در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

سرقت 82 میلیون دلار از طریق هک پروتکل Beanstalk

0 722

پروتکل Beanstalk Farms، یک پروتکل ارز پایدار مبتنی بر اتریوم، روز یکشنبه هک شد و هکر مقدار زیادی از وجوه آن را سرقت کرد.

شرکت پِکشیلد (PeckShield) این هک را در توییتر گزارش داد و اشاره کرد که هکر حداقل 80 میلیون دلار را از پروتکل Beanstalk به سرقت برده، اگرچه ضررهای وارد شده به این پروتکل بسیار بیشتر از این مبلغ بوده اند.

 ارزش ارز پایدار BEAN در نتیجه این حمله سقوط کرد. طبق داده های وب سایت کوین گِکو، این توکن حدود 82 درصد از قیمت 1 دلاری خود کاهش داشته است.

پروتکل Beanstalk
هک پروتکل Beanstalk و سرقت بیش از 80 میلیون دلار توسط هکر (ضرر پروتکل بسیار بیشتر از این مبلغ بود).

پروتکل Beanstalk  از طریق پستی در دیسکورد نحوه وقوع این حمله را به طور خلاصه شرح داد. طبق این پست، هکر یک وام فلش(فوری) از پروتکل وام دهی آوه گرفته و از طریق آن توانسته مقدار زیادی توکن حاکمیتی Stalk (توکن بومی این پروتکل) را به دست آورد. هکر بعدا از دارایی های به دست آمده برای رای دادن به پیشنهاد مخرب BIP18 استفاده کرد و تمام وجوه پروتکل را به یک کیف پول خصوصی اتریوم انتقال داد.

شرکت امنیت بلاک چین Omnicia قراردادهای هوشمند پروتکل Beanstalk  را به طور دقیق بررسی کرده است. اما این شرکت پس از وقوع حمله گفت که این بررسی قبل از اعلام آسیب پذیری وام های فلش انجام شده است.

پروتکل Beanstalk از ارائه جزئیات در مورد بازپرداخت وجوه به کاربران خودداری کرد. طبق گزارش پِکشیلد، ظاهرا هکر 250000 دلار از وجوه سرقت شده را به آدرس مرتبط با کمک های مالی به اوکراین انتقال داده است.

این آخرین هک صورت گرفته در بخش مالی غیرمتمرکز (دیفای) در چند هفته گذشته است. شبکه رونین اکسی اینفینیتی نیز در  ماه مارس هک شد و هکر مبلغ 625 میلیون دلار را به سرقت برد. مقامات آمریکایی ادعا می کنند که کره شمالی در این هک دست داشته است.

منبع coindesk

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.