در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

بررسی روند قیمت سه میم کوین DOGE،PEPE و TRUMP

0 463

بازار ارز رمزنگاری در روز جمعه پس از انتشار داده های اشتغال آمریکا که فراتر از انتظارات بود، با فشار فروش و کاهش قیمت مواجه شد. بیت کوین از نزدیک سطح مقاومت 72000 دلار اصلاح شد و کاهش آن تا حدود سطح 68500 دلار ادامه یافت. آلت کوین های بازار نیز به دلیل فشار فروش شدید شاهد سقوط قیمت بودند.
بیت کوین چیست؟ آموزش کامل بیت کوین

معامله گر معروف بازار به نام علی مارتینز در توییتی به روند نزولی شدید در بخش میم کوین ها اشاره کرد. به گفته این تحلیلگر، میم کوین ها در طول اصلاح اخیر بازار، بیشترین کاهش قیمت را ثبت کردند. لازم به ذکر است که میم کوین های بزرگ، مانند دوج کوین (DOGE)، شیبا اینو (SHIB) و پپه (PEPE) به ترتیب 8.43، 6.71 و 11.35 درصد کاهش قیمت داشتند.
اصلاح قیمت چیست و چه تفاوت هایی با بازار نزولی دارد

کاهش قیمت

جدول به اشتراک گذاشته توسط علی مارتینز، طیف وسیعی از تغییرات منفی قیمت را در میان میم کوین ها  و همچنین کاهش شدید آنها را نشان می دهد. اما از بین همه میم کوین ها، فقط میم کوین TRUMP توانسته با 2.5 درصد رشد، خلاف روند نزولی حرکت کند.

در این مطلب سناریوهای نزولی و صعودی سه میم کوین برتر بازار، یعنی دوج کوین، پپه و ماگا (TRUMP) را بررسی خواهیم کرد.

دوج کوین

دوج کوین طی ده هفته گذشته شاهد اصلاح قیمت بی وقفه بوده که خط روند نزولی در نمودار روزانه آن را هدایت می کند.
خط روند چیست و چه کاربردی در پیش بینی قیمت بیت کوین دارد؟

روند نزولی

این میم کوین از مقاومت قوی 0.228 دلار حدود 36 درصد کاهش یافته و به نزدیک سطح 0.144 رسیده است. ارزش بازار دوج کوین و حجم معاملات 24 ساعته آن در حال حاضر به ترتیب 20.85 میلیارد دلار و 655.36 میلیون دلار است.
ارزش بازار (Market Cap) چیست و چه اهمیتی دارد؟

اگر فشار فروش ادامه پیدا کند، دوج کوین ممکن است به سطح حمایت ماهانه خود در 0.122 دلار کاهش یابد که مقارن با سطح فیبوناچی اصلاحی 61.8 درصد است. برای این که خریداران بتوانند کنترل حرکت این دارایی را دوباره به دست آورند، قیمت باید به بالای سطح مقاومت پیش روی خود برسد.
استفاده از فیبوناچی اصلاحی و سطوح فیبوناچی در پیش بینی قیمت

در صورتی که این اتفاق رخ دهد، روند صعودی قیمت دوج کوین ادامه خواهد یافت و ممکن است مقاومت 0.228 دلار را تست کند.

پپه

پپه در ماه مه به اوج 0.00001725 دلار رسید. این میم کوین از این سطح 28 درصد کاهش یافته و اکنون در حدود سطح 0.0000123 دلار معامله می شود.

خط روند

براساس داده های وب سایت کوین‌مارکت‌کپ، ارزش بازار پپه حدود 5.2 میلیارد دلار است، در حالی که حجم معاملات آن با 37 درصد کاهش به نزدیک 850 میلیون دلار رسیده است. کاهش قیمت اخیر پپه باعث شکست به زیر خط روند حمایت شد. این خط روند در دو ماه گذشته باعث افزایش قیمت این میم کوین به بالاترین سطح شده است. اگر کاهش قیمت در زیر این خط روند ادامه پیدا کند، احتمال سقوط آن تا سطح حمایت 0.000006 دلار وجود دارد.

یک نهنگ به تازگی 231.6 میلیارد توکن پپه را به ارزش 2.9 میلیون دلار خریداری کرد. به این ترتیب، مجموع دارایی های این نهنگ به 750.34 میلیارد توکن (به ارزش تقریبی 8.34 میلیون دلار) می رسد. نهنگ مذکور از 16 مارس این مقدار توکن را از صرافی کراکن با میانگین قیمت 0.00001111 دلار خریداری کرده است.

کاهش عرضه

خرید و انباشت در سطوح پایین تر نشان می دهد که نهنگ ها نسبت به رشد قیمت پپه در آینده خوش بین هستند.

ماگا (TRUMP)

میم کوین ماگا در آگوست 2023 و با الهام از شعار “عظمت را دوباره به آمریکا بازگردانیم” راه اندازی شد. هدف این میم کوین ترکیب احساسات سیاسی با بلاک چین و به دست آوردن جایگاهی منحصر به فرد در بازار ارز رمزنگاری است.

 «عظمت را دوباره به آمریکا بازگردانیم» ( به انگلیسی: Make America Great Again ) یا به اختصار ماگا ( MAGA ) یک شعار انتخاباتی در بین سیاستمداران آمریکایی است که در انتخابات ریاست جمهوری سال  2016 توسط دونالد ترامپ محبوب شد.

ترامپ

توکن TRUMP از آوریل به طور پیوسته در حال افزایش بوده و تشکیل کف های بالاتر از کف قبلی در نمودار روزانه گویای این امر است. قیمت این میم کوین 400 درصد افزایش داشته و از سطح 3.54 دلار به اوج 17.75 دلار رسیده است. در زمان انتشار این مطلب، قیمت آن در حدود سطح 13.5 دلار نوسان می کرد.

دونالد ترامپ در جریان جمع‌آوری کمک های مالی اخیردر سانفرانسیسکو، خود را یک حامی پر و پا قرص ارزهای رمزنگاری معرفی کرد و آشکارا با تلاش های نظارتی دموکرات ها مخالفت کرد. ترامپ قول داد که در صورت انتخاب مجدد، این اقدامات نظارتی را در اولین روز دولت خود متوقف خواهد کرد و تاکید کرد که وی “رئیس جمهور حامی ارزهای رمزنگاری” خواهد بود.

قیمت میم کوین

بنابراین، نظر تحلیلگران بازار در مورد توکن TRUMP صعودی است و آنها افزایش قیمت این توکن را به سطح 20.5 دلار و سپس سطح 25.5 دلار پیش بینی می کنند.

سلب مسئولیت

این مطلب نظرات نویسنده اصلی متن را منعکس کرده و به هیچ عنوان مشاوره یا توصیه سرمایه گذاری نیست. بازار ارز رمزنگاری نوسانات زیادی دارد و معامله گران و سرمایه گذاران باید احتیاط کنند. 

مثل همیشه، از سرمایه گذاران حوزه ارز رمزنگاری خواسته می شود که قبل از سرمایه گذاری، خودشان در مورد پروژه ها تحقیق کنند.

منبع coingape

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.