در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

با حفظ قیمت بیت کوین در بالای 70000 دلار، همه هولدرهای بلندمدت در سود باقی خواهند ماند

0 364

با عبور بیت کوین از اوج نوامبر 2021، آن دسته از هولدرهای بلندمدت که در زیان تحقق نیافته بودند، دوباره در وضعیت سودآوری قرار گرفتند.
بیت کوین چیست؟ آموزش کامل بیت کوین

هولدرهای بلندمدت در سود

 براساس گزارش شرکت تحلیلی گلس‌نود در 4 ژوئن، زمانی که قیمت این ارز بزرگ بازار در حدود سطح 68000 دلار بود، 0.03 درصد از هولدرهای بلندمدت، همچنان در “موقعیت ضرر” قرار داشتند. طبق تعریف، هولدر بلندمدت به شخص یا نهادی گفته می شود که بیت کوین را بیش از 155 روز در کیف پول خود نگه می دارد.

این گروه بیشتر از کسانی تشکیل شده که بیت کوین را در بازار صعودی سال 2021 (زمانی که قیمت این ارز در نوامبر آن سال به اوج 69000 دلار رسید) خریداری کرده اند.
بازار صعودی (گاوی) و بازار نزولی (خرسی) چه هستند؟ چگونه می توان در این بازارها معامله کرد؟

شرکت گلس‌نود خاطرنشان کرد که حتی در سطح 68000 دلار، تعداد “بسیار اندکی” از هولدرهای بلند مدت در ضرر بودند و حدود 4900 بیت کوین بالاتر از قیمت اسپات فعلی خریداری شده است.

تا زمانی که قیمت بیت کوین در بالای سطح 69000 دلار باقی بماند، همه هولدرهای بلندمدت آن در سود باقی خواهند ماند. اما دوره  155 روزه هولدرهای کوتاه مدت که بیت کوین را در 11 مارس (زمانی که قیمت آن به سطح 72110 دلار افزایش یافت) خریداری کرده اند، در 13 آگوست به سر می رسد.

در زمان انتشار این مطلب، قیمت بیت کوین براساس داده های وب سایت کوین‌مارکت‌کپ در حدود سطح 70900 دلار نوسان می کرد.

هولدرهای بلندمدت

هولدرهای کوتاه مدت در ضرر

براساس گزارش شرکت گلس‌نود، هولدرهای کوتاه مدت در حال حاضر بیشترین ضرر تحقق نیافته را متحمل می شوند. هولدرهای کوتاه مدت به شخص یا نهادی گفته می شود که بیت کوین را کمتر از 155 روز نگه می دارد. این گروه از هولدرها بیت کوین را قبل از رسیدن قیمت آن به اوج 73679 دلار در 13 مارس، خریداری کرده اند.

گلس‌نود نوشت:

گروه هولدرهای کوتاه مدت در حال حاضر بیشترین ضرر را متحمل می شوند؛ وضعیتی که معمولا در بازار صعودی و در طول اصلاح قیمت از اوج جدید مشاهده می شود.

شرکت گلس‌نود خاطرنشان می کند که جهش اخیر قیمت باعث پیش بینی ها و گمانه زنی های جدیدی در بازار شده است. با وجود این که بیت کوین به اوج ماه مارس خود نزدیک شده، همچنان برای عبور از آن تلاش می کند. قیمت در 6 ژوئن تا حدود سطح 72000 دلار رسید اما کاهش یافت و به کانال 71000 دلار برگشت.

کوین تلگراف گزارش داد که کاهش از سطح 72000 دلار به چند دلیل، از جمله ادامه عدم اطمینان نظارتی و ترس از رویدادهای منفی اقتصاد کلان رخ داده است.

به گفته مارکوس تیلن، رئیس بخش تحقیقات “10x Research”، داده های اشتغال آمریکا در 7 ژوئن و داده های شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) ماه مه در 11 ژوئن منتشر می شوند. اگر این دو شاخص کاهش داشته باشند، می توانند بیت کوین را به اوج جدیدی برسانند.

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.