در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

مایک مک‌گلون: احتمال رسیدن بیت کوین به 60000 دلار بیشتر از 20000 دلار است

0 1,085

مایک مک‌گلون، استراتژیست ارشد كالا در بلومبرگ اینتلیجنس، معتقد است که احتمال برگشت قیمت بیت کوین به سطح 60000 دلار بسیار بیشتر از شکست به زیر سطح حمایت 30000 دلار و رسیدن آن به سطح 20000 دلار است. 

یک اسکرین‌شات از جدیدترین تحلیل مک‌گلون درباره این ارز بزرگ بازار که برای اولین توسط اریک بالچوناس ( تحلیلگر ارشد ETF  بلومبرگ) به اشتراک گذاشته شد، نشان می‌دهد که وی در حال مقایسه روند فعلی قیمت بیت کوین با دوره‌های ” خیلی سرد” سال‌های 2018 و 2019 است.

بیت کوین پس از سقوط 80 درصدی در سال 2018 وارد منطقه محدودی در نزدیک سطح 4000 دلار شد و برای مدت طولانی در این منطقه نوسان کرد. اما یک روند صعودی ناگهانی در سال 2019 قیمت آن را در برخی از صرافی‌ها تا سطح 14000 دلار افزایش داد.

مک‌گلون خاطرنشان کرد که بیت کوین از ماه مه تاکنون در حدود سطح 30000 دلار نوسان می‌کند و احتمالا یک روند صعودی غافل گیر کننده مانند سال 2019 رخ خواهد داد که هدف آن رساندن قیمت به حدود سطح مقاومت 60000 دلار است.

میانگین متحرک سه گانه

به نظر می‌رسد که چرخه‌های نزولی و صعودی بیت کوین حول سه میانگین متحرک کلیدی رخ می‌دهند: میانگین متحرک نمایی 20 هفته‌ای (خط سبز در نمودار) که سطح مقاومت یا حمایت موقتی است، میانگین متحرک ساده 50 هفته‌ای ( خط آبی) و میانگین متحرک ساده 200 هفته‌ای (خط نارنجی).

قیمت بیت کوین
ضعیف شدن روندهای نزولی بعد از تست میانگین متحرک ساده 200 هفته ای

در طول روند صعودی، قیمت بیت کوین به طور معمول بالاتر از سه میانگین متحرک است. در ضمن، در روندهای نزولی قیمت این ارز رمزنگاری به زیر میانگین متحرک نمایی 20 هفته‌ای و میانگین متحرک ساده 50 هفته‌ای می‌رسد ( نمودار بالا).

میانگین متحرک ساده 200 هفته‌ای معمولا آخرین خط حمایت در یک بازار نزولی است. تاکنون، بیت کوین دو بار به خط نارنجی نزدیک شده و هر بار قیمت به طور انفجاری افزایش یافته است. برای مثال، صعود از این میانگین متحرک در سال 2018، قیمت بیت کوین را تا حدود سطح 14000 دلار رساند.

به طور مشابه، این میانگین متحرک از روند نزولی بیشتر در طول سقوط قیمت در مارس 2020 که به خاطر شیوع کووید 19 رخ داد، جلوگیری کرد. بعد از آن، قیمت از سطح 3858 دلار به بالای سطح 6500 دلار رسید.

بیت کوین اکنون در سومین کاهش به زیر این خط روند قرار دارد. قیمت این ارز به زیر میانگین متحرک نمایی 20 هفته‌ای (نزدیک سطح 39000 دلار ) شکسته شده و اکنون میانگین متحرک ساده 50 هفته‌ای خود را (حدود سطح 32200 دلار) هدف قرار داده است. اگر فراکتال قدیمی تکرار شود،  قیمت باید به حرکت خود به سمت میانگین متحرک ساده 200 هفته‌ای (حدود 14000 دلار ) ادامه دهد.

