در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

سه معیار فاندامنتال بیت کوین که سیگنال صعودی می دهند

0 749

در مورد عملکرد ضعیف قیمت بیت کوین اخیرا بحث های زیادی شده و بسیاری از تحلیلگران پیش بینی می کنند که این ارز در هفته های آینده روند نزولی خواهد داشت.

با این حال، بسیاری از سرمایه گذاران و صاحب نظران ارز رمزنگاری درباره برخی از معیارهای فاندامنتال صحبت می کنند که کاملا صعودی بوده و همچنان هستند.

با این که قیمت بیت کوین کاهش یافته، سه معیار مهم هستند که همچنان سینگال های صعودی نشان می دهند. در ادامه به بررسی این سه معیار خواهیم پرداخت.
بیت کوین چیست؟ آموزش کامل بیت کوین

نرخ هش نزدیک به بالاترین سطح خود است

نرخ هش بیت کوین اخیرا به رکورد بالایی رسیده که نشان دهنده قدرت کلی شبکه و علاقه ماینرها به ادامه فعالیت استخراج است. امنیت شبکه بیت کوین اکنون بیش از پیش شده و این واقعیت را برجسته می کند که ماینرها به آینده این شبکه اطمینان دارند.

نرخ هش

در مورد این که آیا نرخ هش بالا یک سیگنال صعودی محسوب می شود یا خیر، اختلاف نظر وجود دارد. برخی از سرمایه گذاران افزایش نرخ هش را نشانه ای از افزایش قریب الوقوع قیمت می دانند، در حالی که برخی دیگر می گویند که هیچ رابطه ای بین آنها وجود ندارد.

طبق داده های سال های گذشته، به نظر می رسد که یک رابطه متمایز بین نرخ هش و قیمت وجود دارد.

با توجه به این که ماینرها با افزایش قیمت شروع به استخراج بیشتر می کنند، این کاملا منطقی است. نرخ هش و فعالیت ماینرها نیز تحت تاثیر تنظیم سختی استخراج قرار دارد که تقریبا هر دو هفته یکبار انجام می شود. با افزایش نرخ هش، سختی نیز افزایش می یابد؛ به این معنی که برای استخراج 1 بیت کوین به انرژی بیشتری نیاز است.

نرخ هش بالاتر فقط می تواند قیمت های پایین تر را برای مدت طولانی حفظ کند، زیرا هزینه تولید ماینرها با افزایش سختی افزایش می یابد، در حالی که سود آنها کاهش پیدا می کند. بنابراین، یا باید قیمت افزایش یابد یا نرخ هش در مقطعی کاهش یابد.

در حال حاضر، قیمت نسبت به نرخ هش کاهش قابل توجهی داشته است. این اتفاق آخرین بار در ماه ژوئن رخ داد و پس از آن روند قیمت صعودی شد.

همچنین، برخی از کشورها به استخراج بیت‌کوین ابراز علاقه کرده‌اند. اخیرا، کشور عمان اعلام کرد که قصد دارد 7 درصد از نرخ هش را در کمتر از دو سال آینده تولید کند.

آدرس های دارای 0.1 بیت کوین در بالاترین سطح خود

هولدرهای بیت کوین در کل بازار نزولی قوی باقی مانده اند و تعداد کیف پول هایی که 0.1 بیت کوین یا بیشتر دارند، برای اولین بار به عدد 12 میلیون رسیده است. این روند علیرغم حرکت قیمت در منطقه محدود معاملاتی فعلی و برخی اصلاح قیمت ها، ادامه یافته است.

کیف پول

این نشان دهنده میزان اعتماد به این طبقه دارایی با وجود رخ دادن برخی اتفاقات در بازار است. حتی با این که قیمت کمی نگران کننده به نظر می رسد، پذیرش در حال افزایش است.

زمانی 0.1 بیت کوین مبلغ بسیار ناچیزی بوده، اما اکنون این مقدار با توجه به قمیت فعلی قابل توجه است و حدود 2580 دلار ارزش دارد. 12 میلیون نفر که این مقدار بیت کوین را جمع آوری کرده اند، نشان می دهد که سرمایه گذاران در سراسر جهان چقدر سرمایه گذاری در این ارز را جدی گرفته اند.

کاهش موجودی بیت کوین در صرافی ها

تعداد کیف پول هایی که مقادیر زیادی بیت کوین را در خود جای داده اند نیز افزایش یافته، اما مقدار بیت کوین نگهداری شده در صرافی ها از زمان سقوط صرافی اف‌تی‌ایکس در نوامبر 2022 روند کاهشی داشته است. این روند از آوریل 2023 شتاب بیشتری گرفته و این نشان می دهد که افراد در حال انتقال کوین ها به کیف پول های شخصی خود هستند و احتمالا بیانگر عدم علاقه آنها به فروش در آینده نزدیک است.

در هفته گذشته، موجودی بیت کوین در صرافی ها از 1.88 میلیون به 1.84 میلیون کوین کاهش یافته است. از لحاظ تاریخی، انتقال کوین ها به صرافی ها قبل از شروع فشار فروش بوده، در حالی که خروج کوین ها از صرافی ها باعث افزایش قیمت شده است.

مواجه شدن بیت کوین با سطوح مقاومت 

داده های کوین تلگراف مارکتس کپ و تریدینگ ویو نشان می دهند که بیت کوین در 24 ساعت گذشته 5.5 درصد افزایش داشته است.

بیت کوین

به گفته تریدر Jelle، سطح 26000 دلار مهم است که خریداران باید آن را پس بگیرند. پس از آن، قیمت ممکن است سطح 27000 دلار را تست مجدد کند. البته، قبل از این سطح، مقاومت نزدیک به 26450 دلار باید شکسته شود.

تریدر Crypto Ed نیز پیش بینی کرد که قیمت در بازه های زمانی کوتاه تر احتمالا تا سطح 28000 دلار افزایش خواهد یافت و سپس به کف منطقه فعلی نزول خواهد کرد.

با توجه به احتمال ادامه روند صعودی، کیت آلن ( Keith Alan) هشدار داد که قیمت با مقاومت های قوی به شکل میانگین متحرک های مختلف روبرو خواهد شد. این تریدر بر اهمیت حفظ سطح حمایت قوی 24750 دلار تاکید کرد.

قیمت مقاومت های زیادی در پیش رو دارد که با میانگین متحرک نمایی 21 روزه شروع می شود، میانگین متحرک های 50 و 200 روزه  و همچنین میانگین متحرک 100 روزه (سقف منطقه فعلی) مقاومت های بعدی هستند.
استفاده از میانگین متحرک نمایی برای شناسایی جهت روند و مناطق حمایت و مقاومت
معرفی شاخص های تکنیکال و چگونگی استفاده از آنها؛ میانگین متحرک

سطح مقاومت

آلن افزود که انتظار صعود مستقیم به سقف منطقه را نداشته باشید. چون شکست هر یک از این سطوح مقاومت، قدرت روند صعودی را می گیرد و قبل از حرکت به سمت سطح مقاومت بعدی، گاوها باید تجدید قوا کرده و خود را آماده کنند.

منبع Cointelegraph cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.