در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

بهترین ارز رمزنگار برای استخراج چیست؟

4 11,376

در این نوشته شما را راهنمایی می کنیم تا بتوانید بهترین ارز برای استخراج را انتخاب کنید. البته باید به این نکته اشاره کرد که استخراج ارزهای رمزنگار موضوعی بسیار گسترده است و درک آن نیاز به یک مقاله طولانی تر دارد لذا باید این مطالب را به عنوان پیش نیاز مطالعه کرده باشید:

استخراج بیت کوین چیست؟ بهترین دستگاه های استخراج بیت کوین کدامند؟

آموزش استخراج

در نهایت امیدواریم که این نوشته بتواند به شما در انتخاب بهترین ارز جهت استخراج کمک کند. در طی این راهنما بسیاری از جنبه های مختلف استخراج بیت کوین و آلت کوین ها را بررسی می کنیم که شامل موارد زیر خواهد بود:

 •  استخراج ارز رمزنگار چیست؟
 •  ارزهای رمزنگار چگونه استخراج می شود؟
 •  منظور افراد از سختی استخراج چیست؟
 •  برخی کلمات مفید که هنگام مطالعه موارد مربوط به استخراج بیت کوین و آلت کوین ها با آن مواجه می شوید.
 •  چگونه می توانم ارزی را که می خواهم استخراج کنم، انتخاب کنم
 •  در نهایت برخی از مزایای استخراج ارزهای برتر فعلی بررسی می شود.

قبل از آن که شروع به صحبت در مورد انتخاب بهترین ارز برای استخراج نماییم، لازم است که ابتدا استخراج را برای کسانی که با این موضوع آشنا نیستند، توضیح دهیم.

استخراج ارزهای رمزنگار به چه معنا است؟

استخراج ارز رمزنگار

استخراج یکی از ویژگی های حیاتی ارزهای رمزنگار است. در توضیح ساده آن می توان گفت، فرایندی است که در آن تراکنش ها بررسی می شوند تا قطعا در چارچوب قوانین شبکه باشند. استخراج کنندگان با مشوق های مالی تشویق می شوند که بررسی های لازم و ضروری را صورت داده و تایید نهایی را انجام دهند.

این هزینه یا مشوق های مالی از طریق هزینه ای که کاربران شبکه به عنوان کارمزد جهت ارسال تراکنش هایشان پرداخت می کنند و نیز پاداش ویژه ای که به عنوان ارز جدید در ازای اضافه شدن بلاک جدید به شبکه تولید می شود، پرداخت خواهد شد. این نوع پرداخت اصطلاحا پاداش بلاک نامیده می شود.

در ابتدا بخش های ضروری که برای استخراج ارزهای رمزنگار نیاز دارید شامل یک کامپیوتر،اینترنت و یک بخش نرم افزاری ویژه است. این نرم افزار را می توانید از طریق منبع گیت هاب، برای ارز رمزنگار که قصد استخراج آن را دارید، انتخاب نمایید. برخی مواقع این نرم افزار در داخل کیف پول ارز رمزنگار مورد نظر برای استخراج قرار داده شده است. از مونرو و الکترونیوم می توان به نمونه هایی از این دست اشاره کرد.

باز کردن مسئله استخراج ارزهای رمزنگار

بیایید به بررسی آن چه که واحدهای استخراج ارزهای رمزنگار برای امنیت شبکه و آزاد شدن ارز جدید انجام می دهند بپردازیم. برای سادگی کار استخراج بیت کوین را بررسی می کنیم. این روند برای تمام ارزهای رمزنگار که نیاز به استخراج دارند مشابه است:

 •  ابتدا کامپیوتر لیست تراکنش هایی که منتظر قرار گرفتن در بلاک چین هستند را بررسی می کند. سیستم مطمئن می شود که هیچ ارزی دو بار ارسال نمی شود و هر حساب یا کیف پول موجودی کافی برای ارسال بیت کوین درخواست داده شده را دارد.
 •  سپس کامپیوتر معاملات تایید شده را به صورت یک بلاک، دسته بندی می کند.
 •  هنگامی که مجموعه ای از معاملات به صورت بلاک شکل گرفت، استخراج کننده باید نوعی معما را که برای انتشار بلاک در شبکه قرار داده شده، حل کند. این معما “هش” بلاک است.

