در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

جک دورسی: بیت کوین بخش بزرگی از آینده توییتر خواهد بود

0 631

جک دورسی اظهار داشت که بیت کوین یکی از ترندهای مهم برای آینده توییتر خواهد بود. مدیر عامل این شبکه اجتماعی در هنگام ارائه گزارش مالی سه ماهه دوم سال گفت که این ارز بزرگ بازار “بخش بزرگی” از آینده این غول رسانه‌های اجتماعی خواهد بود. او همچنین بر پتانسیل این ارز برای تحول بیشتر در محصولات و سرویس‌های توییتر تاکید کرد.

دورسی با اشاره به بیت کوین به عنوان ارزبومی اینترنت، فرصت‌های استفاده از این ارز در سرویس‌های موجود توییتر را شامل تجارت، اشتراک و ویژگی‌های جدید مانند Tip Jar و Super Follows بیان کرد.

نکته: Super Follow ابزاری را برای کاربران توییتر فراهم می‌کند تا با ارائه محتوای اختصاصی قفل شده به مشترکان( کسانی که برای عضویت پول پرداخت می‌کنند) مستقیما از حضور خود درآمد کسب کنند.

دورسی به سرمایه گذاران گفت که بسیاری از نوآوری‌های بیت کوین فراتر از یک ارز رمزنگاری هستند و توییتر متعهد به غیر متمرکز کردن شبکه‌های اجتماعی و ارائه مشوق‌های اقتصادی بیشتر است. وی خاطرنشان کرد که بیت کوین به همراه هوش مصنوعی و غیرمتمرکز بودن، سه هدف مهم برای آینده توییتر خواهند بود. وی اظهار داشت:

فکر می‌کنم برای توییتر و سهامداران این شبکه اجتماعی بسیار مهم است که ما این فضا را همچنان زیر نظر داشته باشیم و در آن به طور گسترده سرمایه گذاری کنیم.

تمرکز توییتر روی بیت کوین

جک دورسی با تاکید بر این که توییتر در تعهد خود به ارز رمزنگاری تنها نیست، به توسعه ارز دیجیتال دایِم (Diem) فیس بوک اشاره کرد که انتظار می‌رود تا آخر سال جاری به صورت آزمایشی راه‌اندازی شود. اما بر خلاف فیس بوک، توییتر روزی به بیت کوین به عنوان یک استاندارد باز و بومی اینترنت توجه خواهد کرد. وی گفت:

رسانه‌های اجتماعی نیاز مبرم به ارزهای رمزپایه دارند. فکر می‌کنم که یک استاندارد باز که بومی اینترنت باشد، راه درستی برای حرکت رو به جلو است. به همین دلیل تمرکز من و توییتر در نهایت بر روی بیت کوین خواهد بود.

این اولین باری است که مدیرعامل توییتر در مورد این که چگونه این شبکه اجتماعی می‌تواند بیت کوین را در محصولات خود بگنجاند، به طور علنی صحبت کرده است. این اظهارات جدید اندکی پس از آن مطرح شدند که دورسی به همراه ایلان ماسک و کتی وود در نشست مجازی “The ₿ Word” در مورد بیت کوین بحث و گفتگو کردند. دورسی گفت که اگر بیت کوین قبل از توییتر یا فیس بوک عرضه می‌شد، بسیاری از مدل‌های تجاری موجود بسیار متفاوت می‌بودند و مطمئنا به مدل‌های تجاری مبتنی برتبلیغات وابسته نمی‌بودیم.

دورسی یکی از طرفداران اولیه و پرو پا قرص بیت کوین است و از سال 2018 به طور مکرر استدلال کرده که این ارز رمزنگاری احتمالا ارز منحصر به فرد اینترنت خواهد شد. شرکت پرداخت اسکوئر که جک دورسی مدیرعامل آن است، یکی از سرمایه گذاران بیت کوین است. این شرکت در اکتبر سال 2020 و در فوریه سال 2021 به ترتیب 50  و 170 میلیون دلار بیت کوین خریداری کرد.

رشد سهام توییتر و قیمت بیت کوین پس از اظهارات جک دورسی

سهام توییتر پس از انتشار  گزارش درآمد این شرکت بیش از 5 درصد افزایش یافت. پس ازآن که دورسی تاکید کرد که بیت کوین بخش بزرگی از برنامه های شرکت توییتر برای گسترش امور مالی غیر متمرکز و پرداخت ها خواهد بود، قیمت این ارز نیز با 1.3 درصد رشد به بالای سطح 32313 دلار افزایش یافت. در زمان انتشار این مطلب، قیمت بزرگ ترین ارز بازار در حدود سطح 33780 دلار بود.

منبع Cointelegraph thestreet.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.