در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

تولید 700000مین بلاک بیت‌کوین در 11 سپتامبر

0 1,104

استخراج‌کنندگان در 11 سپتامبر 700 هزارمین بلاک بیت‌کوین را رسما تولید کردند و این نقطه عطف بزرگی برای شبکه‌ای است که مخالفان آن ادعا می‌کنند از سال 2009 تاکنون 428 بار نابود شده است.

بعد از رسیدن به  مرز 600 هزار بلاک در 18 اکتبر سال 2019، کم‌تر از دو سال طول کشید تا 100 هزار بلاک دیگر تولید شود. در زمان آخرین نقطه عطف 100 هزار بلاک، قیمت بیت‌کوین کم‌تر از 8000 دلار بود ولی قیمت فعلی آن بیش از 45000 دلار است.

در زمان انتشار این مطلب، تعداد کل بیت‌کوین‌های عرضه شده 18,812,806 بود که معادل 89.5 درصد از کل ارزهایی است که باید در نهایت استخراج شوند. به طور متوسط، تولید یک بلاک جدید 10 دقیقه طول می‌کشد، اگرچه سختی استخراج بر زمان تولید بلاک تاثیر می‌گذارد. سختی استخراج تقریبا هر دو هفته یکبار تنظیم می‌شود که بسته به شرایط کاهش یا افزایش می‌یابد. با سرعت فعلی تولید بلاک، آخرین بیت‌کوین‌ها در حدود سال 2140 استخراج خواهند شد.

کریپتو توییتر با ذکر نقل قولی از هال فینی فقید (یکی از توسعه دهندگان اولیه بیت‌کوین و به احتمال زیاد ساتوشی ناکاموتو) این نقطه عطف را جشن گرفت. فینی در سال 2014 بر اثر بیماری  اسکلروز جانبی آمیوتروفیک (ALS) درگذشت.

بیت‎کوین
700000مین بلاک بیت کوین.
روزها سپری می‌شوند، ولی بیت‌کوین به خاطر مشکلات فنی یا قانونی سقوط نمی‌کند، این اطلاعات جدیدی را به بازار وارد می‌کند. این شانس موفقیت نهایی بیت‌کوین را افزایش می‌دهد و سطوح بالاتر قیمت را توجیه می‌کند.

شبکه بیت‌کوین و مصرف برق

بیت‌کوین به گونه‌ای طراحی شده بود که یک بازار خودتنظیمی با سیاست‌های پولی هارد کد شده (کدگذاری غیر قابل تغییر) داشته باشد که به هیچ شخص ثالث خارجی وابسته نیست. برای مثال، بر خلاف فدرال رزرو ایالات متحده آمریکا که می‌تواند بر اندازه و نرخ رشد عرضه پول تاثیر بگذارد، عرضه بیت‌کوین فقط 21000000 است و استخراج‌کنندگان با استفاده از دستگاه‌های قدرتمند و مصرف انرژی زیاد آن را استخراج می‌کنند.

در حالی که انتقادات زیادی از اثرات زیست‌محیطی استخراج بیت‌کوین می‌شود، مصرف برق این شبکه کسر کوچکی از کل مصرف انرژی در جهان است. تلاش برای استفاده از انرژی پاک در فرایند استخراج تا حد زیادی موفقیت آمیز بوده است، به طوری که برخی برآوردها نشان می‌دهند که استخراج‌کنندگان در ایالات متحده آمریکا بیش از 50 درصد از انرژی‌های تجدیدپذیر استفاده می‌کنند.

استخراج
صنعت استخراج بیت‌کوین در مقایسه با صنایع بزرگ، بیشتر از انرژی‌های پاک استفاده می‌کند. مصرف انرژی این شبکه بسیار کم‌تر از صنایع ساخت و ساز، حمل ونقل و بهداشت است.

به لطف بیت‌کوین، ارزهای رمزنگاری رشد کرده‌اند و ارزش کل این بازار به بالای 2 تریلیون دلار رسیده است . نرخ تسلط و ارزش کل بازار بیت‌کوین در زمان انتشار این مطلب به ترتیب 41.2 درصد و 849 میلیارد دلار بودند.

قیمت بیت‌کوین 

قیمت بیت‌کوین در حال حاضر در حدود سطح 45000 دلار است که در زیر میانگین متحرک 200 روزه و کمی بالاتر از میانگین متحرک 50 روزه است. از نظر فیلب فیلب، این دو میانگین متحرک باید حفظ شوند تا روندهای صعودی بتوانند به حرکت خود ادامه دهند.

وی به طور خلاصه گفت:

برای این که روند بیت کوین همچنان صعودی باقی بماند، این دو میانگین متحرک باید حفظ شوند. بسته شدن نمودار هفتگی در زیر میانگین متحرک 50 روزه خوشایند نخواهد بود، مخصوصا اگر قیمت میانگین متحرک 20 هفته‌ای (خط زرد در نمودار در حدود سطح 42000 دلار) از دست بدهد.

میانگین متحرک‌های 50 و 200 روزه در حال تشکیل یک “صلیب طلایی”  هستند که این یک سیگنال صعودی به حساب می‌آید، اما فشار فروش روزهای اخیر ممکن است این الگو را از مسیر خود منحرف کند. اگر قیمت با اصلاح شدیدتر مواجه شود، قیمت به سطح حمایت کلیدی 38000 دلار خواهد رسید و این سطح به گاوها  انگیزه می‌دهد تا وارد عمل شوند.

رسیدن قیمت بیت‌کوین به سطح 60000 دلار در ابتدای سه ماهه چهارم

طبق گزارش‌ها، با وجود سقوط شدید قیمت در روزهای گذشته، نظر تحلیل‌گران درباره روند صعودی بلند مدت بیت‌کوین تغییر چندانی نکرده است.

براساس الگوهای تاریخی، بیت‌کوین در ماه سپتامبر عملکرد خوبی ندارد، اما انتظار می‌رود که از ماه اکتبر  به بعد قیمت دستخوش تغییرات زیادی باشد. فیلب فیلب افزود:

پیش‌بینی من این است که سطح 60000 دلار در اوایل سه ماهه چهارم سال مجدد تست خواهد شد. بعد از آن احتمالا یک اصلاح قیمت رخ خواهد داد و سپس قیمت تا پایان سال به بالاترین سطح خود خواهد رسید.

براساس پیش‌بینی‌های برخی از تحلیل‌گران بازار،  این بالاترین سطح ممکن است در حدود 100000 دلار باشد.

منبع cointelegraph cointelegraph

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.