در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

همکاری شرکت بیت‌مین با Enegix برای راه اندازی مزرعه استخراج در قزاقستان

0 583

شرکت بیت‌مین ، سازنده سخت‌افزارهای استخراج بیت کوین، با همکاری Enegix دستگاه‌های آنتماینر S19pro را در یکی از بزرگ‌ترین مراکز داده در جهان مستقر خواهد کرد. این تاسیسات که در قزاقستان واقع شده، برای جای دادن بیش از 50000 ریگ استخراج طراحی شده است.

همکاری بیت‌مین با Enegix

شرکت بیت‌مین، پیشرو در تولید تجهیزات استخراج، از همکاری خود با Enegix خبر داده است. به عنوان بخشی از توافق بین آنها، شرکت بیت‌مین در تاسیسات 180 مگاواتی قزاقستان، دستگاه‌های استخراج آنتماینر S19‌‌pro را نصب و راه‌اندازی خواهد کرد. این تاسیسات که توسط Enegix اداره می‌شود، یکی از بزرگ‌ترین تاسیسات در جهان است.

براساس بیانیه مطبوعاتی منتشر شده توسط شرکت بیت‌مین، Enegix از سال 2017 تاکنون، تلاش‌های تجاری خود را بر طراحی، ساخت و بهره برداری از مراکز داده متمرکز کرده است. یکی از این موارد در اواخر سال 2020 به بهره برداری رسید و سومین تاسیسات این شرکت است. ظرفیت کل آن بیش از 50000 ریگ استخراج نسل فعلی است.

دو شیشنگ، معاون رئیس بخش استخراج شرکت بیت‌مین در مورد پروژه جدید اظهار داشت که شرکت وی از داشتن یک شریک استراتژیک در این منطقه خوشحال است. وی خاطرنشان کرد:

Enegix پیشگام در زمینه طراحی و بهره برداری از تاسیسات استخراج در مقیاس بزرگ است. موفقیت آنها در سال‌های اخیر موجب شده تا در بین استخراج کنندگان بزرگ بیت کوین قرار بگیرند.

یربولسین سارسنوف، مدیر عامل Enegix ، گفت که خوشحالیم از این که ظرفیت باقیمانده تاسیسات 180 مگاواتی خود را در اختیار شرکت بیت‌مین قرار می‌دهیم. این اقدام تولید کننده بزرگ دستگاه‌های استخراج اسیک برای شرکت ما اهمیت زیادی دارد، چون نشان دهنده اعتماد آن به عملکرد ما است. وی ابراز امیدواری کرد که این همکاری برای هر دو شرکت سودمند باشد و در آینده نیز ادامه یابد.

Enegix مراکز استخراج بیشتری در قزاقستان می‌سازد

Enegix قصد دارد در پاسخ به افزایش تقاضا از طرف استخراج کنندگان ارزهای رمزپایه ، فعالیت‌های خود را در قزاقستان گسترش دهد. این شرکت می‌خواهد زیرساخت‌های صنعت استخراج را توسعه دهد و در حال کار بر روی طراحی پروژه‌هایی برای تاسیسات جدید استخراج در این کشور آسیای میانه است. Enegix  همچنین در حال مذاکره برای رسیدن به توافق برای خرید برق برای تامین انرژی مزارع استخراج ارز رمزنگاری است.

پس از سختگیری‌های شدید علیه ارز رمزنگاری در چین و توقف عملیات استخراج در این کشور، بسیاری از شرکت‌های استخراج مهاجرت خود را به کشورهای دیگر، به ویژه قزاقستان، شروع کردند. در ماه مه، شرکت بیت‌ماینینگ (Bit Mining ) مستقر در شهر شنژن (در استان گوانگ‌دونگ) اعلام کرد که قصد دارد با همکاری دو شرکت قزاقستانی، یک مرکز داده استخراج 100 مگاواتی در آنجا ایجاد کند.

طبق مطالعه دانشگاه کمبریج، قزاقستان در کم‌تر از دو سال شاهد شش برابر شدن افزایش سهم خود در استخراج جهانی بیت کوین بوده است. اکنون این کشور از لحاظ حجم استخراج ارز رمزنگاری در رتبه سوم جهان قرار دارد. با این حال، دولت در نورسلطان، پایتخت قزاقستان (پیشتر آستانه نام داشت)، تصمیم گرفت که برای برق مورد استفاده شرکت‌های استخراج، هزینه اضافی در نظر بگیرد. جامعه ارز رمزنگاری این کشور ابراز نگرانی کرد که این اقدام می‌تواند سرمایه گذاران بالقوه را از صنعت استخراج دور کند.

منبع news.bitcoin.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.