در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

ماینرها 11816 بیت کوین را به صرافی‌ها منتقل کردند

0 579

داده‌های شبکه بیت کوین نشان می‌دهند که استخراج کنندگان مقدار زیادی بیت کوین به صرافی‌های ارز رمزنگاری منتقل کرده‌اند.

انتقال 11816 بیت کوین به صرافی‌ها توسط استخراج کنندگان

براساس یک پست منتشر شده توسط شرکت کریپتوکوانت، استخراج کنندگان در 20 جولای خروجی بزرگی داشتند. کل خروجی آنها در این روز حدود 12000 بیت کوین بود. نمودار زیر روند خروجی همه استخراج کنندگان را در یک سال گذشته نشان می‌دهد.

استخراج
خروجی بیت کوین استخراج کنندگان

چند ویژگی جالب در این نمودار وجود دارد. افزایش ناگهانی خروجی استخراج‌کنندگان که در چهارشنبه رخ داد، بیشترین میزان پس از ماه مه (زمانی که قیمت حدود 50 درصد سقوط کرد) بود.

این افزایش پس از دوره‌ای رخ داد که در آن خروجی استخراج کنندگان در مقایسه با ماه‌های گذشته، نسبتا کم بود. با توجه به این که خروجی استخراج کنندگان فقط مقدار بیت کوین انتقال داده شده به صرافی‌های ارز رمزنگاری را نشان می‌دهد، نمی‌توان گفت که چه مقدار از آنها در واقع فروخته شده است.

با این حال، اگر مقدار این شاخص افزایش یابد، حاکی از آن خواهد بود که فشار فروش از طرف استخراج کنندگان افزایش یافته و این فشار احتمالا بر قیمت بیت کوین تاثیر خواهد گذاشت.

میانگین ورودی بیت کوین به همه صرافی‌ها از طرف همه استخراج‌کنندگان

یکی دیگر از معیارها برای دانستن این که آیا استخراج کنندگان اقدام به فروش می‌کنند یا خیر، شاخص میانگین ورودی بیت کوین به همه صرافی‌های ارز رمزنگاری از طرف تمام استخراج کنندگان است. در زیر نمودار آن را مشاهده می‌کنید:

بیت کوین
میانگین ورودی بیت کوین به همه صرافی‌ها از طرف همه استخراج‌کنندگان

نمودار بالا نشان می‌دهد که مقدار این شاخص از مدت‌ها قبل در حال افزایش بوده و در 20 جولای نیز با یک جهش روبرو شده است. میانگین ورودی بیت کوین از طرف تمام استخراج کنندگان به همه صرافی‌های ارز رمزنگاری نشان می‌دهد که میانگین تراکنش‌ها از طرف استخراج کنندگان به صرافی‌ها چه قدر است. در 20 جولای، این مقدار کمی بیش از 80 بیت کوین بود که کم‌تر از جهش 98 بیت کوین که فقط چند روز پیش مشاهده شده است.

به هر حال، در مورد این معیارهای استخراج دو نکته وجود دارد که باید آنها را در نظر گرفت. اول این که بسیاری از استخرهای استخراج معتقدند که داده‌هایی از این دست معتبر نیستند. 

دوم این که به دلیل توقف عملیات استخراج در کشور چین، نرخ هش جهانی به طور ناگهانی سقوط کرد. اکنون استخراج کنندگان روند مهاجرت و راه‌اندازی مجدد عملیات استخراج در کشورهای دیگر را آغاز کرده‌اند. بدون شک، این امر تغییراتی در این معیارها ایجاد خواهد کرد.

قیمت بیت کوین

در زمان انتشار این مطلب، قیمت بیت کوین در حدود سطح 32105 دلار در نوسان بود. نمودار زیر روند قیمت این ارز در 6 ماه گذشته را نشان می‌دهد. 

قیمت بیت کوین
روند قیمت بیت کوین در 6 ماه گذشته

پس از سقوط به زیر سطح حمایت 30000 دلار، بیت کوین شروع به صعود کرد. باید منتظر ماند و دید آیا این ارز می‌تواند روند صعودی فعلی را ادامه دهد و سرانجام از سطح مقاومت 35000 دلار عبور کند یا این که دوباره به همان منطقه قبلی خود بر خواهد گشت.

 در حال حاضر، روندهای صعودی با منطقه مقاومت 32500 دلار روبرو شده‌اند. اگر این مقاومت شکسته شود، قیمت احتمالا به سطح‌های بالاتر افزایش خواهد یافت. در این صورت، قیمت در کوتاه مدت به سمت سطح 33500 دلار حرکت خواهد کرد.

اگر بیت کوین نتواند به بالای سطح‌های مقاومت 32300 و 32500 دلار برسد، احتمالا اصلاح نزولی را شروع خواهد کرد. سطح حمایت اولیه در این اصلاح، نزدیک به 31500 دلار خواهد بود. سطح‌های حمایت بعدی در 31200 و 30500 دلار خواهند بود.

منبع news.bitcoin.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.