در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

چه چیزی پشت جهش قیمت بیت کوین و ارزهای رمزنگاری بود

0 894

در حالی که بیت کوین در مسیر تست مجدد کف سال 2022 بود و بسیاری از تحلیلگران می ترسیدند که ممکن است روند نزولی بعدی شروع شود، قیمت این ارز روند صعودی گرفت و خیلی سریع به بالای سطح 20000 دلار رسید. در زمان انتشار این مطلب، قیمت آن در حدود سطح 21500 دلار نوسان می کرد.
بیت کوین چیست؟ آموزش کامل بیت کوین

روند صعودی
نمودار روزانه قیمت بیت کوین

اما چرا قیمت بیت کوین و در کل ارزهای رمزنگاری جهش قابل توجهی داشت؟ در این مطلب برخی دلایل افزایش قیمت ها را بررسی خواهیم کرد.

ابتدا، روند “کاهش بدهی از طریق فروش دارایی ها” است که به پایان رسیده و ممکن است دیگر هیچ دومینویی برای سقوط وجود نداشته باشد. پس از شرکت های وویجر (Voyager)، ترا، سلسیوس و تری ارزو کپیتال (3AC)، هیچ شرکت دیگر ی ورشکسته نشده است.

قیمت ارزهای برتر در منطقه اشباع فروش

دوم، با توجه به رسیدن قیمت ارزهای بزرگ مانند بیت کوین به وضعیت اشباع فروش، فروشندگان ممکن است از موقعیت های خود خارج شده باشند. 

دلیل سوم می تواند نهنگ ها باشد که با این باور که بازار ارز رمزنگاری در کف خود یا نزدیک به آن است، به دنبال ورود به موقعیت های جدید هستند.
نهنگ های بیت کوین چه کسانی هستند و چگونه بر قیمت تاثیر می گذارند؟

نهنگ های دارای 1000 بیت کوین در پی سقوط پروژه ترا در حال فروش در صرافی ها بوده اند. نمودار زیر از شرکت گلس نود نشان می دهد که چگونه فروش نهنگ ها با سقف های محلی مطابقت دارد.

نهنگ
فروش بیت کوین توسط نهنگ ها

چهارم، باید وضعیت سایر کلاس های دارایی و اقتصاد کلان را در نظر بگیریم که ممکن است محرک رشد چشمگیر فعلی باشند. 

اگرچه هیچ بیانیه ای از سوی جروم پاول مبنی بر توقف افزایش نرخ بهره وجود نداشت، نشانه هایی از بهبود شرایط بازار های سهام در دیگر نقاط جهان وجود داشت.

داده های تورم قیمت تولید کننده در چین بیشتر از حد انتظار بود و امیدها برای بسته های محرک اقتصادی بیشتر،  افزایش یافت.

قیمت گاز در اروپا به دلیل ارائه یک طرح اضطراری  از سوی سیاست گذاران اروپایی کاهش یافت. این منجر به کاهش قیمت اوراق قرضه شد، اگرچه قیمت نفت و همچنین طلا افزایش یافت. به طور کلی، شرایط خوب در بازار سهام به سایر دارایی های ریسکی از جمله بازار ارزهای رمزنگاری نیز منتقل شد و این بازار نیز شاهد جهش خوبی بود.

اصلاح شاخص دلار باعث افزایش قیمت دارایی های ریسکی شد

اما سقوط شاخص دلار می تواند مهم ترین عامل روند صعودی در بازار ارز رمزنگاری باشد. همانطور که نمودار بلومبرگ در زیر نشان می دهد، همبستگی منفی بازار ارز رمزنگاری با شاخص دلار بسیار بالا است.

ارز رمزنگاری
همبستگی منفی بازار ارز رمزنگاری با شاخص دلار

عامل بعدی ممکن است دیدگاه ها و اقدامات نهادهای سرمایه گذاری باشد. براساس اخبار منتشر شده، شرکت سرمایه گذاری فرانکلین تمپلتون (Franklin Templeton) حساب های ارز رمزنگاری را در اختیار مشتریان نهادی خود قرار می دهد.

دی بی اس بانک (DBS)، بزرگ ترین بانک سنگاپور، در هفته گذشته اعلام کرد که سرویس ها و معاملات  دارایی های دیجیتال را برای 300000 مشتری ثروتمند خود ارائه می کند. Whompoa Group نیز چند روز بعد، از اقدام دی بی اس پیروی کرد.

و مهم تر از همه این که شرکت بلک راک (BlackRock) که بزرگ ترین شرکت مدیریت دارایی در جهان است، به نمایندگی از مشتریان خود وارد سرمایه گذاری در بازار ارز رمزنگاری شد.

به روزرسانی Merge یک تغییر دهنده بازی

ششمین عامل روند صعودی را می توان به به روزرسانی Merge نسبت داد که طبق گزارش ها در اواخر هفته جاری (بین 13 تا 16 سپتامبر) انجام خواهد شد. 

اتریوم را می توان یک شبکه تجاری برتر در کلاس دارایی های ارز رمزنگاری در نظر گرفت. در واقع، این شبکه قرار است با انتقال به اثبات سهام فصل جدیدی را شروع کند که انجام معاملات و اجرای اپلیکیشن ها در مقیاس صنعتی را برای کسب و کارها مقرون به صرفه خواهد کرد.
 اتریوم چیست؟ آموزش کامل اتریوم

Merge همچنین می تواند منجر به افزایش سود استیکنگ برای نهادهای سرمایه گذاری توسط بانک های سرمایه گذاری و سایرین شود.

منبع cryptonews

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.