در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

راهنمای کامل استخراج مونرو

5 18,621


مونرو در بازار بسیار رقابتی ارزهای رمزنگاری توانسته جایگاه مناسبی را در اختیار داشته باشد. این ارز در سال 2014 راه اندازی شد. در حال حاضر این ارز در رتبه 14 بزرگترین ارزهای رمزنگاری با ارزش بازار 770 میلیون دلار قرار دارد.

این ارز به دلیل عملکرد قدرتمند خود در سال گذشته مورد توجه و علاقه استخراج کنندگان قرار گرفته بود. قیمت این ارز در ژانویه 2017 در حدود 10 دلار بود که در ژانویه 2018 به 494 دلار افزایش یافت. یعنی بازده 4800 درصدی. در حال حاضر قیمت این ارز برابر 46.11 دلار است.

بنابراین اگر در مورد استخراج مونرو فکر می کنید، باید بدانید که تنها نیستید. رشد قابل توجه مونرو در سال گذشته توجهات زیادی را به خود جلب کرده است.

استخراج مونرو ممکن است گیج کننده باشد و شما سوالات بسیاری داشته باشید. این که چگونه کار می کند؟ چه نرم افزار و سخت افزاری نیاز دارد؟ چگونه شروع کنیم؟ چه مدت طول می کشد تا یک مونرو را استخراج شود؟

در اینجا قصد داریم تا حد امکان به این سوالات پاسخ دهیم. در پایان شما درک نسبتا دقیقی از مونرو خواهید داشت و این که باید استخراج آن را انجام دهید یا نه.

مونرو چیست؟

مونرو مانند بیت کوین یک ارز دیجیتالی است که می تواند برای پرداخت ها، ارسال و دریافت شود. تصور کنید امیر می خواهد 100 دلار به رضا پرداخت کند و آنها می خواهند این انتقال را از طریق ارزهای رمزنگاری انجام دهند. امیر می تواند این انتقال را از طریق بیت کوین، لایت کوین، مونرو و یا هر نوع ارز رمزنگاری مشابه دیگری انجام دهد. پس چرا امیر باید از مونرو استفاده کند؟

مونرو چه تفاوتی با بیت کوین دارد؟

اگر امیر و رضا بخواهند که تراکنش آنها خصوصی و غیرقابل رهگیری و بررسی بماند، مونرو می تواند بهترین گزینه باشد. بگذارید توضیح بیشتری بدهیم:

اگر امیر این مبلغ را با استفاده از بیت کوین انتقال دهد، هر کسی می تواند در شبکه بیت کوین این انتقال را مشاهده کند. همه می توانند ببینند که فرستنده و گیرنده چه کسانی بوده اند. این بدان معنی است که تراکنش های بیت کوین عمومی است و امکان بررسی و دیدن آنها برای همه وجود دارد.

بیت کوین غیرمتمرکز است اما خصوصی نیست. با این حال مونرو هم غیرمتمرکز است و هم تراکنش های آن خصوصی است. فناوری مونرو اجازه می دهد تمام معاملات به صورت 100 درصد خصوصی و غیر قابل رهگیری و شناسایی انجام شود.

پس اگر این معامله با استفاده از مونرو انجام شود، امیر و رضا تنها کسانی خواهند بود که در مورد این تراکنش و انتقال می دانند. هیچ شخص دیگری در شبکه مونرو نمی تواند متوجه این تراکنش شود.

این حریم خصوصی مهمترین ویژگی مونرو است که آن را محبوب ساخته است. همانطور که برخی از افراد از این که سایرین بدانند آنها پولشان را برای خرید چه چیزی هزینه می کنند، احساس خوشایندی ندارند. علاوه بر ارائه یک حریم خصوصی کامل، مونرو دارای ویژگی های دیگری نیز هست:

مونرو قابل تعویض است

پیچیده است؟ خب در واقع این طور نیست. این یک مفهوم خیلی ساده است.

قابلیت تعویض به این معنا است که یک ارز یا سرمایه قابل تعویض و تبدیل است. به عنوان مثال یک ارز 100 دلاری قابل تعویض با یک 100 دلاری دیگر یا دو 50 دلاری است. این چیزی است که باعث می شود ارزهای فیات قابل تبدیل یا تعویض باشند.

