در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

سه عامل مهمی که این هفته می توانند بر بازار ارز رمزنگاری تاثیر بگذارند

0 514

بازار ارز رمزنگاری در حال حاضر مانند دریای متلاطمی است که هر موج خبری می تواند موجب ایجاد نوساناتی در آن شود. در هفته جاری عوامل متعددی ممکن است بر این بازار تاثیر بگذارند و سرمایه گذاران و معامله گران باید سه عامل مهم را  به دقت زیر نظر بگیرند. این سه عامل عبارتند از: تصمیمات اقتصادی فدرال رزرو آمریکا، انتشار داده های شاخص های تورم و تداوم تسلط بیت کوین.
چگونه از نرخ تسلط بیت کوین در معاملات استفاده کنیم؟

تصمیم فدرال رزرو در مورد نرخ بهره

این هفته همه نگاه ها به فدرال رزرو آمریکا است. جلسه FOMC از 11 ژوئن (روز سه شنبه) آغاز می شود و فدرال رزرو در پایان این جلسه در روز چهارشنبه تصمیم خود را در مورد نرخ بهره اعلام خواهد کرد. این جلسه و تصمیم نهایی آن می تواند تاثیر قابل توجهی بر بازار ارزهای رمزنگاری بگذارد.

تصمیمات فدرال رزرو در گذشته تاثیر بسیار زیادی بر حرکت قیمت در بازارها، از جمله بازار ارز رمزنگاری، داشته است. این احتمال وجود دارد که فدرال رزرو پس از انتشار داده های قوی اشتغال ماه مه، نرخ بهره را بدون تغییر نگه دارد.

به نظر می رسد سیاست‌گذاران پولی قصد دارند نرخ بهره را در منطقه 5.25 تا 5.5 درصد نگه دارند. نرخ بهره در هفت جلسه متوالی FOMC در همین منطقه ثابت بوده است. اما هر گونه تغییر در نرخ بهره می تواند شک و تردید ایجاد کند و باعث افزایش نوسانات در بازار ارزهای رمزنگاری شود.

علاوه بر این، این احتمال که فدرال رزرو تعداد کاهش‌های برنامه ریزی شده نرخ بهره برای سال 2024 را کاهش دهد، عدم اطمینان بیشتری ایجاد می کند. سرمایه گذارن و معامله گران باید خود را برای حرکت های ناگهانی آماده کنند؛ به خصوص کسانی که در بخش آلت کوین ها فعالیت می کنند، چون این دارایی ها اغلب نوسانات بیشتری نسبت به بیت کوین دارند.
آلت کوین ها چه هستند؟آنچه باید درباره آنها بدانید

شاخص های تورم :CPI و PPI

شاخص های تورم نقش مهمی در تصمیم گیری های سیاست پولی دارند. داده های شاخص Core CPI در روز چهارشنبه 12 ژوئن منتشر خواهد شد که یک شاخص تورم مهم است. Core CPI تغییرات قیمت کالاها و خدمات را به استثنای غذا و انرژی اندازه گیری می کند. 

افزایش CPI می تواند فدرال رزرو را وادار کند تا سیاست نرخ بهره خود را تغییر دهد که این اثرات فوری بر ارزهای رمزنگاری خواهد داشت. انتظار می رود که نرخ تورم سالانه در عدد 3.4 درصد ثابت بماند و فدرال رزرو ممکن است در این هفته نرخ بهره را تغییر ندهد.

اما همبستگی های گذشته بین داده های CPI و قیمت بیت کوین نشان می دهد که هرگونه تغییر در عدد CPI می تواند باعث حرکت های قابل توجه قیمت این ارز شود. CPI بالاتر از حد انتظار، می تواند برای قیمت بیت کوین نزولی باشد، در حالی که CPI پایین تر از انتظارات برای آن صعودی است.

داده های شاخص قیمت تولید کننده (PPI) در 13 ژوئن منتشر خواهد شد. شاخص PPI که میانگین تغییرات قیمت های دریافتی تولیدکنندگان داخلی بابت فروش محصولات‌شان را اندازه گیری می کند، یکی دیگر از شاخص های مهم تورم است. واکنش بازار ارزهای رمزنگاری به داده های این شاخص به دقت رصد خواهد شد، چون این داده ها سرنخ هایی را در مورد جهت آینده سیاست های پولی فدرال رزرو ارائه می کنند.

خلاصه رویداد های هفته جاری به شرح زیر هستند:

  • گزارش ماهانه اوپک : روز سه شنبه
  • داده های شاخص CPI برای ماه مه : روز چهارشنبه
  • تصمیم فدرال رزرو در مورد نرخ بهره: روز چهارشنبه
  • کنفرانس خبری فدرال رزرو : روز چهارشنبه
  • داده های شاخص PPI برای ماه مه: روز پنجشنبه
  • شاخص احساسات مصرف کننده دانشگاه میشیگان برای ایالات متحده در ماه مه: روز جمعه
بازار ارز رمزنگاری

نرخ تسلط بیت کوین و اثر آن بر سایر ارزهای رمزنگاری

تداوم تسلط بیت کوین در بازار ارز رمزنگاری عامل مهم دیگری است که باید آن را زیر نظر گرفت. این ارز بزرگ بازار که اغلب آن را “طلای دیجیتال” می‌نامند، نرخ تسلط بالای خود را حفظ کرده که بر کل بازار ارز رمزنگاری تاثیر می گذارد.

این نرخ تسلط بالا می تواند امید به فصل آلت کوین را که در آن آلت کوین ها بهتر از بیت کوین عمل می کنند، از بین ببرد. معامله گر ارز رمزنگاری با نام مستعار “Emperor” در 9 ژوئن نظر خود را در مورد وضعیت بازار با 390000 دنبال کننده اش در پلتفرم ایکس به اشتراک گذاشت.

به گفته وی، قیمت بیت کوین ممکن است در همین منطقه فعلی به نوسان خود ادامه دهد و نوسانات کوتاه مدتی داشته باشد. با این حال، آلت کوین ها ممکن است به دلیل تسلط قوی بیت کوین با کاهش شدید مواجه شوند، چون این نرخ تسلط از سرازیر شدن سرمایه به این دارایی ها جلوگیری می کند.

بنابراین، سرمایه گذاران و معامله گران باید به دقت حرکات بیت کوین را زیر نظر بگیرند. عملکرد قوی این ارز بزرگ می تواند سرمایه را از آلت کوین ها خارج کند و نوسانات آنها را تشدید کند. برعکس، عملکرد ضعیف آن می تواند فرصتی برای رشد آلت کوین ها ایجاد کند.

منبع cointribune cryptopotato

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.