نکته: هش با استفاده از یک الگوریتم رمزنگاری شده ایجاد می شود که به صورت یک متن نشان داده شده و تمام تراکنش های بلاک و نیز اطلاعات مربوط به فرستنده ها و گیرنده ها را به صورت یک رشته کاراکترهای خاص تبدیل می کند. این رشته از کاراکترها یک ویژگی کاملا منحصر به فرد است و به بلاکی که سعی در تایید برای انتشار دارد، اشاره می کند. اگر شما بخشی از اطلاعات جزئی بلاک را تغییر دهید، هش کاملا تغییر می کند. این ویژگی بسیار مهم است چرا که امکان هر گونه تغییر در بلاک در آینده را از بین می برد.

 • هنگامی که سیستم استخراج کننده به درستی ترکیب حروف و اعداد هش را حدس بزند، می تواند بلاک را در انتهای زنجیره منتشر کند.
 • از آنجایی که هر بلاک محتوی هش بلاک قبلی نیز می باشد، زنجیره را نمی توان دستکاری کرد. اگر کسی سعی کند که مثلا تعداد بیت کوین را در یک آدرس مشخص تغییر دهد، باعث خواهد شد که کل بلاک در زنجیره نامعتبر شود.

سختی استخراج

سختی استخراج

شبکه یک ارز رمزنگار به طور خودکار سختی مسائلی را که باید حل شوند، تغییر می دهد. این امر تضمین می کند که ارز با یک سرعت ثابت منتشر شود. اگر تعداد استخراج کنندگان شبکه زیاد شود، سختی افزایش می یابد.

اگر استخراج کنندگان کمی شبکه را حفظ کنند، حل مسائل شبکه تقریبا آسان خواهد بود. سختی یک ارز از میزان سودآوری استخراجش نیز تاثیر می پذیرد. اگر سخت افزار شما یک GPU است، بهترین ارز برای استخراج، ارزی خواهد بود که سختی کمی دارد.

واژه های رایج در استخراج ارزهای رمزنگار

 •  نرخ هش: تعداد حدس یک دستگاه استخراج در هر ثانیه درمورد هش یک بلاک
 • آسیک (Application-Specific Integrated Circuit;ASIC): مداری یکپارچه با کاربری خاص. این تراشه ها به طور خاص برای استخراج ارز رمزنگار طراحی شده اند. این تراشه ها گران قیمت و پر مصرف هستند، اما بهترین گزینه موجود در بازار برای استخراج می باشند.
 • ماینینگ ریگ: یک ماینینگ ریگ مجموعه ای از CPUها، GPUها یا تراشه های اسیک است که با هم و برای افزایش نرخ هش کار می کنند.
 •  GPU: واحد پردازش گرافیکی که جهت اجرای طراحی های سه بعدی، ساخته شده است. این واحدها می توانند تعداد حدس های بیشتری را نسبت به CPU در یک زمان مشابه انجام دهند.
 • CPU: واحد پردازنده مرکزی. CPU شبیه مغز شما عمل می کند. CPU اطلاعاتی را که توسط برنامه های کامپیوتر به آن داده می شود، پردازش می کند. CPU همچنین ارزان ترین راه برای استخراج ارزهای رمزنگار می باشد.
 •  اثبات کار: روند حدس زدن هش به عنوان اثبات کار شناخته می شود. اثبات کار باعث می شود که انجام تقلب در شبکه ارز رمزنگار بسیار مشکل شود. این یک ویژگی امنیتی حیاتی برای اغلب شبکه های بلاک چین است.