می توان گفت بیت کوین این گونه نیست. به این دلیل که ممکن است کسی بیت کوین را از طریق یک مبادله غیرقانونی به دست آورده باشد. از آنجا که تمام مبادلات بیت کوین در شبکه آن قابل بررسی و پیگیری است، پس این که بیت کوین از چه طریق به دست آمده مشخص می شود. در نتیجه ممکن است یک بیت کوین قابل تعویض با یک بیت کوین دیگر نباشد. اما در مورد مونرو این گونه نیست. از آنجا که هیچ کس در مورد معاملات قبلی ارز مونرو چیزی نمی داند، همه آنها یکسان و قابل تعویض با یکدیگر در نظر گفته می شوند.

استخراج مونرو نیازی به دستگاه اسیک ندارد

اسیک نوع خاصی از سخت افزار مورد استفاده برای استخراج بیت کوین است. قیمت دستگاه های اسیک می تواند بسته به نوع آن از 600 تا 3000 دلار باشد.

خوشبختانه برای استخراج مونرو نیاز به خرید دستگاه اسیک نیست. در عوض استخراج مونرو را می توان با استفاده از کارت های گرافیک کامپیوتر نیز انجام داد. مونرو گزینه مناسبی برای مبتدیان و افرادی است که نمی خواهند پول زیادی را برای سرمایه گذاری در استخراج هزینه کنند.

خب حالا که درباره مونرو و تفاوت آن با بیت کوین بیشتر آگاه شده اید، وقت آن است که ببینیم استخراج  مونرو چیست؟

استخراج مونرو: استخراج مونرو چیست؟

در حال حاضر کل مونرو عرضه شده 16726192 است. این تعداد تا 18.4 میلیون مونرو افزایش خواهد یافت. پس ارز جدید مونرو چگونه ایجاد می شود؟ پاسخ ساده است. از طریق استخراج مونرو.

استخراج کنندگان مونر دو وظیفه مهم را انجام می دهند:

1) در مثال قبلی فرض کنید امیر قصد دارد با استفاده از انتقالات بانکی 100 دلار به رضا انتقال دهد. در این وضعیت این وظیفه بانک است که اطمینان حاصل کند امیر موجودی کافی برای انجام این تراکنش را دارد. پس از تایید بانک این مبادله انجام شده و سپس برای انجام مبادلات بعدی نیز ثبت می شود.

حالا اگر این تراکنش بخواهد با استفاده از مونرو انجام شود، چه کسی آن را تایید و ثبت می کند؟ مشخص است، استخراج کنندگان مونرو. این امر نیاز به حضور بانک را در تراکنش حذف می کند.

2) حال سوال اینجاست که این کار چه نفعی برای استخراج کنندگان دارد؟ خب هر بار که یک تراکنش و مبادله در شبکه مونرو تایید می شود، مونرو پاداش می گیرند. هر بار که استخراج کنندگان از منابع خود برای اعتبار بخشیدن به گروهی از معاملات (که بلاک نامیده می شوند) استفاده می کنند، به عنوان پاداش ارز جدید مونرو را دریافت می کنند.

پاداش استخراج مونرو

پاداش فعلی برای استخراج هر بلاک تراکنش در حدود 4.99 مونرو بعلاوه کارمزد تراکنش است. در حال حاضر این کارمزد برابر 0.06573 مونرو است.

پس از استخراج 18.4 میلیون مونرو چه اتفاقی می افتد؟

یک خبر خوب: پس از رسیدن به 18.4 میلیون مونرو، ارزهای جدید مونرو با نرخ ثابت 0.3 مونرو در دقیقه به سیستم اضافه می شوند. این ارزهای جدید برای پاداش به استخراج کنندگان استفاده می شوند تا به آنها انگیزه کافی برای ادامه روند استخراج بدهند.

آیا می دانید استخراج هر مونرو چه مدت طول می کشد؟

استخراج هر بلاک مونرو در هر دو دقیقه انجام می شود و می دانیم که پاداش فعلی هر بلاک 4.99 مونرو است. بنابراین با یک محاسبه مشخص می شود که استخراج هر مونرو 24 ثانیه طول می کشد. پس حالا می دانید که استخراج مونرو چیست و چرا انجام آن ضروری است. اکنون درک این که استخراج مونرو چگونه انجام می شود، برای شما ساده تر خواهد بود.