با این حال، مک‌گلون معتقد است که به زودی قیمت به سطح‌های بالاتر برخواهد گشت. این استراتژیست به ممنوعیت اخیر ارز رمزنگاری در چین به عنوان یک فاندامنتال صعودی اشاره کرد.

تدر بالاتر از یوان دیجیتال

پکن در ماه مه فعالیت‌های ارز رمزنگاری را به طور کامل ممنوع کرد. در پی این تصمیم، شرکت‌های استخراج مجبور به توقف عملیات استخراج در این کشور یا انتقال دستگاه‌های خود به کشورهای دیگر شدند. در واکنش به این اقدامات سختگیرانه، قیمت بیت کوین به شدت کاهش یافت.

با این وجود، مک‌گلون تاکید کرد که عدم پذیرش دارایی‌های متن باز توسط چین  منجر به توقف رونق اقتصادی این کشور خواهد شد. در توییتی که در روز جمعه منتشر شد، این تحلیلگر شاخصی را به نمایش گذاشت که حاکی از افزایش قابل توجه حجم و ارزش بازار دارایی‌های دیجیتال متصل به دلار آمریکا ( از جمله تدر) بود.

وی سپس به تقاضای روزافزون برای دلار دیجیتال نسبت به یوان چین اشاره کرد و گفت که مقیاس لگاریتمی نوسانات ارزش بازار این دو ارز فیات در سال‌های  2018 و2020 زیر خط پایه صفر بود. به عبارت دیگر، ارزش یوان در برابر دلار در حال کاهش بود.

تدر
افزایش تدر در برابر دلار و یوان چین

این مقیاس به بالای صفر برگشت و نشانه رشد موقت یوان در برابر دلار بود. اما به نظر می‌رسد که روند صعودی آن در مقایسه با تدر بسیار ناچیز است. همانطور که در نمودار مشاهده می‌کنید، ارزش بازار تدر بیش از 40 درصد در بالای خط پایه افزایش یافته است. 

علاوه بر این، پیتر کوزیاکوف (هم بنیانگذار و مدیرعامل شبکه جهانی پرداخت مرکوریو) گفت در حالی که دولت ایالات متحده رسما دلار دیجتال مورد حمایت بانک مرکزی خود را مانند چین راه‌اندازی نکرده، در دسترس بودن گزینه‌های دیگر (از جمله تدر، یو اس دی کوین و بایننس یو اس دی) می‌توانند یوان دیجیتال چین را به چالش بکشند.

به گفته کوزیاکوف، ارزش این ارزهای پایدار به دلار آمریکا متصل است و همانطور که در نمودار مک‌گلون نشان داده شده، ارزهای دیجیتال متصل به دلار از یوان چین پیشی گرفته‌اند.

در حالی که اقدامات سختگیرانه چین بر قیمت بیت کوین تاثیر گذاشته‌اند و آن را به منطقه 30000 دلار کاهش داده‌اند، از سال 2018  تاکنون، به دلیل فوموی نهادهای سرمایه گذاری فاندامنتال‌های بیت کوین بسیار بهبود یافته‌اند و قیمت این ارز باید تا پایان سال جاری به حدود 50000 دلار برسد.

اقتصاد چین به رشد خود ادامه خواهد داد

با این حال، یوری مازور از پلتفرم “CEX.IO Broker “، با رد اظهارنظر مک‌گلون، خاطرنشان کرد که اقتصاد چین با یا بدون ارزهای رمزپایه به شکوفایی خود ادامه خواهد داد و این هیچ ربطی به تقاضا برای دارایی‌های دیجیتال ندارد.

به گفته مازور، دولت چین خیلی باهوش است و از چیزهایی که از دید جهان ارزشمند هستند، چشم پوشی نمی‌کند. وی افزود:

بنابراین، انتظار می‌رود که آنها اقدامات قابل توجهی را برای راه‌اندازی یک ارز رمزپایه متصل به یوان (در آینده) انجام دهند که کنترل کاملی بر آن داشته باشند.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.