خب حالا می دانید که استخراج چگونه انجام می شود. اما بهترین ارز جهت استخراج برای شما کدام است؟

هنگام انتخاب ارز چه چیزی را باید بررسی کنید؟

استخراج اتریوم

جهت انتخاب بهترین ارز برای استخراج، به نظر می رسد گزینه های زیادی برای بررسی وجود دارند. در ابتدا لازم است که در مورد هدف خود از استخراج ارز رمزنگار فکر کنید. برای برخی این هدف مشخص است: سود فوری. برخی دیگر استخراج را نوعی سرگرمی می دانند که می تواند در بلند مدت آنها را ثروتمند کند. در نهایت افرادی نیز هستند که استخراج ارز رمزنگار را به منظور محافظت از شبکه انجام می دهند. اغلب این افراد، علاقمندان به بیت کوین و ارزهای رمزنگار هستند. این افراد هیچ سودی را ندارند و تنها به تمرکز زدایی شبکه کمک می کنند. برای آنها استخراج در شبکه مانند خرید یک آنتی ویروس است که به امنیت کامپیوتر شما کمک می کند و همه باید آن را انجام دهند. در این راهنما فرض می شود که هدف شما از استخراج، کسب سود و درآمد است.

سودآوری در کوتاه مدت

اگر شما فقط به دنبال کسب سود در کوتاه مدت هستید، باید با تغییر شرایط استخراج به روز باشید. از آنجایی که سختی استخراج برای هر ارز دائما در حال تغییر است، و از آنجا که شما سخت افزار خود را برای انجام این کار تهیه کرده اید، این که به شما گفته شود از سخت افزار خود تنها در استخراج یک ارز استفاده کنید، مسلما پیشنهاد خوبی نیست. به همین دلیل توضیح چگونگی انتخاب و کشف یک ارز مناسب برای استخراج، بسیار مفهومی است. به این ترتیب شما بهترین ارزها برای استخراج را خواهید شناخت و می توانید به استخراج آلت کوین هایی که در هر لحظه بیشترین سود را دارند بپردازید.

ماشین حساب های محاسبه  سودآوری استخراج

یکی از ساده ترین راه ها برای بررسی سودآوری هر نوع ارز رمزنگاری، استفاده از ماشین حساب های سودآوری استخراج است. تعداد زیادی از آنها برای استفاده موجود است.

یکی از مواردی که می توان استفاده کرد CryptoCompare است. تمام چیزی که باید وارد کنید جزئیات بیشتر است و سپس ماشین حساب به شما نشان می دهد که کدام یک از ارزهای بیت کوین، مونرو، دش، اتریوم، زی کش، لایت کوین، اتریوم کلاسیک و پاسکال کوین، سودآور خواهد بود. ماشین حساب های دیگری نیز وجود دارند که سودآوری ارزهای دیگر را نشان می دهند.

پیدا کردن ارزی که با استفاده از ماشین حساب مقایسه استخراج به دست می آید، آسان است. مراحل به شرح زیر است:

 •  قدرت هش(نرخ هش) دستگاه استخراج خود را وارد نمایید. هر GPU یا CPU یک نرخ هش متفاوت دارد. شما می توانید  نرخ هش واحد غیر تخصصی(GPU یا CPU) خود را در اینجا یا تراشه اسیک خود را در اینجا بررسی نمایید.
 •  مصرف برق دستگاه خود را بر حسب وات وارد نماید. این مشخصات را باید در جایی که مربوط به صفحه مشخصات دستگاه استخراج شما است، وارد نمایید.

بهترین ارز برای استخراج

 •  قیمت کیلووات ساعت مصرف برق را در منطقه خود وارد نمایید. شما می توانید این مبلغ را از طریق قبض برق خود محاسبه نمایید.
 •  در صورت لزوم کارمزد استخراج ارز خود را نیز وارد نمایید.
 •  ماشین حساب سپس سود روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه شما را محاسبه کرده و نشان خواهد داد. به همین راحتی!!!