استخراج مونرو: چگونه مونرو را استخراج کنیم؟

همانطور که پیش از این بیان شد، برای استخراج مونرو نیازی به خرید سخت افزار خاصی ندارید. هر شخصی با استفاده از یک کامپیوتر شخصی می تواند اقدام به استخراج مونرو کند. اما باید در نظر بگیرید که هر چه سخت افزار کامپیوتر شما قوی تر باشد، بهتر خواهد بود.

چندین روش برای استخراج مونرو وجود دارد، قبل از اینکه به سراغ آنها برویم، لازم است بدانید استخر استخراج مونرو چیست.

استخر استخراج مونرو

قبل از شروع به استخراج، باید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید استخراج مونرو را به صورت انفرادی انجام دهید یا قصد ملحق شدن به یک استخر استخراج مونرو را دارید.

استخر استخراج مونرو

در یک استخر استخراج، گروهی از استخراج کنندگان مونرو در کنار هم جمع می شوند و قدرت سخت افزار یکدیگر را با هم ترکیب می کنند. این کار به آنها شانس بیشتری را برای تایید تراکنش ها می دهد (درست است، رقابت سخت است!) پاداشی که آنها نیز از استخراج مونرو دریافت می کنند بین اعضای استخر نیز تقسیم می شود. اکثر استخرهای استخراج هزینه ای را بابت ورود شما می گیرند که در کل در بازه ی 0 تا 2 درصد قرار دارد.

تصور کنید 5 درصد از کل قدرت سخت افزاری یک استخر استخراج متعلق به شما است. به این معنی که 5 درصد از کل پاداشی را که به وسیله ی استخراج مونرو بدست آمده را دریافت خواهید کرد.

استخراج به صورت انفرادی (تنها توسط شخص خودتان) برای مبتدیان این کار توصیه نمی شود. استخراج انفرادی برای شما پاداشی را به ارمغان نخواهد آورد، مگر برای این کار سرمایه زیادی را مهیا کرده باشید.

شما می توانید از میان تعداد زیاد استخرهای استخراج موجود در بازار، یکی را برای ورود انتخاب کنید. شما قادر خواهید بود لیست استخرهای استخراج برتر مونرو را در زیر مشاهده کنید.

MineXMR.com

هزینه ورود به استخر: 1 درصد

تعداد استخراج کنندگان: 32157

SupportXMR.com

هزینه ورود به استخر: 0.6 درصد

تعداد استخراج کنندگان: 10339

xmr.nanopool.org

هزینه ورود به استخر: 1 درصد

تعداد استخراج کنندگان: 30132

monero.crypto-pool.fr

هزینه ورود به استخر: 2 درصد

تعداد استخراج کنندگان: 2191

روش های استخراج مونرو

مهم ترین بخش استخراج، داشتن یک سخت افزار صحیح برای مونرو است. به همراه سخت افزار، شما نیز به نرم افزار استخراج مونرو نیاز دارید تا به این واسطه بتوانید به یک استخر استخراج مونرو متصل شوید.

همانطور که پیش از این بیان شد، شما نیازی به دستگاه های استخراج تخصصی اسیک ندارید. این کار می تواند با استفاده از یک CPU یا یک GPU انجام شود. اما قبل از اقدام به این کار، شما باید دو تا از مهم ترین عوامل را هنگام انتخاب سخت افزار خود بدانید.

شما در سخت افزار خود باید به دنبال:

میزان هش بالا: سرعت هش، سرعت پردازش سخت افزار شماست.

مصرف برق پایین: هزینه برق بزرگترین هزینه استخراج است.

اکنون سه تا از محبوب ترین گزینه های سخت افزار و نرم افزار را توصیف می کنیم:

استخراج از طریق واحد پردازش مرکزی یا CPU

می توانید از CPU رایانه فعلی خود استفاده کنید و یا می توانید یکی از آنها را بخرید. اگر قصد خرید CPU جدید دارید، پردازنده های AMD Opteron و Intel Xeon دو موردی هستند که توصیه می شود.

