در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

ورود 500 میلیون تدر تاثیری بر بازار ارزهای رمزنگاری نداشته

0 647

طبق گزارش بلومبرگ در 24ام آگوست، توزیع تدر(USDT) تاکنون تاثیری بر قیمت ارزهای اصلی و یا آلت کوین های کوچک نداشته است.
طبق این مقاله، بلومبرگ اشاره می کند، ادعاهای تدر برای کنترل و یا تثبیت قیمت بیت کوین که پیش از این نیز در مقاله ای از دانشگاه تگزاس ارائه شده بود، درست از آب در نیامده است.
این مقاله که در اواسط ماه ژوئن انتشار یافت، ادعا می کند به دلیل دستکاری قیمت در تدر و بیت فینکس، ششمین صرافی بزرگ رمزنگاری که طبق گزارشات تنها مشتری مستقیم تدر است، بیت کوین به سطح افزایشی 20000 دلاری خود رسیده.
بلومبرگ در مقاله ای در ماه ژوئن خاطرنشان کرد، در این تحقیق از 87 نمونه از بزرگترین خرید های تدر با بیت کوین از تاریخ مارس 2017 تا مارس 2018 استفاده شده است، یافته های تحقیق نشان می دهد اگرچه آن ها کمتر از یک درصد از بازه زمانی که بررسی شده است را تشکیل می دهند، اما برای حدود 50 درصد سود ترکیبی بیت کوین در سال گذشته موثر بوده اند.
بلومبرگ در مقاله ی این هفته خاطرنشان کرد یافته های تحقیقی جدید که توسط شرکت تحقیقاتی بلاک چین به نام چِین الیسیس انجام شده، نشان می دهد تدر به میزان قابل توجهی بر قیمت ارزهای رمزنگاری کوچکتر از قبیل اییاس و نئو به جای ارزهای رمزنگاری اصلی و بزرگ مانند بیت کوین، اتریوم، و لایت کوین، تاثیر گذاشته است.
طبق اطلاعات منتشر شده از آمنی اکسپلورر، بلومبرگ نوشت، تدر در آگوست، بیش از 500 میلیون دلار در توکن های جدید سرمایه گذاری کرده است. بلومبرگ بیان کرد، با این حال، حتی مبلغی کمتر از نیم میلیون دلار در توکن های های جدید تدر قادر خواهند بود تا بر قیمت اییاس و نئو در ماه جاری تاثیر بگذارند. همچنین بیان می کند آلت کوین ها به ترتیب 37 الی 44 درصد در ماه جاری کاهش یافته اند.
بیت کوین نیز در ماه جاری با کاهش 19 درصدی مواجه شده است. بلومبرگ خاطرنشان کرد که توزیع تدر در ماه آگوست در گذشته اغلب با افزایش قیمت بیت کوین مصادف می شده است.
در جولای 2018، بلومبرگ مقاله ی دیگری درباره دستکاری قیمت بیت کوین منتشر کرد. این مقاله بر صرافی رمزنگاری کراکن تمرکز کرده و می گوید میزان مبادلات روزانه در این صرافی بر قیمت تدر تاثیر می گذارد. در عوض، همانطور که نویسنده اشاره کرده است، ارز رمزنگاری نسبتا پایدار مانده است که از نظر”کارشناسان دستکاری بازار” یک “پرچم قرمز” می باشد.
مدتی بعد، صرافی کراکن ادعاهای بلومبرگ را تکذیب کرد، و بیان کرد طبق نوشته ی بلومبرگ “مفاهیم پایه بازار مثل معاملات ارز(arbitrage)، رزروهای سفارش(order books) و پیوندهای ارزی(currency pegs) را درک نمی کند.”

منبع bloomberg

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.