در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

رشد ارزش بازار توکن‌های هواداری در چند ماه گذشته

0 850

بازار ارز رمزنگاری در چند روز گذشته بی‌ثبات بوده و بیت‌کوین بازار را همچنان در جهت نزولی هدایت می‌کند. اگرچه قیمت بسیاری از ارزهای رمزنگاری کاهش یافته، اما دارندگان توکن‌ها هنوز در سود هستند. دلیل آن این است که قیمت ارزها و توکن‌ها طی چند ماه گذشته و قبل از روند نزولی اخیر افزایش یافته و سودهای زیادی برای دارندگان خود به ارمغان آورده‌اند. یکی از این نوع توکن ها، توکن‌های هواداری است که ارزش بازار آن از ابتدای ماه ژوئن تاکنون به بالای 400 میلیون دلار رسیده است.

رشد توکن‌های CITY  وPSG 

براساس داده‌های وب سایت فن مارکت کپ (FanMarketCap)، ارزش بازار تمام توکن‌های هواداری در زمان نگارش این مطلب کمی بیش از 417 میلیون دلار بود. طبق گزارش‌ها، این رقم تقریبا 60.4 درصد بیشتر ارز ارزش کل 260 میلیون دلاری ثبت شده در اواسط ژوئن سال جاری است.

توکن‌های پاری سن-ژرمن (PSG) و منچستر سیتی (CITY) دو توکن برتر هستند که بیشترین رشد را داشته‌اند. این توکن‌ها بر روی شبکه چیلیز ساخته شده‌اند و صادر کننده آنها بلاک‌چین سوسیوس (Socios) است. توکن  PSG با ارزش بازار 50 میلیون دلار  در جایگاه دوم و توکن CITY با ارزش بازار 38 میلیون دلاری در رتبه سوم قرار دارد. توکن لاتزیو (LAZIO) با ارزش بازار حدود 52.9 میلیون دلار پیشتاز توکن‌های هواداری است.

پیش‌بینی رشد بازار توکن‌های هواداری در 5 سال آینده

بایننس همچنین یک بازیگر اصلی در بازار توکن‌های هواداری است و پلتفرم فن توکن خود را در اکتبر 2021 راه‌اندازی کرد. لاتزیو (LAZIO) که روی پلتفرم فن توکن بایننس قرار دارد، یکی از بزرگ‌ترین توکن‌های این بازار است.

الکساندر دریفوس، بنیانگذار و مدیرعامل سوسیوس گفت که تاکنون تمام توکن‌های هواداری در اکوسیستم چیلیز و سوسیوس به قیمت 250 میلیون دلار فروخته شده‌اند. وی پیش‌بینی کرد که ارزش بازار این نوع توکن ها در 5 سال آینده به 10 میلیارد دلار افزایش خواهد یافت.

دریفوس در بیانیه خود در مورد تفاوت بین دارایی‌های دیجیتال و توکن‌های هواداری صحبت کرد. وی خاطرنشان کرد که دارندگان این توکن ها نمی‌توانند آنها را بفروشند یا مبادله کنند، در حالی که دارندگان دارایی‌های دیجیتال می‌توانند این کار را انجام دهند. وی همچنین گفت که منابعی مانند کوین مارکت کپ (CoinMarketCap) و کوین گِکو (CoinGecko)،  طی چند ماه گذشته قیمت را برای توکن‌های هواداری و اجتماعی اشتباه درج کرده‌اند. یک نمونه آن توکن منچستر سیتی است که 10 دلار قیمت دارد، اما قیمت برای آن در هر دو وب سایت 2 دلار درج شده است.

منبع cryptopolitan

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.