در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

نوسانات ضعیف بیت کوین و توجه معامله گران به LINK، ICP،RNDR و SUI

0 319

بیت کوین همچنان در یک منطقه محدود نوسان می کند و هفته معاملاتی را با حدود 2 درصد افزایش به پایان رساند. براساس خبر پلتفرم معاملاتی DecenTrader، نوسان قیمت در این منطقه ممکن است یک ماه دیگر ادامه یابد و بعد از آن تقاضا به خاطر نزدیک شدن به هاوینگ افزایش خواهد یافت.
بیت کوین چیست؟ آموزش کامل بیت کوین

طبق گزارش بلومبرگ، در حالی که ETFهای اسپات بیت کوین درها را برای ورود نهادهای سرمایه گذاری به بازار این ارز باز کرده اند، ورودی سرمایه به این صندوق ها پایین بوده، چون پلتفرم های معاملاتی بزرگ در حال انجام بررسی های لازم هستند.

یک نکته مثبت در کوتاه مدت این که خروج بیت کوین از صندوق گری اسکیل کاهش یافته است. داده های BitMEX Research نشان می دهند که خروجی صندوق GBTC از 29 ژانویه در حدود 200 میلیون دلار بوده که نسبت به خروجی 640 میلیون دلار در 22 ژانویه کاهش قابل توجهی داشته است.

تثبیت قیمت بیت کوین نشانه مثبتی است که می تواند توجه معامله گران را به برخی آلت کوین ها جلب کند. در ادامه نمودار این ارز بزرگ را به همره چهار آلت کوین برتر هفته بررسی خواهیم کرد که احتمالا در کوتاه مدت عملکرد بهتری خواهند داشت.

بیت کوین (BTC)

نمودار روزانه

قیمت بیت کوین در چند روز گذشته بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (سطح 42471 دلار) باقی مانده، اما خریداران نتوانستند از سطح مقاومت پیش روی خود در 44700 دلار عبور کنند.
استفاده از میانگین متحرک نمایی برای شناسایی جهت روند و مناطق حمایت و مقاومت

قیمت بیت کوین

بازگشت ضعیف از میانگین متحرک نمایی 20 روزه حاکی از کاهش تقاضا در سطوح بالاتر است. اگر قیمت کاهش یابد و به زیر سطح  41394 دلار برسد، بیت کوین ممکن است برای چند روز دیگر بین 44700 تا 37980 دلار نوسان کند.

سطح 44700 دلار یک مقاومت مهم است که باید آن را زیر نظر گرفت. شکست به بالای این مقاومت و بسته شدن شمع در بالای آن نشان می دهد که خریداران دوباره کنترل حرکت قیمت را به دست گرفته اند. این می تواند مسیر حرکت به سمت سطح مقاومت روانی 50000 دلار را هموار کند.

نمودار 4 ساعته

 میانگین متحرک ها در نمودار 4 ساعته مسطح شده اند و شاخص قدرت نسبی نزدیک عدد 50 است که تعادل بین عرضه و تقاضا را نشان می دهد. کاهش به زیر میانگین متحرک ساده 50 روزه به نفع فروشندگان خواهد بود. در این صورت، قیمت ممکن است به سطح 41394 دلار سقوط کند.
شاخص قدرت نسبی (RSI) چیست و چگونه می توان از آن در تحلیل قیمت استفاده کرد؟

خریداران برای به دست گرفتن کنترل حرکت باید قیمت را به بالای منطقه مقاومت 44000 تا 44700 دلار برسانند. در صورتی که آنها موفق به انجام این کار شوند، قیمت احتمالا تا 47000 دلار افزایش خواهد یافت. این یک سطح مقاومت قوی بوده که می تواند منجر به کاهش قیمت  تا سطح 44700 شود.  اگر خریداران این سطح را به حمایت تبدیل کنند، قیمت به روند صعودی خود به سمت سطح 50000 دلار ادامه خواهد داد.

چین لینک (LINK)

نمودار روزانه

قیمت چین لینک در 2 فوریه به بالای سطح مقاومت 17.32 دلار افزایش یافت که نشانه از سرگیری روند صعودی بود.
چین لینک چیست وچگونه کار می کند؟

قیمت چین لینک

میانگین متحرک نمایی 20 روزه (15.80 دلار) شروع به افزایش کرده و شاخص قدرت نسبی نزدیک در منطقه اشباع خرید قرار دارد که این نشان دهنده تسلط خریداران است. قیمت با مقاوت جزئی 19.54 دلار روبرو خواهد شد که در صورت عبور از آن می تواند تا سطح 21.79 دلار افزایش یابد.

فروشندگان برای متوقف کردن روند صعودی باید قیمت را به زیر سطح شکسته شده 17.32 دلار برسانند. این نشان دهنده فشار فروش در سطوح بالا خواهد بود و قیمت ممکن است به میانگین متحرک نمایی 20 روزه سقوط کند.

نمودار 4 ساعته

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که خریداران تلاش می کنند تا سطح 17.32 دلار را به حمایت تبدیل کنند. حرکت رو به بالای میانگین متحرک ها و رسیدن شاخص قدرت نسبی به منطقه مثبت حاکی از تسلط خریداران است. شکست به بالای سطح 18.88 و بسته شدن شمع در بالای این سطح منجر به شروع یک روند صعودی جدید به سمت سطح 21.38 دلار خواهد شد.

برعکس، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر سطح 17.32 دلار برسد، نشان می دهد که خریداران کنترل حرکت را از دست داده اند. قیمت ممکن است به میانگین متحرک ساده 50 روزه سقوط کند و برای مدتی طولانی تر در منطقه ای محدود نوسان کند.

