در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

CFTC هشدار داد که ربات‌های هوش مصنوعی نمی‌توانند ارز برنده بعدی را برای شما انتخاب کنند

0 294

کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا به سرمایه‌گذارانی که در جستجوی سودهای عظیم آتی ارزهای دیجیتال خود هستند، هشدار داده شده است که با انگیزه کسب سود به ربات‌های تجاری هوش مصنوعی (AI) اعتماد نکنند.

این هشدار که در قالب یک بیانیه مطبوعاتی از سوی این کمیسیون منتشر شده است، به همه انواع ربات‌های ترید از جمله ربات‌های سیگنال خرید و فروش الگوریتم‌های آربیتراژ دارایی‌های رمزنگاری‌شده و سایر فناوری‌های به کمک هوش مصنوعی، با تبلیغات بازدهی چشمگیر، اشاره دارد.

همچنین CFTC بیان نموده که رواج پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی و «اینفلوئنسرها» انتشار اطلاعات نادرست را برای کلاهبرداران آسان‌تر کرده است.

استراتژی معاملاتی چیست و چرا به آن نیاز دارید؟

هشدار: با انگیزه کسب سود در دام کلاهبرداران از این تکنولوژی نیفتید

ملانی دیوو، مدیر دفتر آموزش و اطلاع رسانی مشتریان در CFTC ، تاکید می کند که سرمایه گذاران باید مراقب تبلیغات فراوان در این زمینه باشند و تکرار می کند که هوش مصنوعی به راه دیگری برای کلاهبرداران تبدیل شده است تا از سرمایه گذاران تازه کار سو استفاده کنند.

این آژانس خاطر نشان کرد که سرمایه‌گذاران بیش از هر چیز باید پیشینه یک شرکت یا معامله‌گر را قبل از سرمایه‌گذاری و اعتماد به ربات‌های ترید یا ارائه‌دهندگان سیگنال خرید و فروش، بررسی کنند.

هشدار: مراقب وعده ی سودهای کلان باشید

در سال 2023، ربات‌های معاملاتی رمزنگاری مبتنی بر هوش مصنوعی، کانون اصلی بحث در صنعت بودند.

طی ماه آوریل گذشته، چندین نهاد نظارتی علیه یک ربات ترید هوش مصنوعی متعلق به پلتفرم معاملاتی ارز دیجیتال YieldTrust.ai در آمریکا اقداماتی قانونی انجام دادند.

این ربات ادعا می‌کرد که می‌تواند با استفاده از الگوریتم‌های AI تا 2.2 درصد سود روزانه نصیب سرمایه‌گذاران کند. قانون‌گذاران اوراق بهادار در ایالات مونتانا، تگزاس و آلاباما مدعی اجرای یک طرح پانزی توسط این شرکت هستند. آنها می‌گویند که هیچ مدرکی، دال بر وجود این ربات یا یا حداقل اثبات تحقق وعده‌هایش وجود ندارد.

در همین حال، در ژوئن 2023، مورددیگری توسط شرکت تحلیل بلاکچین Arkham Intelligence کشف شد که در آن یک ربات معاملاتی رمزنگاری وام فلش 200 میلیون دلاری دریافت کرد در حالی که تنها 3.24 دلار سودآوری داشته است.

ربات های ترید مبتنی برهوش مصنوعی تنها به عنوان یک ابزار

با این حال، صرافی‌های رمزنگاری بزرگ، مانند Bitget، در حال بررسی استفاده از ربات‌های هوش مصنوعی در پلتفرم‌های خود هستند.

در جولای 2023، گریسی چن، مدیر عامل Bitget، اظهار نموده که ربات هوش مصنوعی مشاور تجارت کالای آن با دریافت مداوم داده های استراتژی تاریخی، تجزیه و تحلیل و پردازش داده ها عمل می کند و در نتیجه به خودآموزی پی می برد.

چن اظهار داشت که استراتژی‌های هوش مصنوعی به کاربران کمک می‌کنند که تنها با استفاده از یک نمودار نرخ بازگشت سرمایه ساده و چارت قیمت و بدون نیاز به درک الگوریتم‌های پیچیده، تصمیمات معاملاتی خود را اتخاذ کنند.

ربات‌های ترید مبتنی بر هوش مصنوعی تنها از یک سری داده قیمتی قبلی استفاده می‌کنند و تعیین استراتژی کلی غالبا توسط کاربر انجام می‌شود؛ بنابراین تنها می‌توان به آن به عنوان یک ابزار نگاه کرد.

جالب است بدانید که در ابتدای سال 2024 چت جی پی تی در پاسخ کوین تلگراف در مورد احتمال رسیدن قیمت بیت کوین به 100هزار دلار در سال جاری و نقش AI در آن گفت که این تکنولوژی از طریق تأثیرگذاری بر تحلیل بازار، آنالیز بازار، استراتژی‌های معاملاتی و پیشرفت‌های فناوری گسترده‌تر در بلاک چین نقش داشته باشد.

منبع cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.