در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

ایلان ماسک: اسپیس ایکس بیت کوین‌های خود را نمی فروشد

0 624

ایلان ماسک ، مدیر عامل شرکت تسلا، برای اولین بار فاش کرد که شرکت اسپیس ایکس وی نیز صاحب بیت کوین است. این شرکت هنوز تعداد بیت کوین‌های خریداری شده را رسما اعلام نکرده است. با این حال، شرکت تسلا در اوایل سال جاری 1.5 میلیارد دلار بیت کوین خرید که این باعث افزایش قابل‌توجه قیمت این ارز در آن زمان شد.

 پس از آن که ایلان ماسک اعلام کرد به خاطر نگرانی‌های زیست‌محیطی پرداخت با بیت کوین را قبول نمی‌کند، روند صعودی قیمت به طور ناگهانی پایان یافت. اما ماسک دریک سخنرانی در “The ₿ Word” (یک نشست مجازی بیت کوین) گفت که به دنبال نشانه‌های امیدوار کننده از افزایش استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر در صنعت استخراج، شرکت تسلا در آستانه پذیرش مجدد بیت کوین برای پرداخت‌ها است.

استفاده از انرژی‌های پاک برای استخراج بیت کوین ممکن است به شروع دوباره یک روند صعودی کمک کند، با توجه به این که نیک کارتر (هم بنیان‌گذار کوین متریکس) ساعاتی پیش به سی ان بی سی گفت که فاندامنتال‌های این ارز بزرگ بازار از نظر استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر در حال بهتر شدن هستند.

ایلان ماسک: ما بیت کوین نمی‌فروشیم

ایلان ماسک به همراه کتی وود (مدیر عامل شرکت آرک)، جک دورسی (مدیرعامل توییتر) و استیو لی (از شرکت اسکوئر کریپتو) در این رویداد شرکت کردند. ماسک به جز اظهارات زیر، از ارائه جزئیات بیشتر در مورد خرید شرکت اسپیس ایکس خودداری کرد:

من، شرکت تسلا و شرکت اسپیس ایکس همگی بیت کوین داریم. البته من شخصا مقداری اتریوم و دوج کوین نیز دارم. باید بگویم که هیچ یک از ما قصد فروش دارایی‌های بیت کوین خود را نداریم. اگر قیمت پایین بیاید، ما ضرر می‌کنیم. ممکن است من قیمت را پامپ کنم، اما دامپ نمی‌کنم. قطعا اعتقادی به بالا بردن قیمت و فروش یا موارد مشابه آن ندارم. من دوست دارم موفقیت بیت کوین را ببینم.

این بیانیه گمانه‌زنی‌های طولانی مدت در مورد این که شرکت اسپیس ایکس در حال افزودن بیت کوین به ذخایر خود بوده را تایید می‌کند. در اواسط ماه مارس، آنتونی اسکاراموچی در توییتی ادعا کرد که ماسک، تسلا و اسپیس ایکس همگی بیت کوین خریداری کرده اند:

ماسک علاوه بر خرید برای تسلا، برای خودش و اسپیس ایکس نیز بیت کوین خریداری کرده است. من فهمیدم که اسپیس ایکس در ترازنامه خود از این ارز دارد. ایلان ماسک، شرکت تسلا و شرکت اسپیس ایکس روی هم 5 میلیارد دلار بیت کوین دارند. هیچ فرد زنده‌ای برای محافظت از کره زمین در برابر تغییرات آب و هوا، اقدامات بیشتری انجام نداده است.

پوشیدن تی شرت با تم بیت کوین توسط ایلان ماسک

در طی این نشست، ماسک یک تی‌شرت با تم بیت کوین به تن داشت و به نظر می‌رسید که وی نسبت به آینده این طلای دیجیتال خوش‌بین است. زیرا او اظهار داشت که دارایی‌های بیت کوین وی خیلی بیشتر از اتریوم یا دوج کوین‌هایش هستند.

ایلان ماسک
این همان تی‌شرتی است که ماسک پوشیده

ماسک با اشاره به تعطیلی اخیر شرکت‌های استخراج در چین که از برق تولید شده با زغال سنگ استفاده می‌کردند،  گفت “به نظر می‌رسد که “روند مثبتی” در استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر برای استخراج بیت کوین وجود دارد.

تصریح می‌کنم که درصد استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر به احتمال زیاد 50 درصد یا بیشتر از آن است و این عدد در آینده افزایش خواهد یافت. اگر این اتفاق رخ دهد، تسلا پذیرش بیت کوین را از سر خواهد گرفت.

نیک کارتر در سی ان بی سی درباره استخراج گفت

نیک کارتر در مورد آخرین اظهار نظرهای ماسک با برنامه ” Fast Money” سی ان بی سی در 22 جولای، گفت که “خوشحال است” که ماسک شروع به ارزیابی ” واقعیت‌های موجود در زمین کرد، زیرا آنها بسیار مطلوب هستند.

کارتر با تکرار اظهارات ماسک در مورد شرکت‌های استخراج مستقر در چین، خاطرنشان کرد که ” نرخ هش چین تا حد زیادی تحت تاثیر برق تولید شده از زغال سنگ بود و از طرف ” استخراج کنندگان ناشناس” در آن منطقه عدم شفافیت وجود داشت.

به گفته کارتر، فاندامنتال‌های بیت کوین از نظر استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر در حال بهتر شدن هستند. استخراج کنندگان در ایالات متحده آمریکا و کانادا به احتمال زیاد از انرژی‌های تجدیدپذیر استفاده می‌کنند و تمایل زیادی به افشای اطلاعات دارند:

بسیاری از شرکت‌های استخراج چینی به آمریکا و کانادا مهاجرت کرده‌اند، جایی که استخراج کنندگان بیشتر از انرژی‌های پاک استفاده می‌کنند. ما همچنین شاهد افشای اطلاعات بیشتری از استخراج کنندگان هستیم. 32 درصد از نرخ هش به شورایی به نام “شورای استخراج بیت کوین” پیوست و آنها هم اکنون گزارش سه ماهه ارائه می‌کنند.

نظرسنجی شورای استخراج در مورد استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر

کارتر به تحقیق اخیر شورای استخراج بیت کوین (BMC) و نظر سنجی از 32 درصد از استخراج کنندگان شبکه بیت کوین اشاره کرد. طبق این نظرسنجی، میزان استفاده آنها از انرژی‌های تجدیدپذیر در سه ماهه دوم 67 درصد بوده است.

کارتر اذعان داشت تا زمانی که معلوم نشود اکثر استخراج کنندگان چینی پس از خروج از این کشور در کجای دنیا مستقر می‌شوند، نمی‌توان با قاطعیت تایید کرد که برای استخراج این ارز از انرژی‌های تجدیدپذیر استفاده می‌شود. با این حال، وی نظر خودش را درباره این ارز برتر بازار اعلام کرد:

فکر می‌کنم که در حال حاضر بیت کوین برای پرداخت کاملا مناسب است و البته کاربردهای بسیار زیاد این ارز هزینه‌های زیست محیطی آن را جبران می‌کنند.

منبع Cointelegraph forbes

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.