AMD Opteron 627 دارای قیمت 50 دلار و نرخ هش 415 هش/ثانیه است. Xeon L5640 نیز با نرخ هش 130 هش/ ثانیه، قیمتی برابر 150 دلار دارد.

پس از تهیه CPU مورد نظر خود باید نرم افزار استخراج مونرو را دانلود کنید. می توانید از XMR-STAK-CPU استفاده کنید، زیرا یکی از محبوب ترین نرم افزارهای استخراج مونرو است. می توانید این نرم افزار را از اینجا دانلود کنید.

اگر از ویندوز استفاده می کنید باید xmr-stak-cpu-win64.zip را دانلود کنید(که در تصویر زیر نشان داده شده است). XMR Stak در حدود 2 درصد کارمزد دریافت می کند.

در صورتی که CPU شما آماده است، تنها چند دقیقه طول می کشد تا استخراج شروع شود. فقط نرم افزار را نصب کرده و به یک استخر استخراج متصل شوید و آماده شروع باشید.

استخراج با استفاده از پردازنده های گرافیکی(GPU) AMD

اگر در استخراج مونرو جدی هستید، استفاده از GPU ها بهترین گزینه است. حتی اگر نیاز به پرداخت مبلغ بیشتری باشد، در عوض نرخ هش بسیار بالاتری را به شما ارائه می دهد. کارت های گرافیک AMD یکی از انتخاب های عالی برای استخراج مونرو است. می توانید AMD R9 280x را خریداری کنید و یا مدل جدیدتر AMD Radeon Rx 580 را تهیه کنید.

AMD R9 280x با قیمت 140 دلار دارای نرخ هش 500 هش / ثانیه است. AMD Radeon Rx 580 دارای قدرت هش 575 هش/ثانیه است که با قیمت 300 تا 400 دلار به فروش می رسد.

پس از نصب کارت گرافیک بر روی رایانه یا لپ تاپ خود، لازم است مراحل مشابه با استخراج با استفاده از CPU را طی کنید. بهترین نرم افزار استخراج مونرو در صورت استفاده از کارت گرافیک AMD نیز XMR-STAK-AMD است.شما می توانید آخرین نسخه آن را از اینجا دانلود کنید.

پس از نصب نرم افزار بر روی رایانه خود، باید تنظیمات مربوط به استخر را تغییر دهید تا بتوانید به استخر انتخابی خود ملحق شوید.

استخراج با استفاده از کارت های گرافیکی Nvidia

استفاده از کارت گرافیکی انویدیا یکی دیگر از راه های محبوب برای استخراج مونرو است. انواع مختلفی از این نوع کارت ها موجود است که می توانید انتخاب کنید. این بستگی به بودجه شما دارد. می توانید یکی از موارد زیر را انتخاب کنید:

یکی از این مدل ها Nvidia GTX 1070 است که با قیمت 400 تا 500 دلار دارای قدرت هش 505 هش/ثانیه است. Nvidia GTX 1080 نیز از دیگر کارت های گرافیک انویدیا است. این کارت گرافیکی با نرخ هش 6 هش/ثانیه و قیمت 550 تا 650 دلار عرضه می شود.

به عنوان نرم افزار می توان از XMR-STAK-NVIDIA استفاده کرد. با این حال CCMiner گزینه بهتری است. می توانید آخرین نسخه CCMiner را از اینجا دانلود کنید. اگر از سیستم عامل ویندوز استفاده می کنید ccminer-x64-2.2.4-cuda9.7z را انتخاب کنید.

این ها بعضی از بهترین روش های استخراج مونرو با استفاده از ترکیبی از سخت افزار و نرم افزار است. اما قبل از این که شروع به استخراج مونرو کنید، آخرین چیزی که باید داشته باشید کیف پول مونرو است.

