در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

همگرایی سه میانگین متحرک و داده های اقتصادی آمریکا تعیین کننده جهت بعدی قیمت بیت کوین

0 456

میانگین متحرک های 5، 30 و 50 روزه قیمت بیت کوین در حال همگرا شدن هستند و این نشان دهنده نوسانات پایین بوده و احتمال شکست قیمت در هر جهت را افزایش می دهد.
معرفی شاخص های تکنیکال و چگونگی استفاده از آنها؛ میانگین متحرک

بیت کوین در آستانه یک حرکت بزرگ

جیمی کوتس، تحلیلگر ارشد ارز رمزنگاری در ریل ویژن (Real Vision)، در پستی در 4 ژوئن با اشاره به همگرا شدن سه میانگین متحرک کوتاه مدت در یک منطقه 5 درصدی، گفت که پس از نوسان در یک منطقه محدود از ماه مارس، بیت کوین در آستانه یک حرکت بزرگ است.
بیت کوین چیست؟ آموزش کامل بیت کوین

در 4 ژوئن، میانگین متحرک ساده یک همگرایی را در سه دوره مختلف (5، 30 و 50 روزه) نشان داد. هر سه میانگین متحرک بین منطقه 65000 تا 68239 دلار قرار دارند. این سیگنال نوسانات پایین در یک بازه زمانی طولانی را به معامله گران می دهد و معمولا انتظارات را برای شکست احتمالی به سطوح بالاتر افزایش می دهد، اگرچه نوسان طولانی مدت در یک منطقه محدود می تواند منجر به کاهش قیمت به سطوح پایین تر نیز شود.

میانگین متحرک نمایی

براساس شاخص میانگین متحرک تریدینگ ویو، بیت کوین در حال حاضر سیگنال “خرید قوی” را نشان می دهد. این شاخص هم میانگین متحرک ساده (SMA) و هم میانگین متحرک نمایی (EMA) را در نظر می گیرد.
استفاده از میانگین متحرک نمایی برای شناسایی جهت روند و مناطق حمایت و مقاومت

طبق داده های وب سایت کوین مارکت کپ، بیت کوین اکنون در بالای سه میانگین متحرک ساده قرار دارد و در حدود سطح 71000 دلار نوسان می کند.

نوسان بیت کوین در بالای میانگین متحرک نشانه خوبی برای معامله گران است، چون در صورت کاهش یک سطح حمایت جدید برای آن به حساب می آید.

قیمت بیت کوین در 4 ژوئن تا سطح 71040 دلار افزایش یافت. هدف بعدی که معامله گران انتظار رسیدن قیمت به آن را دارند در حدود 73679 دلار است. علاوه بر این، سطح حمایت مهم بیت کوین نزدیک به 60000 دلار قرار دارد که قیمت در 30 روز گذشته بسیار بالاتر از آن بوده است. این ارز در 21 مه تا حدود سطح 71946 دلار افزایش یافت، اما از این سطح اصلاح شد و در منطقه 66500 تا 69000 دلار نوسان کرد.

میانگین متحرک

بانک های آمریکا در معرض ورشکستگی

در حالی که جهت شکست قیمت هنوز مشخص نیست، کوتس دوباره تاکید کرد که تعداد زیادی از بانک های آمریکا در آستانه ورشکستگی هستند. این تحلیلگر سابق بلومبرگ به 18200 دنبال کننده خود در پلتفرم ایکس گفت که شرایط اقتصاد کلان می توانند به زودی قیمت بیت کوین را افزایش دهند.

شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) گزارش داده که 63 بانک آمریکایی در آستانه ورشکستگی قرار دارند. این به دلیل زیان تحقق نیافته 517 میلیارد دلاری بانک ها است. زیان تحقق نیافته نشان دهنده تفاوت بین قیمت پرداخت شده برای اوراق بهادار توسط بانک ها و ارزش بازار فعلی آن دارایی ها است. هنگامی که بانک ها به نقدینگی نیاز دارند، زیان های تحقق نیافته می تواند به یک بدهی سنگین تبدیل شود.

FDIC در 29 مه گزارش داد که در سه ماهه اول سال 2024، فهرست بانک های در معرض ورشکستگی 21 درصد افزایش یافته و بانک ها با ضرر بیش از نیم میلیارد دلاری در ترازنامه خود مواجه هستند که این ضرر تا حد زیادی به دلیل سرمایه گذاری آنها در بازار املاک و مستغلات بوده است. FDIC هشدار داد که افزایش نرخ تورم، تغییرات نرخ بهره و نگرانی های ژئوپلیتیکی همچنان بر بانک ها فشار وارد می کنند.

پس از سقوط سه بانک سیلورگیت، سیگنیچر و سیلیکون ولی در مارس 2023، قیمت بیت کوین طی 9 روز 35 درصد افزایش یافت و به سطح 27050 دلار رسید.

کاهش نرخ تورم قیمت بیت کوین را افزایش می دهد

مارکوس تیلن، رئیس تحقیقات در 10x Research، در پستی در 4 ژوئن نوشت که یکی دیگر از شاخص های شغلی مهم، یعنی فرصت های شغلی، به طور قابل توجهی کاهش یافت. بیت کوین ممکن است به زودی به اوج جدیدی برسد. 

گزارش 4 ژوئن اداره آمار کار آمریکا در مورد فرصت های شغلی و نرخ ترک شغل (JOLT) نشان داد که در ماه آوریل، این کشور 8.1 میلیون فرصت شغلی با حدود 0.8 بیکار در هر فرصت شغلی داشت که بالاترین نسبت از فوریه سال 2021 است.

به گفته تیلن، این می تواند اولین شاخص اقتصادی باشد که حاکی از کند شدن رشد اقتصادی است. این برای بیت کوین صعودی است.

داده های CPI برای ماه آوریل در 15 مه منتشر شد که کاهش 0.1 درصدی داشت. این باعث شد قیمت بیت کوین پنج روز بعد 7 درصد افزایش یابد و به سطح 71432 دلار رسد. هفته آینده داده های CPI ماه مه منتشر می شود،  تیلن معتقد است که اگر این شاخص 3.3 درصد یا کم تر باشد، می تواند قیمت بیت کوین را به اوج جدیدی برساند.

با توجه به این که قیمت بیت کوین به بالای خط مقاومت مثلث متقارن رسیده، بسته شدن شمع در بالای این سطح به همراه رقم پایین نرخ تورم یا اشتغال در آمریکا، می تواند منجر به شکست به بالای مقاومت 73679 دلار بین 7 تا 12 ژوئن شود.
بررسی سه الگوی مثلث متداول در بازار ارز رمزنگاری و نحوه معامله کردن با آنها

اداره آمار کار آمریکا خلاصه وضعیت اشتغال را در 7 ژوئن و داده های CPI را در 11 ژوئن منتشر خواهد کرد.

منبع Cointelegraph dailyhodl cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.