استخراج مونرو

پتانسیل پروژه های طولانی مدت

راه دیگر برای تعیین بهترین ارز این است که نگاهی به پتانسیل سودآوری در طولانی مدت داشته باشیم. ممکن است یک ارز سودآور نباشد، اما استخراج این ارز و جمع آوری آن، پیش از افزایش قیمت، می تواند باعث کسب سود مناسب شود. ارزی مانند اتریوم می تواند نمونه ای از یک پروژه بلند مدت باشد که ممکن است در حال حاضر سود آورترین نباشد.

اگر در حال تصمیم گرفتن برای انتخاب بهترین ارزی هستید که برای استخراج مناسب است، یک نکته مهم که باید به آن توجه کنید این است که تصمیم بگیرید آیا استخراج ارز مورد نظر را از طریق دستگاه استخراج خود انجام دهید یا از طریق استخراج ارزی متفاوت و سپس تبدیل آن ارز به ارز مورد نظر خود. و این که از کدام راه سود بیشتری کسب می کنید.

حال که آگاهی و اطلاعات شما در مورد استخراج بیت کوین و آلت کوین ها و نیز چگونگی انتخاب بهترین ارز برای استخراج افزایش یافته است، در مورد برخی از ارزهای رمزنگار محبوب برای استخراج صحبت می کنیم.

مثال هایی از بهترین ارزها برای استخراج

استخراج اتریوم

بیت کوین

بیت کوین در حال حاضر در رتبه اول ارزهای رمزنگار از نظر ارزش بازار قرار دارد. البته این بدان معنا نیست که بیت کوین بهترین ارز برای کسب سود است. زیرا در حال حاضر تعداد زیادی از دستگاه های استخراج اسیک قدرتمند در شبکه آن برای استخراج وجود دارند. برای فردی که قصد سرمایه گذاری میلیون دلاری برای خرید دستگاه های استخراج قوی ندارد، بیت کوین ارزش استخراج نخواهد داشت.

با این حال برخی از مواردی که گفته شد می تواند دلیل خوبی برای استخراج بیت کوین باشد. مثل افزایش تمرکز زدایی شبکه. بسیاری از متخصصان بیت کوین معتقدند که تنها بیت کوین است که سطح بالایی از غیر قابل تغییر و غیر قابل سانسور بودن را برای ایجاد یک ارز غیرمتمرکز واقعی دارد. برای آنها ایجاد یک دستگاه استخراج کوچک، هزینه ناچیزی است برای کمک به ایجاد امنیت شبکه مهم ترین ارز رمزنگار دنیا.

با این وجود اگر شما در منطقه ای با آب و هوای سرد و با هزینه برق ارزان زندگی نمی کنید و نمی خواهید میلیون ها دلار سرمایه گذاری کنید، پس باید به دنبال استخراج آلت کوین ها بروید. اما اگر بیت کوین گزینه مناسب شما است مقاله زیر می تواند کمک زیادی به شما در این زمینه انجام دهد:

استخراج بیت کوین چیست؟ بهترین دستگاه های استخراج بیت کوین کدامند؟

اتریوم

اتریوم ارزی مناسب برای پروژه های بلند مدت است. یکی از بنیانگذاران ردیت، الکسیس اوحانیان، معتقد است که اتریوم می تواند بیت کوین را پشت سر بگذارد و تبدیل به ارزشمندترین ارز دنیای ارزهای رمزنگار شود. اگر چنین اتفاقی رخ دهد، استخراج اتریوم یک پروژه بلند مدت عالی خواهد بود. بیایید به این موضوع با دقت بیشتری نگاه کنیم تا ببینیم آیا اتریوم می تواند بهترین ارز برای استخراج باشد.

