته در مورد هرگونه سرمایه گذاری داشته باشید. بعلاوه،  ارزهای رمزنگاری یک صنعت کاملا سوداگرانه و پر ریسک است، بنابراین همیشه  احتمال از دست دادن سرمایه در آن وجود دارد.

سایت های کلاهبرداری استخراج ابری

استخراج ابری هنوز پدیده ای نسبتا جدید است، اما نمونه های بیشماری از وب سایت های کلاهبرداری وجود دارند که سرمایه مشتریان را  به سرقت برده اند.

در حالی که ممکن است این پلتفرم ها در ابتدا به شیوه ای کاملا قانونی عمل کنند، اما شاهد مواردی هستیم که سایت استخراج ابری یک شبه بسته شده و سرمایه گذاران همه سرمایه خود را از دست داده اند.

بنابراین، به دلیل غیر قابل نظارت و بدون مرز بودن ارزهای رمزپایه، هیچ تضمینی وجود ندارد که این اتفاق برای شما رخ ندهد.

شرایط بازار

شما ارزهای رمزنگاری استخراج می کنید، بنابراین سود شما به صورت ارز رمزنگاری پرداخت خواهد شد.از این رو، برای محقق شدن سود و بدست آوردن پول نقد باید ارزهای خود را در بازار آزاد بفروشید.

اما اگر بازارهای ارز رمزنگاری وارد یک دوره روند نزولی شوند، احتمالا شما باید ارزهای خود را به قیمت بسیار پایینی بفروشید.

این می تواند منجر به ضرر و متعاقبا از دست دادن سرمایه شما در استخراج ابری شود. در موارد حادتر، اگر پروژه ارز رمزنگاری مربوطه به طور کامل سقوط کند، سود استخراج ابری شما بی ارزش خواهد شد.

قفل کردن سرمایه در یک قرارداد غیر سودآور

اگرچه ممکن است که یک سایت استخراج ابری موفقیت قبلی در استخراج یک ارز رمزنگاری خاص داشته باشد، هیچ تضمینی برای موفقیت همیشگی آن وجود ندارد.

برای مثال، اگر یک مزرعه بزرگ استخراج از دستگاه های جدید سخت افزاری استفاده کند که توانایی تولید نرخ هش بیشتری نسبت به سایر دستگاه های موجود در بازار داشته باشند، سایت استخراج ابری دیگر قادر به رقابت نخواهد بود.

این بسیار مشکل ساز خواهد شد، اگر شما سرمایه خود را در یک قرارداد استخراج ابری قفل کرده باشید که قادر به خروج از آن نیستید.

نتیجه

اگر این مقاله را از اول تا آخر مطالعه کرده باشید، درک کاملی از استخراج ابری بیت کوین بدست آورده اید. این مقاله شامل فاکتورهایی بود که باید آنها را در هنگام انتخاب یک سایت استخراج ابری و همچنین ارزیابی ارز رمزنگاری مورد نظر برای استخراج در نظر بگیرید.

مهمتر از همه، شما در مورد ریسک های سرمایه گذاری در یک سایت ابری از جمله قفل کردن سرمایه در یک قرارداد غیر سودآور یا بازار نزولی ارز رمزنگاری اطلاعات کسب کردید.

استخراج ابری این پتانسیل را دارد که سود های کم اما ثابت ارائه دهد. در این نوع استخراج نیازی به خریداری دستگاه های سخت افزاری گران قیمت نیست و نباید نگران مصرف برق بود. در عوض، شما فقط باید تصمیم بگیرید که کدام ارز را می خواهید استخراج کنید و چه مقدار می خواهید سرمایه گذاری کنید.

منبع investopedia

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظر
 1. امیر می گوید

  سایت ابری معتبر سراغ دارید؟

 2. ع. نوری می گوید

  تشکرازلطف شما عالی بود