کیف پول مونرو

کیف پول های متنوعی برای مونرو وجود دارند. اخیرا کیف پول سخت افزاری Nano S اعلام کرده است که مونرو را به لیست ارزهای مورد پشتیبانی خود اضافه می کند. کیف پول های سخت افزاری یکی از امن ترین کیف پول ها هستند. دو کیف پول محبوب که در سایت رسمی مونرو نیز به آن اشاره شده است عبارتند از:

کیف پول مای مونرو(MyMonero): خیلی ساده به وبسایت مراجعه کرده و یک حساب کاربری بسازید تا بتوانید از آن استفاده کنید.

مونروجو(Monerujo): این یک کیف پول تلفن همراه است که فقط برای دستگاه های اندروید در دسترس است.

وبسایت رسمی این شرکت اعلام کرده که در حال تهیه یک کیف پول سخت افزاری اختصاصی برای مونرو است.

در حال حاضر باید در مورد تمام جنبه های استخراج مونرو بیشتر بدانید و با آن آشنا باشید. اما ممکن است هنوز هم در مورد این که استخراج مونرو را آغاز کنید یا نه، مطمئن نباشید.

چرا باید استخراج مونرو را انجام دهید؟

شما استخراج مونرو را برای کسب درآمد انجام می دهید. درست است؟

سودآور بودن استخراج مونرو به عوامل زیادی بستگی دارد، که مهمترین آنها عبارتند از:

 • نرخ هش: این که قدرت سخت افزار شما چقدر است؟
 • مصرف برق: میزان مصرف برق چه مقدار است؟
 • هزینه هر کیلووات ساعت برق: قیمت هر کیلووات ساعت در منطقه شما چه مقدار است؟
 • کارمزد استخر: کارمزد استخر استخراجی که از آن استفاده می کنید چه مقدار است؟
 • هزینه اولیه تهیه سخت افزار

می توانید با استفاده از یک ماشین حساب که میزان سودآوری استخراج مونرو را محاسبه می کند، این کار را انجام دهید. می توانید از ماشین حساب CryptoCompare استفاده کنید.

میزان سودآوری استخراج مونرو بستگی به قیمت مونرو نیز دارد. قیمت ارزهای رمزنگاری می تواند به سرعت کاهش و افزایش پیدا کند. این تغییرات قیمت می تواند تاثیر زیادی بر سودآوری استخراج داشته باشد.

عوامل فوق را در نظر بگیرید و سپس تصمیم قطعی را اتخاذ کنید. فقط به یاد داشته باشید هر چه بیشتر سرمایه گذاری کنید، احتمال دریافت پاداش بیشتر است.

سخن نهایی

در حال حاضر شما تصویر مناسبی از استخراج مونرو دارید. این که چه تفاوتی با بیت کوین دارد. استخراج مونرو چیست و روش های مختلف انجام آن چگونه است.

استخراج مونرو سودآور است یا خیر و بستگی به چه عواملی دارد. اگر احساس می کنید که استخراج مونرو برای شما مناسب است، می توانید از اطلاعات این راهنما برای شروع استفاده کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 نظر
 1. مهدی می گوید

  سلام من میخواهم این برنامه را یاد بگیرم باید به کجا مراجعه کنم

 2. محمد می گوید

  با سلام و خسه نباشید من با استخر supportxmr ماین میکنم.الان چطوری میشه ماین لحضه به لحضه را بصورت مانیتورینگ دید.فک کنم بعد اینکه به 005 برسه به کیف پول میاد و میشه دید قبل 005 چجوری میشه دید ؟

  1. امید می گوید

   سلام کاکو میخواستم بدونم ماین مونرو به صرفه است؟

 3. hoshamndy می گوید

  این کلیات می باشد و خودتان نصب و امتحانش کریدید؟

 4. محمد محمدی می گوید

  با درود
  ابتدا میخوام تشکر کنم برای اطلاعاتی که زحمت میکشید و تهیه و در اختیار همه قرار میدید و بعد هم یک سوال داشتم!
  چقدر زمان میبره تا کیف پول بروز رسانی بشه یا بهتر بگم پاداش استخراج مونرو کی واریز میشه؟
  الان تقریبا 12 ساعت از شروع استخراج میگذره ولی هنوز هم کیف پول عدد 0 رو نشون میده
  لطفا راهنمایی بفرمایید اگر چیزی رو فراموش کردم
  نوت بوک ما i7 هستش و نرخ هش 168 هستش
  ممنونم