در کوین سرا از جدیدترین و داغ ترین اخبار و مطالب دنیای ارزهای رمزپایه مطلع می شوید .

کاهش شدید قیمت بیت کوین؛ آیا روند نزولی ادامه خواهد یافت؟

0 849

قیمت بیت کوین در ابتدای صبح روز دوشنبه به روند نزولی خود ادامه داد و تا سطح 38547 دلار کاهش یافت. این پایین ترین سطح قیمتی از 15 مارس تا به امروز بود.

قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین

بیت کوین پس از رسیدن به پایین ترین سطح روزانه خود، به سطح های بالاتر بازگشت و در زمان انتشار این مطلب در حدود سطح 39000 دلار معامله می شد.

قیمت این ارز بزرگ بازار در 28 مارس به سطح 48234 دلار (بالاترین سطح در سال 2022 ) رسید، ولی از این سطح اصلاح شد و از آن زمان همچنان روند نزولی دارد.

سیاست های پولی انقباضی فدرال رزرو جهت مهار تورم و همچنین افزایش نرخ بهره در سال جاری میلادی، بیت کوین و سایر دارایی های پرریسک را تحت فشار قرار داده اند.

طبق گزارش های منتشر شده ، برندت اخیرا پیش بینی کرد که قیمت بیت کوین احتمالا تا قبل از شروع روند صعودی خود (که ممکن است در سال 2024 رخ دهد) در همین منطقه محدود فعلی نوسان خواهد کرد.

شاخص ترس و طمع ارز رمزنگاری نیز ترس شدید را نشان می دهد. این بدان معناست که معامله گران به خاطر شرایط کلان اقتصادی و ترس از وضعیت فعلی وارد موقعیت نمی شوند.

ترس وطمع
شاخص ترس و طمع

از طرفی، جان روک از تحلیلگران تکنیکال 22V Research، در یادداشتی در روز یکشنبه نوشت که شاخص های تکنیکال نشان می دهند که علی رغم کاهش اخیر بیت کوین، قیمت هنوز به منطقه اشباع فروش نرسیده و سطح حمایت کوتاه مدت در 35000 دلار احتمالا حفظ نخواهد شد. وی خاطر نشان کرد که احتمال کاهش قیمت تا سطح 30000 دلار همچنان وجود دارد.

عملکرد ضعیف برخی آلت کوین ها

اکثر آلت کوین های بازار نیز با کاهش قیمت مواجه شدند که این یک اتفاق رایج در طول اصلاح بازار است. آوالانچ، کاردانو و ترا در 24 ساعت گذشته حدود 6 درصد کاهش قیمت داشتند.

دکرد (DCR) یکی از معدود ارزهای رمزنگاری در بین 100 ارز برتر بود که قیمت آن بیش از 28 درصد افزایش یافته است.

براساس داده های ارائه شده توسط وب سایت کوین گلس (Coinglass)، در 24 ساعت گذشته تقریبا 223 میلیون دلار از موقعیت های معامله گران لیکوئید شده است.  88.72 درصد از این مبلغ متعلق به موقعیت های لانگ بود.

در زمان انتشار این مطلب، ارزش کل بازار حدود 1.8 تریلیون دلار و نرخ تسلط بیت کوین 41.1 درصد بود.

منبع u.today

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.