در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

رشد میم کوین های کلاهبرداری پس از محبوبیت پپه؛ مراقب باشید

0 67

طبق توییت اخیر شرکت امنیت سایبری پکشیلد (PeckShield)، اخیرا کلاهبردران با راه اندازی حدود 24 میم کوین اقدام به کلاهبرداری راگ‌پول (rugpull) کرده اند. همه این توکن ها در 10 روز گذشته ایجاد شده اند.

راگ‌پول در لغت به معنی “کشیدن فرش” است اما در حوزه ارز رمزنگاری به نوعی کلاهبرداری گفته می شود که در آن تیم یک پروژه پس از جذب سرمایه و سرقت دارایی های کاربران، به طور ناگهانی ناپدید می شود.

مراقب میم کوین های جدید کلاهبرداری باشید

از جمله میم کوین های کلاهبرداری می توان به USACOIN، MONKEYS، ERDR، Magneto، STARK TINDER و POPCAP اشاره کرد. FROGS و LADYBOY دو میم‌کوین کلاهبرداری دیگر هستند که در توییت نام آنها آمده است. به نظر می رسد که این دو میم کوین از میم کوین های پپه (PEPE) و میلادی میم کوین (LADYS) که در ماه گذشته محبوبیت زیادی پیدا کردند، کپی برداری کرده اند.

براساس توییت شرکت پکشیلد، توکن کلاهبرداری SEI در 23 مه ایجاد شده و به تازگی وجوه از استخر نقدینگی آن برداشت شده اند. کلاهبردارانی که این توکن را ساخته اند، 5 اتریوم را از صرافی اوکی‌ایکس به استخر نقدینگی منتقل کردند تا قیمت محصول خود را پامپ کرده و معامله گران را جذب کنند. سپس، وجوه استخر نقدینگی را تخلیه کردند.

تیم پکشیلد همچنین در مورد جدیدترین توکن کلاهبرداری ساخته شده به نام “BEREAL” به کاربران ارز رمزنگاری هشدار داده و گفت که اسیر آن نشوند.

میم کوین
توییت هشدار شرکت پکشیلد

شرکت پکشیلد حدود 10 روز پیش (زمانی که تقریبا 10 میم کوین در عرض سه روز ایجاد شد) هشداری صادر کرد. میم کوین BOBO از توکن های کلاهبرداری آن زمان بود که در عرض چند ساعت ایجاد و عرضه شد و کلاهبرداران پس از خریدهای بزرگ سرمایه گذاران، خیلی سریع وجوه استخر نقدینگی آن را تخلیه کردند. 

فهرست شدن PEPE و LADYS در صرافی های بزرگ

پس از فهرست شدن PEPE در صرافی های بزرگی مانند بایننس و کوکوین، صرافی بیتفینکس نیز این توکن را به فهرست خود اضافه کرد. بر خلاف میم‌کوین های قدیمی بازار، این میم کوین محبوب مبتنی بر میم اینترنتی پپه قورباغه است  و در صرافی بیتفینکس با جفت های USDT/PEPE و USD/ PEPE معامله می شود. قیمت توکن PEPE در حال حاضر در زیر سطح 0.0000015 دلار نوسان می کند.

میم کوین پپه

توکن LADYS نیز در صرافی کوکوین فهرست شده است. البته، این توکن پس از این فهرست شاهد فشار فروش شدیدی بود. قیمت LADYS در 24 ساعت گذشته حدود 28 درصد کاهش یافته است و در زمان انتشار این مطلب در حدود سطح 0.00000003548 دلار بود.

کلاهبرداری

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.