اوحانیان و دیگر مفسران خوش بین به اتریوم، پیش بینی های خود را بر این واقعیت بنیاد نهادند که برنامه های کاربردی را می توان بر روی شبکه اتریوم ایجاد کرد. در واقع اینجا صحبت از برنامه هایی کاربردی مثل ایر بی ان بی(Air Bnb) یا اوبر(Uber) است که می توانند بر روی شبکه اتریوم قرار گیرند. اگر یکی از این برنامه های کاربردی موفق شوند، می تواند باعث جهش افزایشی سریع اتریوم شوند.

همچنین باید به اتحادیه سرمایه گذاری اتریوم نیز اشاره کرد. این گروه شامل برخی از بزرگترین شرکت های موجود است که به طور آزمایشی از برنامه های کاربردی بلاک چین شبکه اتریوم استفاده می کنند. اگر به تصویر زیر که متعلق به وبسایت این گروه است، نگاه کنید، نام برخی از از شرکت های جالب و مهم علاقمند به اتریوم را خواهید دید.

شرکای سرمایه گذار اتریوم

در صورتی که قصد استخراج اتریوم را دارید، مقالات زیر می توانند به شما در این زمینه بسیار کمک کنند:

آموزش کامل استخراج اتریوم

چگونه یک ریگ استخراج اتریوم بسازیم؟

مونرو

مونرو یکی از ارزهای رمزنگار مورد استفاده در دنیای واقعی است. از آنجا که این ارز یکی از موفق ترین ارزها در حفظ حریم خصوصی است، دلایل زیادی وجود دارد که چرا افراد می خواهند از آن استفاده کنند. اجازه دهید تا علل این که مونرو یکی از ارزهای مناسب برای استخراج است را بررسی کنیم.

کاربران زیادی وجود دارند که اخیرا از مونرو برای خرید و فروش در دارک وب ها استفاده می کنند. اما استفاده زیادی از حریم خصوصی این ارز در موارد قانونی نیز وجود دارد.

ملت های زیادی نیز به مونرو علاقمند هستند. به عنوان مثال گزارش های زیادی وجود دارد که کره شمالی از مونرو برای فرار از تحریم های اعمال شده از جانب غرب استفاده می کند.

با این وجود ممکن است استفاده از مونرو برای برخی از فعالیت های غیرقانونی، شما را از استخراج آن منصرف کند، اما از بین بردن ویژگی حریم خصوصی آن بسیار دشوار است.

یکی از بهترین مواردی که در مورد استخراج مونرو وجود دارد این است که شما هنوز می توانید با استفاده از GPU استخراج سودآور آن را انجام دهید. این امر به این دلیل است که مونرو نسبت به بیت کوین و دیگر ارزهای رمزنگار از الگوریتم های هش متفاوتی استفاده می کند، که کریپتونوت(CryptoNote) نامیده می شود.

همچنین استخراج مونرو بسیار آسان است. این کار را می توان با استفاده از نسخه GUI کیف پول نرم افزاری انجام داد. این موارد باعث می شود که مونرو یکی از بهترین گزینه ها برای مبتدیان باشد. جهت آشنایی بیشتر با استخراج مونرو می توانید از لینک زیر استفاده کنید:

راهنمای کامل استخراج مونرو

الکترونیوم

الکترونیوم بر مبنای مونرو بود. این بدان معناست که به همان اندازه برای استخراج ساده است. استفاده از کیف پول آن برای انجام استخراج بسیار راحت است و تنها کافی است برای تولید الکترونیوم بر روی دکمه آن کلیک کنید.

تیم الکترونیوم تصمیم گرفتند که آن را به عنوان ارزی آسان برای استخراج معرفی کنند. الکترونیوم اهداف بزرگی دارد. تیم پشت این ارز قصد دارد که آن را تبدیل به یک ارز رمزنگار غیربانکی کند.

