در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

کاربران هات‌بیت یک ماه فرصت دارند دارایی های خود را خارج کنند

0 417

صرافی هات‌بیت در 22 مه در توییتی اعلام کرد که در حال تعطیل شدن است و کاربران آن تا تاریخ 21 ژوئن فرصت دارند تا دارایی های خود را از این صرافی خارج کنند. پس از این تاریخ، صرافی هات‌بیت به طور رسمی تمام عملیات خود را متوقف خواهد کرد. 

صرافی هات‌بیت
وقت تعظیم است. تیم هات‌بیت مفتخر است که به مدت 5 سال و 4 ماه به بیش از پنج میلون کاربر خود خدمات ارائه کرده است. با کمال تاسف تصمیم گرفتیم تمام عملیات خود را از 22 مه ساعت 04:00 به وقت جهانی متوقف کنیم. از همه کاربران می خواهیم تا قبل از 21 ژوئن ساعت 04:00 دارایی های خود را از این صرافی برداشت کنند.

البته، پس از انتشار این اعلامیه، چندین کاربر گزارش دادند که نمی توانند دارایی ها خود را از صرافی هات‌بیت برداشت کنند. همچنین، برخی از کاربران در مورد لینک های وب سایت های فیشینگ در گوگل که وانمود می کنند وب سایت رسمی هات‌بیت هستند، هشدار دادند.

دلایل توقف عملیات هات‌بیت

هات‌بیت یک صرافی متمرکز مستقر در هنگ کنگ با بیش از 5 میلیون کاربر است که امکان معاملات دارایی های مختلف را برای آنها فراهم می کند. تیم این پلتفرم سه دلیل عمده را برای توقف عملیات خود ذکر کرده است.

اولین دلیل آن سخت تر شدن شرایط ادامه کار و عملیات است. این  تیم مجبور شد در آگوست سال 2022 عملیات صرافی هات‌بیت را به دلیل انجام تحقیقات به مدت چند هفته متوقف کند. در آن زمان، یکی از کارمندان سابق این صرافی پروژه خود را آغاز کرده بود و مقامات نظارتی وی را به اتهام نقض قوانین تحت پیگرد قرار دادند. طی این تحقیقات، چندین مدیر ارشد این صرافی احضار شدند و بخشی از وجوه موجود در صرافی مسدود شد.

پس از آن، بازار ارز رمزنگاری چندین بحران را از جمله سقوط صرافی FTX بعد از ورشکستگی شرکت Alameda Research و همچنین کاهش قابل توجه قیمت یو اس دی کوین از سطح ثابت 1 دلاری و مسائل حقوقی بایننس، پشت سر گذاشت. همه این وقایع باعث کاهش اعتماد کاربران به صرافی های متمرکز شدند و بیشتر آنها با برداشت دارایی های خود از صرافی ها خارج شدند و هات‌بیت هم از این قاعده مستثنی نبود.
شرح مختصر ارز پایدار یو اس دی کوین (USDC) و موارد استفاده آن

تیم این صرافی خاطر نشان کرد که راه اندازی یک صرافی متمرکز به دلیل ساختار بسیار پیچیده و مسائل نظارتی به تدریج مشکل تر می شود. بنابراین، صرافی های ارز رمزنگاری یا باید مطابق با قوانین نهادهای نظارتی عمل کنند یا برای غیرمتمرکزتر شدن تلاش کنند. 

علاوه براین، تیم هات‌بیت خطرات باالقوه مرتبط با دارایی های خاص و حملات سایبری مکرر به این صرافی را از دیگر دلایل توقف عملیات آن عنوان کرد. 

صرافی های متمرکز تحت فشار؟

صرافی هات‌بیت یک ماه پس اعلام ورشکستگی بیترکس عملیات خود را متوقف کرد. پیش از این، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا از بیترکس به دلیل راه اندازی یک پلتفرم اوراق بهادار ثبت نشده شکایت کرده بود. اما بیترکس اتهامات این کمیسیون را رد کرده است.

کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) و SEC نیز اقداماتی علیه صرافی بزرگ بایننس انجام داده اند. CFTC در سه ماهه اول سال 2023 از بایننس شکایت کرد و مدعی شد که این صرافی با راه اندازی یک پلتفرم معاملاتی ثبت نشده، قوانین تجارت کشورآمریکا را نقض کرده است.

همچنین، CFTC ادعا کرد که صرافی بایننس قوانین ضد پولشویی (AML) و تایید هویت کاربران (KYC) را به طور کامل اجرا نکرده است.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار مالزی نیز در 22 مه 2023 به صرافی هووبی گلوبال دستور داد تا فورا تمام فعالیت های خود را در این کشور متوقف کند. این صرافی باید وب سایت و اپلیکیشن موبایل خود را برای کاربران ساکن مالزی غیر فعال کند و محتوای تبلیغاتی برای سرمایه گذاران این کشور پخش نکند. گفته می شود که هووبی گلوبال یک صرافی دارایی دیجیتال ثبت نشده را در مالزی اداره می کند.

منبع bitcoinist u.today

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.