اینترنت کامپیوتر (ICP)

نمودار روزانه

اینترنت کامپیوتر در اول فوریه از میانگین متحرک ساده 50 روزه (11.63 دلار) برگشت کرد که نشان می دهد خریداران با قدرت از این سطح  محافظت می کنند. 

 اینترنت کامپیوتر

فتیله بلند شمع در 3 فوریه حاکی از تلاش فروشندگان برای متوقف کردن حرکت صعودی قیمت در حدود سطح 14 دلار است، اما نکته مثبت این که خریداران تسلیم نشده اند. این احتمال شکست به بالای این سطح را افزایش می دهد. سپس، قیمت احتمالا تا سطح 16.30 دلار افزایش خواهد یافت.

اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک ساده 50 روزه سقوط کند، این دیدگاه صعودی در کوتاه مدت بی اعتبار خواهد شد. قیمت ممکن است به کاهش خود تا سطح 9.36 دلار ادامه دهد؛ سطحی که خریداران احتمالا وارد موقعیت خرید خواهند شد.

نمودار 4 ساعته

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که اینترنت کامپیوتر در منطقه 9.36 تا 14 دلار نوسان می کند. قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه برگشت کرده که نشان می دهد سطوح پایین تر، خریداران را جذب می کنند. هدف بعدی روند صعودی سطح مقاومت قوی 14 دلار خواهد بود.

اگر خریداران این مقاومت را از پیش رو  بردارند، قیمت ابتدا به سطح 16.30 و سپس به سطح 18.64 دلار صعود خواهد کرد. از طرف دیگر، کاهش به زیر سطح 11.20 دلار نشان می دهد که قیمت ممکن است مدت زمان بیشتری در منطقه فعلی باقی بماند.

رندر (RNDR)

نمودار روزانه

رندر در 30 ژانویه به بالای سطح مقاومت 4.40 دلار شکست و خریداران در 31 ژانویه پولبک قیمت را در میانگین متحرک ساده 50 روزه متوقف کردند.

قیمت رندر

یک مقاوت جزئی در سطح 5.07 دلار وجود دارد، اما احتمالا قیمت از آن عبور خواهد کرد. قیمت ممکن است سطح مقاومت 5.28 دلار را تست مجدد کند. در صورتی که خریداران بتوانند قیمت را به بالای این مقاومت برسانند، حرکت صعودی به سمت سطح 6.60 دلار شتاب خواهد گرفت.

اگر قیمت از سطح مقاومت 5.28 دلار به شدت کاهش یابد، حاکی از فشار فروش در سطوح بالاتر خواهد بود. قیمت ممکن است دوباره به میانگین متحرک ساده 50 روزه کاهش یابد. شکست به زیر این سطح نشان دهنده پایان حرکت صعودی در کوتاه مدت خواهد بود. قیمت احتمالا به سطح 4 دلار کاهش خواهد یافت.

نمودار 4 ساعته

هر دو میانگین متحرک به سمت بالا حرکت می کنند و شاخص قدرت نسبی در منطقه مثبت قرار دارد که نشان می دهد روند کوتاه مدت به نفع خریداران است. قیمت احتمالا به سطح 5.07 دلار و سپس به سطح 5.28 دلار صعود خواهد کرد.

شکست به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه و بسته شدن شمع در زیر آن، اولین نشانه ضعیف شدن حرکت صعودی خواهد بود. در صورتی که این اتفاق رخ دهد، قیمت ممکن است به سطح 4.40 دلار سقوط کند. این یک سطح مهم است که خریدارن باید  آن را حفظ کنند، چون شکست به زیر آن می تواند نشان دهنده تغییر روند کوتاه مدت باشد.

سویی (SUI)

نمودار روزانه

سویی در 29 ژانویه به بالای سطح مقاومت 1.50 دلار شکست، اما خریداران نتوانستند موقعیت خود را در بالای این سطح حفظ کنند. این نشان دهنده تلاش فروشندگان برای به دست گرفتن کنترل حرکت است.

قیمت سویی

قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1.34 دلار) برگشت کرد، که نشان می دهد احساسات هنوز مثبت هستند و معامله گران هرگونه کاهش به سطوح پایین تر را فرصت خرید در نظر می گیرند.

خریداران برای حفظ حرکت صعودی باید قیمت را به بالای سطح مقاومت 1.65 دلار برسانند. در صورتی که آنها موفق به انجام این کار شوند، قیمت ممکن است تا سطح 2 دلار افزایش یابد. این یک سطح مقاومت قوی و روانی است که اگر شکسته شود، روند صعودی تا سطح 2.64 دلار ادامه خواهد یافت.

از جنبه نزولی، فروشندگان برای به دست گرفتن کنترل حرکت، باید قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند. سپس، قیمت ممکن است به میانگین متحرک ساده 50 روزه (1.04 دلار) سقوط کند.

نمودار 4 ساعته

خریداران قیمت را به بالای سطح 1.50 دلار رسانده اند. اگر آنها بتوانند این سطح را حفظ کنند، قیمت ممکن است به سطح 1.57 دلار و سپس به سطح 1.65 دلار برسد. فروشندگان در این سطح مقاومت قوی ایجاد خواهند کرد، اما اگر این سطح شکسته شود، مرحله بعدی روند صعودی احتمالا آغاز خواهد شد.

برعکس، اگر قیمت از مقاومت پیش رو کاهش یابد و به زیر سطح 1.38 دلار برسد، نشان دهنده تسلط فروشندگان بر بازار خواهد بود. سپس، قیمت ممکن است اصلاح خود را به سمت سطح 1.15 دلار . سپس 1 دلار از سر بگیرد.

منبع Cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.