با آسان ساختن استفاده از نرم افزار آن برای کاربران تلفن همراه که به کیف پول پیش فرض الکترونیوم متصل است، آنها امیدوارند که این ارز را به یک ارز رمزنگار غیرمتمرکز رایج تبدیل نمایند. این راه آسان برای استخراج ارز از طریق تلفن همراه در اقتصادهای نوظهور، یک شانس خوب برای شرکت در اقتصاد دیجیتالی بدون نیاز به بانکداری سنتی است.

زی کش

زی کش یکی دیگر از ارزهای رمزنگار متمرکز بر حریم خصوصی است. یکی از مواردی که باعث محبوبیت آن در میان استخراج کنندگان ارزهای رمزنگار شده، مقاومت آن در برابر دستگاه های اسیک است. این بدان معنا است که هنوز هم استخراج آن با استفاده از GPU های ارزان تر، می تواند سودآور باشد. در هنگام انتخاب بهترین ارز برای استخراج، اگر نمی خواهید هزینه زیادی برای GPU انجام دهید، زی کش می تواند انتخاب مناسبی باشد.

ویژگی حریم خصوصی زی کش به حدی است که ادوارد اسنودن نیز از آن حمایت کرده و آن را تایید می کند. وی معتقد است که ویژگی حریم خصوصی آن واقعا منحصر به فرد است. وی عضو سابق NSA بوده و یک متخصص حفاظت اطلاعات آنلاین است. بخشی از شهرت وی به علت افشای اقدامات مخفیانه دولت ها در استفاده از حریم خصوصی افراد بود که در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

ارزهای بسیار دیگری نیز وجود دارند

البته این لیست کاملی از ارزهای رمزنگار موجود برای استخراج نیست. صدها ارز دیگر نیز قابل انتخاب است. مواردی که ذکر شد فقط تعدادی از محبوب ترین ارزها هستند. انتخاب بهترین ارز برای استخراج به اهداف خود استخراج کننده بستگی دارد. با این حال امیدواریم راهنمایی های انجام شده در مورد چگونگی انتخاب بهترین ارز و محدود کردن گزینه های مورد نظر، به شما کمک کند.

نتیجه گیری

این یک راهنما برای استخراج بیت کوین و سایر آلت کوین ها است. امیدواریم که این مطلب برای شما سرگرم کننده و از همه مهمتر آموزنده بوده باشد.

همانطور که مشاهده کردید موارد متفاوتی وجود دارد که هنگام استخراج باید در مورد آنها فکر کنید. از جمله سودآوری سریع، انجام پروژه های طولانی مدت، و یا حتی استخراج ارز برای اهدافی غیر از سود دهی. در این راهنما موارد زیادی را بررسی کردیم که در اینجا به صورت خلاصه آنها ذکر می شود:

 •  استخراج ارز رمزنگار چیست؟
 •  فرایند استخراج ارزهای رمزنگار چگونه کار می کند؟
 •  معنای سختی استخراج چیست؟
 •  کلمات مهمی که در مواقع استخراج با آنها مواجه می شویم.
 •  چگونگی انتخاب بهترین ارز برای استخراج نیز بررسی شد. که این مورد بستگی به هدف شما از استخراج دارد.
 •  در نهایت در مورد مزایای استخراج برخی از ارزها شامل بیت کوین، اتریوم، مونرو، الکترونیوم و زی کش صحبت شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 نظر
 1. مجید می گوید

  سلام و وقت بخیر
  آیا میشود دستگاهی داشت که بتواند چند ارز مختلف را استخراج کند.به عنوان مثال در یک بازه زمانی بیت کوین و در یک بازه زمانی دیگر اتریم ؟ یا سئوال را به این شکل مطرح کنم که با یک دستکاه Antiminer R4 می شود اتریوم استخراج کرد؟

 2. مهرداد می گوید

  سلام …
  تظرتون در باره webchain چیه ؟

 3. حميد می گوید

  سلام به با كارت vga hd5770 دي ماين بشه بهتره در خانه

 4. مصطفی می گوید

  عالی هست مرسی